Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Carlos Santos


proki1971

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Przyszły do mnie moje pierwsze Carlosy. Wstawiam zdjęcia porównawcze kopyt. Burgundowe Yanki kopyto 915F rozm. 8. Środkowe to Meerminy na Olfe także rozmiar 8. No i derby w średnim brązie od CS rozm. 7.5. na kopycie 397. Z nich wszystkich najbardziej obszerne są właśnie CS. Dużo miejsca na wysokość w palcach i dystalnym odcinku śródstopia. Obszerne także w podbiciu (może także dlatego, że to derby). Mam strasznie niewymiarowe stopy, wysokie podbicie i płaskie śródstopie, dość szerokie. W Yankach po kilku wyjściach jest bardzo wygodnie. Z Meerminami wciąż walczę, natomiast CS są wygodne od samego początku. Rozmiar 7 byłby za mały, głównie na długość i szerokość. 

unnamed (1).jpg

unnamed.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Ma ktoś może porównanie kopyt od CS'a w ich monkach i loafersach, oferowanych przez Klasyczne Buty? Monki mam w rozmiarze 8 i trochę się nacierpiałem, ale po czasie nie zamieniłbym nawet na pół rozmiaru większe. Nie wiem czy w loafersach, na innym kopycie (?) iść w górę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bb1babc142e2434367ebf6b0a1ca693e.jpg
Pozwolę sobie odpowiedzieć sam na powyższe pytanie. Kopyto użyte w loafersach okazało się lepiej dopasowane i wygodniejsze od tego w monkach. Prawą stopę mam trochę szerszą i tam czuje lekki ucisk na szerokość, na długość jest idealnie. Co też warte zauważenia, w loafersach o wiele lepiej trzymana jest pięta (jest wężej). W cenie 950 złotych był to dla mnie bardzo dobry zakup.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 7 months later...

W sklepach stacjonarnych Klasycznebuty w Gdańsku i Warszawie pojawiły się dwie pary (UK 7 i 7,5) Carlosów produkowane przez fabrykę raz na rok w ilości kilku par i rozsyłane do największych dystrybutorów mających sklepy stacjonarne. Butów nie ma na stronie, kolor to jasny brąz, oksfordy, całkiem oryginalny wygląd i linia, ale jednocześnie bez udziwnień, niewielkie brogowanie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Panowie,

CS odpalił GMTO i myślę nad zakupem takich butków:

https://www.santosshoes.com/en/gmto-shoes-for-men/gmto-shoes-for-men/gmto-9846

dotychczas jestem bardzo zadowolony z CS - mam kilka par - choć mam porównanie jedynie z Loake z Herring.

Nie miałem wcześniej do czynienia z GMTO. Co myślicie w kontekście ceny/wyglądu/całego GMTO itp?

Z góry dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Hej

Wiecie czemu rozmiarówka CS wygląda na przebraną? Miałbym ochotę na taki model, ale w sklepie klasycznebuty jest tylko 1 rozmiar.

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-9098-Guimaraes/7411

Co ciekawe na stronie CS ten model w ogóle nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JakubAnderwald napisał:

Hej

Wiecie czemu rozmiarówka CS wygląda na przebraną? Miałbym ochotę na taki model, ale w sklepie klasycznebuty jest tylko 1 rozmiar.

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-9098-Guimaraes/7411

Co ciekawe na stronie CS ten model w ogóle nie występuje.

Ten model był przeceniony podczas Black Week/ Friday (jak zwal, tak zwal :-) ) o ok 300 zl, wiec pewnie wtedy mógł się rozejść…

Swoja droga ładne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Wiecie czemu rozmiarówka CS wygląda na przebraną? Miałbym ochotę na taki model, ale w sklepie klasycznebuty jest tylko 1 rozmiar.
https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-9098-Guimaraes/7411
Co ciekawe na stronie CS ten model w ogóle nie występuje.

Z tego co wiem to KB nie zawsze zamawiały do produkcji modele wybrane przez producenta na dany sezon. Lokalne trendy pewnie nadal istnieją. Klientom w różnych krajach „serce bije szybciej” na widok innych modeli (Stąd pewnie brak tych butów w sklepie CS).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JakubAnderwald napisał:

Hej

Wiecie czemu rozmiarówka CS wygląda na przebraną? Miałbym ochotę na taki model, ale w sklepie klasycznebuty jest tylko 1 rozmiar.

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-9098-Guimaraes/7411

Co ciekawe na stronie CS ten model w ogóle nie występuje.

Też polowałem na te buty, dostałem od KB informację, że planowane jest uzupełnienie rozmiarówki. Ten model zdaje się był dostępny już w zeszłym roku, stąd rozmiarówka praktycznie zniknęła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego powinienem wnioskować, że producenci działają tak, że produkują jedną dużą partię danych butów i potem czekają aż wszystko zejdzie? Jakoś byłem przekonany że produkują na bieżąco to, co schodzi.

Obowiązuje kolejka w zamówieniach. Sklepy na swoje zamówienia czekają nawet po kilka miesięcy od chwili opłacenia zamówienia. Nikt raczej nie mrozi kapitału w magazynach (chyba,że robi zapasy samych surowców).

Niezależnie od tego część produkcji jest dostępna od ręki -rotacyjnie są to najczęściej „mocno” sezonowe modele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sklep klasyczne buty na temat CS 8865 odpisał 
 

Cytat

bardzo mi przykro, ale póki co nie planujemy uzupełnić rozmiarów z tego modelu.

Kurde, nie dość że zwykle mam problem z brakiem rozmiaru butów (UK 12,5/13) to jeszcze jak się znajdzie model który mi się podoba u producenta który robi takie rozmiary, to się okazuje że to model endemiczny dla 1 rynku i nie będzie go więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.