Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze lekarstwo na sol-buty z cordovanu.

Własne doświadczenie czy zasłyszana opinia?

Raczej doswiadczenie.Nie wiem czy nadaja sie do pracy w kopalni w Wieliczce albo udeptywania kiszonej kapusty,ale sol z chodnika nie wchodzi w cordovan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tymi butami. Dlatego ja kiedyś powiedziałem sobie: "Dość. Nigdy więcej krowich skór!". Muszę przyznać uczciwie, że od tamtej pory trwam w swoim postanowieniu niezłomnie. Za to kordowan z zająca to zupełnie co innego...

Chyba z zajaca,ktory uciekl na drzewo w filmie Barei??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jako nowy w świecie eleganckiego obuwia i jego pielęgnacji w obliczu wątpliwości postanowiłem poradzić się ekspertów.

Kupiłem jakiś czas temu buty w Kazarze. Wczoraj i dziś tak naprawdę po raz pierwszy miałem je na sobie przez dłuższe posiedzenie. Pogoda, szczególnie dziś, nie dopisała. Byłem również nocą w klubie. Dziś wieczorem przyglądam się butom i moim oczom ukazuje się coś takiego:

http://i47.tinypic.com/30wtmag.jpg

http://i50.tinypic.com/v5jvoh.jpg

http://i50.tinypic.com/142u7mp.jpg

Co to za uszkodzenie? Czy odpowiednie pastowanie/pięlegnacja "zaleczy" tę usterkę? Czy też jest to coś poważniejszego i jest podstawą do reklamacji? Mam nadzieję, że dobrze widać ów wzorek, który na obu butach się pojawił. Jest on nieco wypukły, wyczuwalny pod palcem.

Proszę o pomoc/radę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo wyglądały moje buty,z tym że były de facto odpowiednio zabezpieczone.

Po odsoleniu,ponownym natłuszczeniu i wypastowaniu będzie trochę lepiej,ale bez szału. Zastanawiałem się czy może krem do butów z pigmentem coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zapytać o czyszczenie butów po impregnacji- jakieś 2tygodnie temu oczyscilem buty odsalaczem, użyłem renowatora, tłuszczu, następnie kremu, pasty a na koniec nanoprotektora. I teraz moje pytanie-jak często należy impregnować buty oraz czy po użyciu nanoprotektora mozna/należy stosować krem i tłuszcz do butów, czy jednak środek ten uniemożliwi im wchloniecie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o częstotliwość impregnacji, to zależy od konkretnej sytuacji. Po zabezpieczeniu obuwia i użytkowaniu w ciężkich warunkach (śnieg, błoto pośniegowe, sól) na moich butach już po kilku założeniach pojawia się po bokach na niewielkiej powierzchni widoczny biały osad i jest wyczuwalne wysuszenie skóry, ale nie jest to etap, w którym sól wchłania się w skórę. Wtedy dwie doby trwa suszenie, a potem kolejna impregnacja. Przy lżejszych warunkach cały proces się wydłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Od dłuższego czasu przeglądam to miejsce, ale teraz dopiero zdecydowałem się napisać pierwszy post, który dotyczy mojego problemu z butami. Mam bordowe wiedenki od Wielądka (bardzo wygodne i ładne buty). Ostatnio pojawiły się na nich ciemne plamy. Nie jest to duży problem - buty trzeba mieć przed oczami, żeby dostrzec te plamy, ale chciałbym się ich pozbyć. Jeszcze do niedawna była tylko jedna mała plamka, ale po ostatnim użytkowaniu w warunkach zimowych i po zmyciu soli przy pomocy wody z octem, pojawiło się więcej takich miejsc.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy można te plamy jakoś usunąć?

Jak najlepiej pielęgnować takie buty? Używam regularnie bezbarwnej pasty Saphir + co jakiś czas czyszczę je wodą z mydłem glicerynowym i traktuję kremem Saphir w kolorze Hermes Rouge (nie jest identyczny z kolorem butów, ale zbliżony).

Z góry dziękuję za odpowiedzi i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak domyślam się plamy pojawiły się dopiero po kontakcie ze śniegiem/solą? Przede wszystkim niech buty dobrze przeschną. To co widzę tutaj, wg mnie to może być silne zawilgocenie skóry (?). Po wyschnięciu iirc dubbin i na to krem (najlepiej skontaktuj się z saphirami - do oczyszczenia i zabezpieczenia intensywnie zasolonego obuwia polecono mi kiedyś renoma, dubbin, potem kremy). Jak doprowadzisz do porządku - swimsy przez całą zimę.

Ładne buty swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosze, podeślij fotki obrazujące problem do nas mailem.

Napisz też w mailu co próbowałeś z nimi robić i jakie jest źródło problemu, bo trochę mi się już pomieszało i nie jestem pewien czy to sól? :)

Jak zobaczymy to przemyślimy, a z ciekawości dopytamy jeszcze producentów chemii, co rekomendują.

Natomiast myślę, że konsultacja z dobrym Szewcem, który będzie mógł "podotykać" buta byłaby tu optymalna :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Być może było wcześniej, ale nie udało mi się odnaleźć. Poszukuję informacji na temat barwienia skórzanej podeszwy butów. Oczywiście, nie chodzi mi o spód podeszwy, a widoczny brzeg. Sól "zjadła" kolor, pozostawiając golą, surową skórę. Szczególnie na czubkach butów. Pastowanie niewiele daje. Skóra chwyta trochę koloru, ale jednak widać przebarwienia.

Any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.