Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Zazwyczaj pomaga:

1. Odplamiacz Hussard:

http://www.multirenowacja.pl/avel-hussa ... telka.html

2. Mydło lub Renomat:

http://www.multirenowacja.pl/mydlo-do-s ... -avel.html

lub

http://www.multirenowacja.pl/renomat-sa ... czacy.html

3. I dalej już standardowa pielęgnacja: Pommadier + Pate de luxe w kolorze (jeżeli to licówka)

http://www.multirenowacja.pl/saphir-pom ... butow.html

http://www.multirenowacja.pl/pasta-do-b ... aphir.html

3.1 (Jeżeli nubuk) to Renowator + Nano Protector (profilaktycznie):

http://www.multirenowacja.pl/renowator- ... etine.html

http://www.multirenowacja.pl/nano-prote ... butow.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u jakiego szewca mogę to skonsultować? Gdzieś w Wwie?

Saphir, dzięki za polecenie, to można gdzieś zakupić stacjonarnie czy tylko internetowo? Bo z przesyłką wyjdzie równowartość ceny butów po przecenie (tak wiem - to marka Pull&Bear ale na takie jesienne chodzenie to w sam raz, dałem 80 zł za buty :-))

I jeszcze pytanie: kupiłem w Zarze na przecenach brązowe rękawiczki z brązowej, cienkiej skóry - czy to jakoś trzeba przed użyciem zaimpregnować, żeby trochę posłużyło? Skóra gładka, nie zamsz czy nubuk, może to nawet jakaś dwoina? Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich środków nie kupuje się do jednej pary butów, więc tak nie kalkuluj. Będziesz miał środki na całą szafkę obuwniczą i inne akcesoria skórzane przy okazji :)

Co do adresu, to podeślij proszę mailem zapytanie o punkt stacjonarny z listą środków - zobaczymy, kto będzie najbliżej tym dysponował i w poniedziałek dostaniesz namiar.

Na rękawiczki Creme Universelle Saphir polecam, aczkolwiek podeślij może też mailem ich fotkę to będzie nieco bardziej kompetentnie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli usterka jest widoczna i razi, skonsultuj sprawę bezpośrednio z Hanzel'em.

Z tego co wiem, mają bardzo "proklientowskie" podejście do takich zagadnień.

Powinni wymienić lub usunąć wadę.

pozdrawiam

To buty robione na zamówienie, niestety jak widać, wyjątkowo niestarannie. Właściwie wokół całego miejsca łączenia cholewki z podeszwą ta pierwsza jest upaćkana klejem na wysokość 3-5 mm. Nie wiem, co Hanzel odpisze, czekam na odpowiedź. Z drugiej strony, jeśli można po prostu zdjąć resztki tego kleju, to byłoby fajnie - nie chce mi się wysyłać butów na Podkarpacie do tylko oczyszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy link i cala prawda o pielegnacji butow z cordovanu-"less is more". Od siebie moge dodac-"less expensive is more effective" najtanszy specyfik do cordovanu Venetian Shoe Cream jest moim zdaniem najlepszy(zreszta zalecany przez Horween).Przy bardzo glebokich rysach stosuje kremy z pigmentami A.Edmondsa,a przed zima i po zimie pasty woskowe do cordovanu Aldena.Efekt widoczny na zdjeciach.Prezentowane buty Hanover Masterflex saddle sa dosyc wymagajace w pielegnacji ze wzgledu na dwa kolory cordovanu #4 Oxblood i czarny,dodatkowo maja ok.40 lat i sa uzytkowane przez 12 lat.Pomocne urzadzenia uchwyt wall bracket i niezawodny rekaw od starego welnianego swetra.

post-2934-13658924655229_thumb.jpeg

post-2934-1365892465582_thumb.jpeg

post-2934-13658924656464_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na pewien problem, który myślałem jest niemożliwy przy skórzanych butach. Otóż w moich nowo zakupionych Herringach Christchurch mały kawałek skóry odpadł. Ale w dziwny sposób, bo tak jakby buty miały jakąś zewnętrzną warstwę czegoś na kształt lakieru? Widoczne na zdjęciu.

post-5316-13658924666769_thumb.jpg

Teraz pytanie. Jaka jest szansa, że będzie też się zdzierała reszta? Bo kurcze buty straznie mi się podobają, a moja żona za nimi szaleje. Właściwie to, żeby tą wadę zauważyć trzeba by się na ziemi położyć. Jedyne co mnie martwi to, że jeżeli to miałoby w przyszłości w dalszym użytkowaniu dalej się zdzierać, lub nawet przy samym pastowaniu, to jak już w nich pochodzę, to nie będę mógł ich zwrócić.

Czy da się to jakoś zabezpieczyć jakimiś środkami, lakierami czy czym tam? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w dziwny sposób, bo tak jakby buty miały jakąś zewnętrzną warstwę czegoś na kształt lakieru? Widoczne na zdjęciu.

[attachment=0]Peeling off 1.jpg[/attachment]

Teraz pytanie. Jaka jest szansa, że będzie też się zdzierała reszta? Bo kurcze buty straznie mi się podobają, a moja żona za nimi szaleje. Właściwie to, żeby tą wadę zauważyć trzeba by się na ziemi położyć. Jedyne co mnie martwi to, że jeżeli to miałoby w przyszłości w dalszym użytkowaniu dalej się zdzierać, lub nawet przy samym pastowaniu, to jak już w nich pochodzę, to nie będę mógł ich zwrócić.

Czy da się to jakoś zabezpieczyć jakimiś środkami, lakierami czy czym tam? Co radzicie?

Obuwie na 99 % wykończone w postaci jak to nazywasz "coś na kształt lakieru", dokładniej specyficzny rodzaj apretury wykończającej. Prawdopodobnie, jeżeli używałbyś twardszej pasty i bardziej intensywnego polerowania, dojdzie do starcia tej warstwy wierzchniej. Niezbyt ładnie to zresztą wykonane fabrycznie (dołem duże niedociągnięcia). Reasumując, raczej problemy na przyszłość (nieodległą). Nie jest to raczej duży problem, ale tylko pod warunkiem, że buty byłyby serwisowane w zakładzie szewskim, który ma takie, lub podobne środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jeśli można po prostu zdjąć resztki tego kleju, to byłoby fajnie - nie chce mi się wysyłać butów na Podkarpacie do tylko oczyszczenia...

Można usunąć resztki kleju, ale raczej odradzam samodzielne eksperymentowanie, prawdopodobnie wraz z klejem ściągniesz wykończenie skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, raczej problemy na przyszłość (nieodległą). Nie jest to raczej duży problem, ale tylko pod warunkiem, że buty byłyby serwisowane w zakładzie szewskim, który ma takie, lub podobne środki.

Dzięki za poradę. Czyli teraz najlepiej pozukać gdzieś u nas (bo do Anglii nie chce mi się odsyłać) jakiegoś dobrego zakładu, który mi coś z tym zrobi? Jak znaleźć namiary takiego zakładu? Bo jakoś nie sądzę, że pierwszy z brzegu szewc będzie to w stanie zrobić.

Z ciekawości, co oni mogą zrobić? Jakąś warstwę takiej "lakieropodobnej" warstwy nałożyć i nie będzie większego śladu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Czyli teraz najlepiej pozukać gdzieś u nas (bo do Anglii nie chce mi się odsyłać) jakiegoś dobrego zakładu, który mi coś z tym zrobi? Jak znaleźć namiary takiego zakładu? Bo jakoś nie sądzę, że pierwszy z brzegu szewc będzie to w stanie zrobić.

Z ciekawości, co oni mogą zrobić? Jakąś warstwę takiej "lakieropodobnej" warstwy nałożyć i nie będzie większego śladu?

Powiem tak, jest to z pewnością do zrobienia bez śladu na butach, ale szczerze wątpię, czy uda Ci się znaleźć kogoś, kto by to wykonał. Przyczyna ?? - raczej nikt nie posiada w warsztacie środków używanych w garbarniach, lub producentów obuwia. Wzbraniałem się w odpowiedzi na Twoje pytanie, bo zaraz pewnie jak napiszę, że kilka rodzajów takich środków posiadam u siebie, to paru użytkowników podniesie larum, że uprawiam jakąś swoją reklamę, co zupełnie nie jest tutaj moim zamiarem. Mniej więcej podejrzewam jaki to środek, ale trudno powiedzieć, czy miejscowe nałożenie załatwiło by problem. Troszkę obawiam się tego lekkiego odbarwienia. Być może trzeba by było ściągnąć całe to wykończenie i od nowa położyć. Trudno wywnioskować to ze zdjęcia. Jak masz możliwość to reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Czyli teraz najlepiej pozukać gdzieś u nas (bo do Anglii nie chce mi się odsyłać) jakiegoś dobrego zakładu, który mi coś z tym zrobi? Jak znaleźć namiary takiego zakładu? Bo jakoś nie sądzę, że pierwszy z brzegu szewc będzie to w stanie zrobić.

Z ciekawości, co oni mogą zrobić? Jakąś warstwę takiej "lakieropodobnej" warstwy nałożyć i nie będzie większego śladu?

Możesz określić:

-jakich produktów używałeś?

-czy masz prawo do zwrotu butów (tzn. czy kupowałeś na stronie http://www.herringshoes.co.uk) czy nie (kupowałeś od kogoś np. na ebyu).

-czy jeżeli masz prawo do zwrotu czy będziesz z niego korzystał.

Chcę kupić ten model i chciałbym wiedzieć jakie jest stanowisko sprzedawcy w sprawie takiego problemu. Z czego wynika i co z tym zrobią.

Normalnie sprzedawca prosi o odesłanie butów i przysyła nowe.

To nie Polska że sprzedający walczą z kupującym na wszelkie możliwe sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Czyli teraz najlepiej pozukać gdzieś u nas (bo do Anglii nie chce mi się odsyłać) jakiegoś dobrego zakładu, który mi coś z tym zrobi? Jak znaleźć namiary takiego zakładu? Bo jakoś nie sądzę, że pierwszy z brzegu szewc będzie to w stanie zrobić.

Z ciekawości, co oni mogą zrobić? Jakąś warstwę takiej "lakieropodobnej" warstwy nałożyć i nie będzie większego śladu?

Możesz określić:

-jakich produktów używałeś?

-czy masz prawo do zwrotu butów (tzn. czy kupowałeś na stronie http://www.herringshoes.co.uk) czy nie (kupowałeś od kogoś np. na ebyu).

-czy jeżeli masz prawo do zwrotu czy będziesz z niego korzystał.

Chcę kupić ten model i chciałbym wiedzieć jakie jest stanowisko sprzedawcy w sprawie takiego problemu. Z czego wynika i co z tym zrobią.

Normalnie sprzedawca prosi o odesłanie butów i przysyła nowe.

To nie Polska że sprzedający walczą z kupującym na wszelkie możliwe sposoby.

Ależ ja z nimi nie walczę. Mam bardzo dobre mniemanie o Herringu i problem już rozwiązany. Za radą Kena Wilknsa (sales managera) wypolerowałem obszar gdzie się złuszczyła warstwa zewnętrzna. Nic innego się już nie złuszcza, a jedyna różnica to lekka różna koloru. Właściwie niewidoczna.

Dodatkowo Herring zaoferował mi nie tylko odebranie butów na ich koszt, ale też wymianę lub zwrot nawet gdy będą już używane a podobny problem pojawi się w innym miejscu buta w przyszłości.

Przy takiej obsłudze trudno nie zostać fanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jeśli można po prostu zdjąć resztki tego kleju, to byłoby fajnie - nie chce mi się wysyłać butów na Podkarpacie do tylko oczyszczenia...

Można usunąć resztki kleju, ale raczej odradzam samodzielne eksperymentowanie, prawdopodobnie wraz z klejem ściągniesz wykończenie skóry.

Dziękuję za radę :).

Ostatecznie poradziłem sobie drobnoziarnistym papierem ściernym, w niektórych miejscach klej usunąłem także skalpelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja z nimi nie walczę. Mam bardzo dobre mniemanie o Herringu i problem już rozwiązany. Za radą Kena Wilknsa (sales managera) wypolerowałem obszar gdzie się złuszczyła warstwa zewnętrzna. Nic innego się już nie złuszcza, a jedyna różnica to lekka różna koloru. Właściwie niewidoczna.

Dodatkowo Herring zaoferował mi nie tylko odebranie butów na ich koszt, ale też wymianę lub zwrot nawet gdy będą już używane a podobny problem pojawi się w innym miejscu buta w przyszłości.

Przy takiej obsłudze trudno nie zostać fanem.

Mialem identyczny problem z jednymi ze swoich butow herringa. to jest odpowiedz jaką ja dostalem:

"Thank you for your email, and I apologise this has happened.

It is called ‘ over burnishing’ and the manufacturers do this often to hide a fault on the leather which is not good.

Would you be happy if I offered you a 50% discount on these?

It is not acceptable and I apologise you have received your goods in this condition."

Wziąłem opcję 50% rabatu na buty i korzystając z tego kupiłem 2 pary loafersów za jakieś 30 funtów. Szczególnie, że po starciu tego "lakieru" pozostały delikatne plamki na skórze, które w normalnych warunkach są zupełnie niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem z jednymi ze swoich butow herringa. to jest odpowiedz jaką ja dostalem:

"Thank you for your email, and I apologise this has happened.

It is called ‘ over burnishing’ and the manufacturers do this often to hide a fault on the leather which is not good.

Would you be happy if I offered you a 50% discount on these?

It is not acceptable and I apologise you have received your goods in this condition."

Wziąłem opcję 50% rabatu na buty i korzystając z tego kupiłem 2 pary loafersów za jakieś 30 funtów. Szczególnie, że po starciu tego "lakieru" pozostały delikatne plamki na skórze, które w normalnych warunkach są zupełnie niewidoczne.

O! Ciekawe czy jakbym im napisał, że tak rozwiązali sprawę 'kolegi' z forum, to tez udało by się wynegocjować te 50%. Zastanawiam się jak to sformułować, bo za te 50% to sporo mógłbym dostać z powrotem w postaci kasy lub butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.