Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Renomat dosyć mocno, może naruszyć kolor.

A jest coś delikatniejszego?

Mam na butach trochę za dużo warstw:

- bezbarwny krem (do delikatnej skóry Nappa 75ml SAPHIR Medaille D'or),

-pastę saphira

Szczególnie ten bezbarwny krem na mahoniowych butach dał dziwny efekt.

Pasta nałożona na to średnio się trzyma.

Skóra jest przesuszona.

Szmatka z wodą nie ściągnęła nic.

Jakiś pomysł czym to delikatnie zmyć, skoro renomat może zmienić mi kolor.

Kolor jest bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj renomat, nie musisz od razu trzeć nim 30 min butów, przeważnie 2-3 przetarcia wystarczą by dotrzeć do faktury skóry (czy jak chcemy określić stan jak idealnie po zakupie), a jakiekolwiek ubytki koloru (chociaż ja ich nie uświadczyłem), zniwelujesz i tak nakładając krem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj renomat, nie musisz od razu trzeć nim 30 min butów, przeważnie 2-3 przetarcia wystarczą by dotrzeć do faktury skóry (czy jak chcemy określić stan jak idealnie po zakupie), a jakiekolwiek ubytki koloru (chociaż ja ich nie uświadczyłem), zniwelujesz i tak nakładając krem

Czyli delikatnie można nim zdjąć pastę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remy, a czytałeś opis sprzedawcy?

"Renomat to płyn głęboko oczyszcza, usuwa stare impregnaty, osady, żywice, silikon i inne zanieczyszczenia. Uwalnia i rozlużnia pory gładkiej skóry bez ryzyka uszkodzenia jej wykończenia. Usuwa plamy, brud, osady z żywic oraz silikon. Produkt usuwając stare warstwy pozwala na ponowne "oddychanie" skóry i efektywną aplikację środków odżywiających i pielęgnujących skórę"

Ten produkt jest dedykowany dokładnie do uzyskania takich efektów, jakich oczekujesz.

Jako ciekawostkę powiem, że ja poprzez 'natrętne szorowanie' butów, starłem kolor Universal Cleanerem od Tarrago

(czyli produktem teorytycznie dużo delikatniejszym), a po zastosowaniu Renomatu udało mi się ładnie to wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Renomatu używam w cięższych przypadkach (+ regularnie ze 2 razy do roku w celu gruntownego odświeżenia butów). Na co dzień stosuję to: http://multirenowacja.pl/creme-universe ... aphir.html

Kupiłem go do pielęgnacji torby forumowej, a okazało się, że świetnie spisuje się także przy butach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remy, a czytałeś opis sprzedawcy?

"Renomat to płyn głęboko oczyszcza, usuwa stare impregnaty, osady, żywice, silikon i inne zanieczyszczenia. Uwalnia i rozlużnia pory gładkiej skóry bez ryzyka uszkodzenia jej wykończenia. Usuwa plamy, brud, osady z żywic oraz silikon. Produkt usuwając stare warstwy pozwala na ponowne "oddychanie" skóry i efektywną aplikację środków odżywiających i pielęgnujących skórę"

Ten produkt jest dedykowany dokładnie do uzyskania takich efektów, jakich oczekujesz.

Jako ciekawostkę powiem, że ja poprzez 'natrętne szorowanie' butów, starłem kolor Universal Cleanerem od Tarrago

(czyli produktem teorytycznie dużo delikatniejszym), a po zastosowaniu Renomatu udało mi się ładnie to wyrównać.

Gdyby chodziło o buty w standardowym kolorze - czarny/brązowy, to bym na forum nie roztrząsał.

Buty mają piękny kolor i stąd moje wątpliwości.

Jak czytam opinie że renomat ściąga wszystko to po prostu mam obawy.

Chcę delikatnie zdjąć pastę i krem bez zbytniej ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najdelikatniejszym kremem czy pastą można uszkodzić skórę poprzez zwykłą siłę tarcia :)

Często się zdarza, iż wpadamy w panikę stosując na przykład bezbarwną pastę na butach, a na szmatce widzimy pigment z oryginalnego wykończenia.

Nie jest to jakiś wielki problem, ale warto nakładać z wyczuciem niewielkie ilości pasty nie wcierając jej w skórę lecz tworząc cieniutkie warstwy na jej powierzchni. Pamiętać należy o odczekaniu na utwardzenie się nałożonej warstwy. Zbyt mocny nacisk nie jest wskazany. Aplikacja zbyt grubej warstwy i wtarcie jej w skórę może powodować ścieranie się wykończenia, które zostaje zmiękczone rozpuszczalnikiem zawartym w paście.

Myślę, że tu zarówno Renomat, jak i dobre mydło do skór sobie poradzą. Natomiast przy mydle stosujesz również wodę, wiec Renomat według mnie będzie tu bezpieczniejszy i łatwiejszy w użyciu.

Na przestrzeni lat nie przypominam sobie przypadku uszkodzenia skóry Renomatem. Poza okrutnym zapachem :) uznawany jest za jeden z najlepszych środków Saphir właśnie ze względu na moc z jednej strony i bezpieczeństwo dla oryginalnego wykończenia z drugiej.

Jeżeli szukasz środków delikatniejszych - Creme Universelle powinien się sprawdzić.

Na co byś się nie decydował, trzymaj się złotej zasady, która w 99% pozwala na uniknięcie przykrych niespodzianek:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Skóry, ich jakość, sposób wykończenia są naprawdę różne i ciężko uogólniać lub gwarantować cokolwiek w 100%, dlatego też promujemy tę zasadę gdzie tylko się da. Warto. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zastosowaniu Renomatu wskazane jest nałożenie na buty warstwy tłuszczu - mam Ouraline Saphir, czy raczej krem i pastę Saphira? Może nie ma to znaczenia, ale mam jakieś dylematy. Najpierw odżywić skórę, a potem poprawić kolor? Ouraline - ten tłuszcz stosowałem dość często zwłaszcza zimą, ale czy położyć go zaraz po Renomacie? Renomatu nigdy nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Nie chce mi się wierzyć. Renomatem raczej nie idzie usunąć farby, a już na pewno nie tak żeby wybielić buty. Wrzuć fotki. W każdym razie da się coś na to poradzić - jeżeli jest to lekkie miejscowe odbarwienie to można by użyć kremu koloryzującego. A jeżeli jest naprawdę źle to ja bym pozbył się resztek pierwotnego koloru i zafarbował na nowo (u Saphira masz farby) na jakiś odjechany kolor ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stosowałem się według instrukcji.

Z instrukcji:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Zrób tak jak napisałeś - krem i wosk powinny przywrócić im estetyczne walory :)

Aczkolwiek ciekawi mnie co to za buty i co to za skóra. Nie notowaliśmy raczej tego typu przypadków. Skóra powinna głęboko się oczyścić, zmatowieć, ale "wybieliły się"? Jeżeli będziesz miał z nimi jeszcze problem, podaj proszę więcej detali na temat tych butów. Spróbujemy pomóc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.