Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Używam kremów do obuwia saphir i tarrago, a do ich nakładania specjalnych aplikatorów z gąbeczkami. Takie same, choć "wbudowane" aplikatory są w wersjach płynnych renowatorów do obuwia. Dzisiaj już drugi raz znalazłem na gąbeczce białe kolonie pleśni! Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Czy to może być niebezpieczne dla butów? Spleśniałe rzeczy oczywiście out do kosza, na żadnej z par butów nie ma pleśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam stosowanie dobrej bawełny jednak. Stosowanie aplikatorów wymusił poniekąd rynek - szybko, jak najszybciej i wygodnie.

Jednorazowo ... no "kilkurazowo" w sumie jeszcze się sprawdza, ale na dłuższą metę zużywają się, a wilgoć robi swoje i pozostaje śmietnik właśnie.

 

Czyli rozumiem, że aplikatory często właśnie mają an sobie kolnie pleśni po pewnym czasie? Czy słyszałeś, aby pleśń przeniosła się na buty? I czy jest możliwe, aby pleśń przetrwała i rozwijała się w kremie tarrago/saphir? W końcu są robione z naturalnych składników, więc może grzyby znajdują tam jakaś pożywkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że aplikatory często właśnie mają an sobie kolnie pleśni po pewnym czasie?

Nie, "szczerze pisząc" nie spotkałem się z takim przypadkiem. Raczej szybciej wysychają i zużywają się. Aczkolwiek jestem w stanie sobie wyobrazić, że i pleśń może je chwycić.

 

Czy słyszałeś, aby pleśń przeniosła się na buty?

Tu na forum problem z pleśnią w całej kolekcji butów miał jeden z kolegów, ale z tego co pamiętam atakowała od podeszw i nie sądzę, by miało to związek ze środkami do pielęgnacji.

 

I czy jest możliwe, aby pleśń przetrwała i rozwijała się w kremie tarrago/saphir?

Nie doświadczyłem i nie przypominam sobie tego typu przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie - jak i czym czyścić wnętrze buta, czym usuwać kurz który się nagromadził na czubku? 

Czy lekko nawilżona szmatka wodą z mydłem będzie ok? 

Szkody być nie powinno, byle z wodą nie przeginać.

 

Ja stosuję delikatniejsze cleanery do tego celu, np. Tarrago Universal Cleaner, lub Tarrago Shampoo:

http://multirenowacja.pl/universal-cleaner-125ml-plyn-do-czyszczenia-skor.html

http://multirenowacja.pl/shampoo-200ml-pianka-do-czyszczenia-skor-gladkich-licowych-zamszu-i-nubuku.html

 

 

A nie lepiej zapobiegać? Czyste skarpetki, umyte nogi? ;) ;) :D

 

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jak i czym czyścić wnętrze buta, czym usuwać kurz który się nagromadził na czubku? 

Czy lekko nawilżona szmatka wodą z mydłem będzie ok? 

 

1. wstępnie kurz ze środka buta, z trudno dostępnych miejsc, najłatwiej na sucho usunąć małą szczoteczką na rączce - do czego idealna jest btw szczoteczka do zębów ;)

2. następnie, szmatka + sucha pianka (jak wyżej polecana przez Daniela)

 

Ja stosuję "leather soap" z linii Leather Care Tarrago, ale tego już nie widzę na stronie w ofercie, Strzelam że Tarrago Shampoo to bardzo podobny lub identyczny środek...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję "leather soap" z linii Leather Care Tarrago, ale tego już nie widzę na stronie w ofercie, Strzelam że Tarrago Shampoo to bardzo podobny lub identyczny środek...

Potwierdzam - Leather Soap to było w zasadzie Tarrago Shampoo w opakowaniu z linii dedykowanej dla skórzanych tapicerek i galanterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jakiejś wielkiej filozofii nie ma:

 

1. Szmatka i czyszczenie

2. Płyn typu:

Vernis Rife Saphir

http://multirenowacja.pl/vernis-rife-100ml-plyn-do-skor-lakierowanych-saphir.html

 

Patent Leather Tarrago (ewentualnie kremy do skór lakierowanych)

http://multirenowacja.pl/pasta-do-skor-lakierowanych-75ml-tarrago-patent-leather.html

 

3. Polerowanie

 

Przykład:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.