Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne podejrzenia. Ja mam z Renomatem dobre doświadczenia na butach klasy Markowskiego. Jednak gdy użyłem ich gościnnie na damskich kozakach z Venezii, buty wyraźnie zjaśniały. Wygląda mi na to, że jeśli skóra jest kiepskiej jakości i tylko powierzchownie wybarwiona, może mieć miejsce sytuacja opisana przez kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne podejrzenia. Ja mam z Renomatem dobre doświadczenia na butach klasy Markowskiego. Jednak gdy użyłem ich gościnnie na damskich kozakach z Venezii, buty wyraźnie zjaśniały. Wygląda mi na to, że jeśli skóra jest kiepskiej jakości i tylko powierzchownie wybarwiona, może mieć miejsce sytuacja opisana przez kolegę.

Panie często zgłaszają się do nas z butami tej marki. Odbarwienia czyni na tych skórach nie tylko Renomat. Na nich należy stosować raczej delikatne kremy.

No i próba na skrawku przed użyciem - podstawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem burgundowe chukka boots u Herringa - http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... =2&stype=1

Jak należy o nie dbać i jakie produkty do nich polecacie? Zazwyczaj dołączali jakiś produkt do pielęgnacji, ale tym razem nic takiego nie było w opakowaniu. ;)

1. Czyszczenie - Omnidaim + szczotka do skór szorstkich

2. Renowacja koloru - Suede Renovetine (w kolorze, jeżeli to możliwe - jeżeli nie to bezbarwny)

3. Zabezpieczenie przed wilgocią i zabrudzeniami - Nano Protector

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Creme Universelle od kilku miesięcy regularnie i z butami nic złego się nie dzieje :-)

Dokładnie. Z mojego niewielkiego, ale jednak kilkuletniego doświadczenia, wynika, że podział kremów na galanterię skórzaną i buty to taki chwyt marketingowy :). Ja na przykład od trzech lat używam do konserwacji mojej torby Shoe Cream Tarrago koloru rodzynkowego, który kupiłem pierwotnie do butów. Utrzymuje skórę elastyczną i odżywioną, w moim osobistym odczuciu dużo głębiej wnika niż krem saphira (tak dobrze jak renowator), a torba z upływem czasu pięknie się patynuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanie kupiłem dwa dni temu dwie pary nowych czarnych butów, sprzedawczyni w sklepie poleciła mi je najpierw natłuścić twierdząc, że są suche, ja natomiast zauważyłem oprócz tego, że one w tym sklepie wszystkie buty traktują takim paskudztwem co się nazywa pasta w gąbce by się świeciły. Stąd moje pytanie co mam kolejno zrobić by nie zniszczyć butów, czy na początku potraktować je renomatem by oczyścić je z ewentualnych past nałożonych przez owe ekspedientki, potem potraktować je tłuszczem dubbinem, później czarnym pommadierem a potem pastą woskową? Czy inaczej co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post i od razu jest to pytanie z cyklu "proszę o radę/pomoc";). Zakupiłem obuwie w sklepie Pierre Cardin, jednak ekspedientka nie potrafiła mi wyjaśnić w jaki sposób mam pielęgnować obuwie. Stąd też trafiłem na to forum i czytając rady Panów postanowiłem poprosić o radę. Poniżej przesyłam linka do modelu jaki posiadam (kolor jest szary).

http://www.e-pauloadriani.pl/produkt/buty_meskie_pierre_cardin_wiosna_lato_2011_____.php

Dodam, iż nie wiem jaką pastę dobrać i jaka powinna być. Jak pastować i czy pastować. czy ktoś może pomóc?

Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem. Trafiłem na to forum bo: "But w Butonierce BSC to stowarzyszenie, które skupia miłośników klasycznej elegancji. Promujemy nie tylko elegancki wizerunek, lecz także postawę i nastawienie wobec życia – etykietę i savoir vivre." i dlatego że szukałem porady (jak wielu tych, którzy tutaj się udzielają/pytają) a cenię sobie miłośników-specjalistów którzy się tutaj wypowiadają. Znajduje się tutaj wiele pytań odnośnie skóry, drewna do prawideł, materiałów na koszule, szczotki i wiele innych wątków wokół elegancji i stylu życia. Pojawiają się tutaj różne zdjęcia - nawet takie gdzie członkowie forum mają zbyt ciasne spodnie i widać cameltoe co zdecydowanie wykracza poza ramy jakiejkolwiek elegancji a mimo to polewa się lukier na tego typu wygląd.

Rozumiem że jestem nowy więc i powitanie jest ciepłe jak widzę. Żeby była jasność nie biorę tego do siebie ale jest taka funkcja jak priv gdy z merytoryki schodzi się na emocjonalizmy. 

Podsumowując "nastawienie wobec życia – etykietę i savoir vivre" warto wcielać również w sieci (dotyczy nie wszystkich członków forum).

Pozdrawiam

 

 "

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jedynie o rodzaj konserwacji skóry a nie o zdanie na temat preferencji wizualno-estetycznych. Mimo to dziękuję za odpowiedź.

krem do skór typu uniwersalny Saphir / Tarrago będzie ok. I również do innych rzeczy wykorzystasz. Co do samych butów - pomijając wzornictwo - wielkim minusem jest "podszewka" z materiału. W środku porządnych butów powinna być skór, nic więcej.

 

pozdrawiam,

D

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.