Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pogadałem z Kenem na live chat i unegocjowałem 25% zniżki. z 250 funtów to niezłe 62.5 funta z powrotem :D

Dzięki za podzielenie się swoim przypadkiem.

Dla nich to standard. Zadowolenie klienta się liczy.

Skoro rozczarował go produkt to jakoś trzeba mu to wynagrodzić.

Prawie jak u nas- atrakcja to pisma z rzeczoznawcą, rzecznikiem konsumentów itp.

Np. kupując buty w CTShirts.co.uk - Charles Tyrwhitt, można zwrócić używane ! buty a oni oddadzą pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając blog Shoe Snoba natknąłem się na jego artykuł o pielęgnacji obuwia.

Wspomina w nim, że do zmycia poprzednich warstw kosmetyków stosuje zmywacz do paznokci.

http://www.theshoesnobblog.com/p/polish-your-shoes-properly.html

Stosowaliście może takie rozwiązanie?

ja stosowałem z dobrym rezultatem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty z cordowanu niby niezniszczalne,czasem jednak pekaja.Mam pewne podejrzenia co do przyczyny ,ale chcialbym poprosic o opinie kolegow z wiekszym doswiadczeniem. :?: Najwiecej wygral na tym moj Komandir ma nowe wdzianko i kilka kolejnych w drodze :P

post-2934-13658924723808_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostajac w klimacie recyclingu czy tez odzysku i w duchu programow"Zrob to sam" Moj statyw do konserwacji podwozia butow i pomysl na wykorzystanie empty metrocards.

Kolejny owoc walki o ocalenie planety przed zawaleniem wysypisk smieci zniszczonymi butami z shell cordo-drugi pasek z cordovanu dla tow. Komandira,(jeszcze z pierwszego buta)

Przy dobrych wiatrach ze zniszczonej pary Florsheim wyjdzie 5 w porywach do 6 paskow :P

post-2934-13658924728849_thumb.jpeg

post-2934-13658924729451_thumb.jpeg

post-2934-13658924730119_thumb.jpeg

post-2934-13658924730766_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima prawie się już kończy ;) więc wnet zimowe buty idą do pudełek.

co będzie lepsze do oczyszczenia skóry, renomat czy renovator? renovator jest delikatniejszy, ale czy wystarczający na usunięcie niewidocznych gołym okiem tłuszczów, brudu itp? z kolei renomat nieźle wyżera, tylko czy nie uszkadza się niepotrzebnie skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima prawie się już kończy ;) więc wnet zimowe buty idą do pudełek.

co będzie lepsze do oczyszczenia skóry, renomat czy renovator? renovator jest delikatniejszy, ale czy wystarczający na usunięcie niewidocznych gołym okiem tłuszczów, brudu itp? z kolei renomat nieźle wyżera, tylko czy nie uszkadza się niepotrzebnie skóry?

Po co chcesz ją oczyszczać? Czy ma jakieś widoczne zabrudzenia czy tylko "niewidoczne gołym okiem"? Jeśli tylko to drugie, to zdecydowanie renowator. Jedyne, co może być naprawdę szkodliwe, a jeszcze nie wylazło na wierzch buta, to sól. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam co wybrać (renovator czy renomat) aby zdjąć bezbarwny krem do delikatnej skóry SAPHIR Medaille D'or.

Bezbarwny krem położony na wiśniowe buty wraz z pastą wyłazi spod pasty dając paskudny efekt.

Bezbarwny krem może być tylko podkładem pod bezbarwną pastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam co wybrać (renovator czy renomat) aby zdjąć bezbarwny krem do delikatnej skóry SAPHIR Medaille D'or.

Bezbarwny krem położony na wiśniowe buty wraz z pastą wyłazi spod pasty dając paskudny efekt.

Bezbarwny krem może być tylko podkładem pod bezbarwną pastę.

Może dałeś za dużo kremu i dlatego wyłazi? Ja swój zdejmowałem - no cóż, to za dużo powiedziane -wystarczy w butach się gdzieś przejść i przetrzeć je kilka razy mokrą szmatką potem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima prawie się już kończy ;) więc wnet zimowe buty idą do pudełek.

co będzie lepsze do oczyszczenia skóry, renomat czy renovator? renovator jest delikatniejszy, ale czy wystarczający na usunięcie niewidocznych gołym okiem tłuszczów, brudu itp? z kolei renomat nieźle wyżera, tylko czy nie uszkadza się niepotrzebnie skóry?

Mylisz zastosowanie renowatora - on służy jak krem do dokładnego odżywienia skóry.

Renomat nie odżywia, tylko usuwa wszystko co nałożyłeś na but od momentu jego kupienia.

Renowator to krem, a renomat to rozpuszczalnik. Zabrudziwszy się farbą, nie usuwasz jej kremem do rąk, ani po kąpieli nie nakładasz na twarz w celu odżywienia jej rozpuszczalnika ;)

Powinieneś po zimie wpierw dokładnie zmyć wszystko renomatem, jak już faktura skóry będzie dokładnie widoczna, taka jak po zakupie buta, nakładasz renomat i co tam dalej chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz zastosowanie renowatora - on służy jak krem do dokładnego odżywienia skóry.

Renomat nie odżywia, tylko usuwa wszystko co nałożyłeś na but od momentu jego kupienia.

Renowator to krem, a renomat to rozpuszczalnik. Zabrudziwszy się farbą, nie usuwasz jej kremem do rąk, ani po kąpieli nie nakładasz na twarz w celu odżywienia jej rozpuszczalnika ;)

Powinieneś po zimie wpierw dokładnie zmyć wszystko renomatem, jak już faktura skóry będzie dokładnie widoczna, taka jak po zakupie buta, nakładasz renomat i co tam dalej chcesz.

Po zmyciu wszystkiego renomatem, nakladamy jescze renomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym nałożył po renomacie od razu krem, potem jak skóra jest przesuszona tłuszcz, a na to pastę. Renowator odżywia i lekko czyści, ale podobny efekt można uzyskać za pomocą wody z mydłem + zwykły krem z pigmentem. Ja go używam w sumie tylko do rękawiczek i pasków.

Ale tak, można wpierw użyć renomatu by usunąć stare warstwy pasty i wosku, potem na koniec użyć renowatora by wstępnie odżywić i oczyścić otwarte pory skóry renomatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś po zimie wpierw dokładnie zmyć wszystko renomatem, jak już faktura skóry będzie dokładnie widoczna, taka jak po zakupie buta, nakładasz renomat i co tam dalej chcesz.

Jak rozumiem intencja byla taka, iz po zmyciu wszystkiego renomatem, nakladamy renowator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś po zimie wpierw dokładnie zmyć wszystko renomatem, jak już faktura skóry będzie dokładnie widoczna, taka jak po zakupie buta, nakładasz renomat i co tam dalej chcesz.

Jak rozumiem intencja byla taka, iz po zmyciu wszystkiego renomatem, nakladamy renowator.

Ja tak to zrozumiałem - taki czeski błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Capo :)

Po co chcesz ją oczyszczać? Czy ma jakieś widoczne zabrudzenia czy tylko "niewidoczne gołym okiem"? Jeśli tylko to drugie, to zdecydowanie renowator. Jedyne, co może być naprawdę szkodliwe, a jeszcze nie wylazło na wierzch buta, to sól. I tyle.

chciałbym schować buty na wiosna-jesień w stanie prawie że idealnie czystym, czyli dokładnie oczyszczone z wszystkiego co na nich zalega i odpowiednio je natłuścić żeby tak czekały na mnie 7 miesięcy. Jak przyjdzie zima to tylko nałożę krem i do połysku. Poza tym, będzie to zawsze jakaś kolejna forma relaksu związanego z obcowaniem z obuwiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dokupić jeszcze jakiś impregnat lub odsalacz?

Tak, kaloszki, sól i wodę trzymają z dala od buta.

Co więcej, to jest lakierowana skóra, która kiepsko przyjmuje wszystkie tłuszcze i "farbki", które mają zabezpieczać but, ale ze względu na swoje właściwości nie chłoną też intensywnie wody/soli, więc ja bym się nie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

muszę kupić cały zestaw do czyszczenia i pielęgnacji butów, konkretnie do Loake 1880 Buckingham kolor Tan.

Myślałem nad takim zestawem:

http://multirenowacja.pl/zestaw-do-piel ... -or-2.html

przed pielęgnacją wyczyścić je:

http://multirenowacja.pl/renomat-saphir ... czacy.html

Czy taki zestaw i Renomat będzie odpowiedni na drobne zabrudzenia oraz lekkie przetarcia skóry (ledwo widoczne)? Czy kolor 03 jasny brąz będzie dobry?

Życzę miłego dnia,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.