Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@Wodzu Dzięki, ale podtrzymuję swoją tezę - wolę półwłoskie i włoskie. To trochę oszukane zdjęcie, w rzeczywistości, kiedy stoję zupełnie swobodnie, kołnierzykowi brakuje minimalnie długości, żeby schować się pod klapami marynarki (i to mnie denerwuje zaskakująco mocno :)). Koszula będzie pewnie wykorzystywana bardziej do casualu albo do dwurzędówek, gdzie ten problem nie będzie występował :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodzu napisał:

@blekit, bardzo ładny kołnierzyk. :)

Popieram, podoba mi się o wiele bardziej niż włoskie. Pierwsze moje skojarzenie po zobaczeniu zdjęcia to „w końcu @blekit zaczął kupować droższe koszule z ładniejszymi kołnierzykami niż CT”. Potem doczytałem, że to nie koszula premium a Osovski... co tylko dobrze świadczy o tej marce :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Popieram, podoba mi się o wiele bardziej niż włoskie. Pierwsze moje skojarzenie po zobaczeniu zdjęcia to „w końcu @blekit zaczął kupować droższe koszule z ładniejszymi kołnierzykami niż CT”. Potem doczytałem, że to nie koszula premium a Osovski... co tylko dobrze świadczy o tej marce :) 

Heh, a ja wolę włoskie  i ten takoż gorzej wygląda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka
Dla mnie CT jest wystarczający. Ich włoskie i pół-włoskie kołnierzyki podobają mi się i dobrze wpasowuję się w ich kroje. Jakość odszycia i tkanin jest adekwatna do ceny. Na woły robocze idealne. Osovski ma lepsze tkaniny i możliwe że lepiej wykonane koszule. Ponieważ dotarłem się z ich rozmiarówką, to ostatnie koszule RTW jakie kupuję są właśnie od nich. Jako minusy muszę jednak wskazać rozjazdy w długości rękawów - z tego powodu czasem dalej nie waham się w sprawie rozmiaru - i to, że niektóre kołnierzyki są moim zdaniem za małe (mimo że są opisane jako ten sam model co takie o odpowiedniej długości wyłogów). Poza tym ceny regularne są moim zdaniem za wysokie, ale przy promocji to już dobra oferta. Ostatnią szerzej reprezentowaną marką w mojej szafie jest Camiceria Olga. Z tych koszul jestem najbardziej zadowolony. Przy drugiej iteracji dopracowałem wymiary, jestem zadowolony z wykonania oraz tkanin (przedział 75 euro).

Planuję powoli zastępować moje koszule RTW koszulami MTM i póki co Olga jest głównym kandydatem do realizacji tego planu (mam dwie koszule MTM od Macaroniego - tutaj też jestem zadowolony i na pewno coś jeszcze u nich zamówię, ale paradoksalnie logistycznie w tym momencie jest to dla mnie trudniejsze niż zamówienie w CO). Poza tym mam kilka koszul Suitsupply z ich najwyższych linii, które kupiłem w outlecie. W tej cenie są rewelacyjne i jeżeli jeszcze się trafią, to będzie zakup w ciemno. Co do kupowania koszul RTW z wyższej półki, to osobiście podziękuję. Nie jestem w stanie sobie zracjonalizować wydawania więcej niż 300-400 zł za element - bądź co bądź - bielizny, który nawet przy dużej rotacji jest narażony na relatywnie szybkie zużycie i ryzyko zniszczenia.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szydlowsky to jest raczej kwestia tkaniny (bardzo lekka i przewiewna, ale ekstremalnie podatna na gniecenie się i marszczenie - ogólnie raczej bym nie polecał) i tego, że obwody mi się zwiększyły w nieodpowiednich miejscach ;) Co do marynarki, to szyciu nie mam nic do zarzucenia. Sama konstrukcja ma swoje wady i osobiście bardzo się cieszę z tego, że @Andells ją zmienili. Marynarki wykonane na nowej leżą na mnie dużo lepiej.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj. Dużo niebieskiego z czerwonawymi akcentami.

Debiut koszuli od Camiceria Olga z ostatniego zamówienia. Bardzo fajna tkanina (różowo/białe dobby), staranne wykonanie i bardzo dobre dopasowanie (po pierwszej iteracji lekko zmodyfikowałem wymiary).

20190616_141044.thumb.jpg.380917540ed2b6a88bd1d1241d1b9b48.jpg

20190616_141012.thumb.jpg.e76051529fb7174d490d601882f09205.jpg

20190616_160648.thumb.jpg.35b2132b1f8a8de67e04e8ceba14dfa3.jpg

* Andells

* Camiceria Olga

* Embassy of Elegance

* Poszetka

* Benevento

* Alfred Sargent

 

 

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.