Jump to content
Korneliuss

Co mam dziś na sobie

Recommended Posts

10 godzin temu, blekit napisał:

Z weekendu.

SS leży na Tobie wręcz wzorcowo. To rozmiar R czy L?

1 godzinę temu, mosze napisał:
SS leży na Tobie wręcz wzorcowo. To rozmiar R czy L?

Dzięki. To Lazio 50, ale mam wrażenie że ma 1-2 cm więcej niż inne marynarki w tym rozmiarze. Dlatego m.in. ten garnitur sobie zostawiam.

Ogólnie, to z dopasowania góry jestem bardzo zadowolony (trochę ciągnie przy guziku, ale to w 100% moja wina ). Natomiast spodnie są zdecydowanie za wąskie w udach i trochę za wąskie w biodrach i poniżej kolana. Nawet dwa rozmiary w górę dalej nie dawały satysfakcjonującego mnie efektu.

W związku z tym nie planuję kolejnych zakupów garniturów w Suitsupply, a większość posiadanych sprzedałem albo planuję sprzedać. Co do marynarek, to niektóre modele wciąż mocno mnie kuszą, ale staram się ograniczyć wielkość garderoby i zamiast kupować dwie marynarki RTW wolę poczekać, dołożyć i uszyć jedną (zwłaszcza że dostęp do bespoke we Wrocławiu się mocno zwiększył dzięki powstaniu @Andells i wizytach @Ernestson ).

• Like 1
  • Upvote 2

Dla mnie spodnie SS są zbyt obszerne w pasie (w rozmiarze marynarki) i dość wąskie w udach, chociaż da się w nich chodzić. Jednak i tak nie jest źle, spotkałem firmy, w których nie zaryzykowalem zaciągnięcia spodni do końca. Mógłby być potrzebny chirurg.

W SS wiekszosc spodni jest za waska w udach i pekaja przy pachwinie, szczegolnie spodnie z flaneli. 

Mialem 6 par flanelowych spodni od SuSu i ostaly mi sie dwie tylko, z czego cztery pary popekaly w tym samym miejscu po jednym miesiacu uzytkowania :)

Ich casualowe spodnie z bawelny sa dosc dobrze skonstruowane i lepiej sie rozciagaja, dlatego tez komfort jest wiekszy.

7 godzin temu, Beny23 napisał:

Mialem 6 par flanelowych spodni od SuSu i ostaly mi sie dwie tylko, z czego cztery pary popekaly w tym samym miejscu po jednym miesiacu uzytkowania :)

Łatwo się nie poddajesz.

• Like 2
  • Upvote 1

Nowy ulubiony krawat, extra long i 10cm szerokości i genialnie trzyma łezkę ;)

09C8B27E-CA4E-48A5-AA99-A2EF76810085.jpeg

• Like 5
  • Upvote 4

18 minutes ago, blekit said:

@Beny23 pod względem proporcji to jest idealny krawat dla Ciebie.

Też tak myślę ;)

Dzisiaj.

20190503_150058.thumb.jpg.2ceb13b274bf1bf6a85ef412827681d6.jpg

20190503_150200.thumb.jpg.a965fe40db56a3eca5cc7d7362245a07.jpg

* Polkap

* Suitsupply

* Tyrwhitt

* Embassy of Elegance

* Poszetka

* Benevento

* Yanko x The Shine

20190503_150244.thumb.jpg.349768d062e6ed5e3e25e7fe8cc91b6e.jpg

• Like 3
  • Upvote 5

9 minut temu, blekit napisał:

Dzisiaj.

Pokaż ukrytą zawartość

* Polkap

* Suitsupply

* Tyrwhitt

* Embassy of Elegance

* Poszetka

* Benevento

* Yanko x The Shine

20190503_150244.thumb.jpg.349768d062e6ed5e3e25e7fe8cc91b6e.jpg

Trochę szkoda, że nie garnitur.

@mosze miałem ochotę na trochę luźniejsze spodnie. Jeśli uda mi się trochę zrzucić, to ten garnitur jeszcze nie raz zagości w tym wątku nierozkompletowany :)

Zimno się zrobiło, także powrót zalicza marynarka z koca

Świetna marynarka, bardzo dobre dopasowanie i fajnie pasujący krawat, ale mam wrażenie ze gigantyczny kołnierz koszuli (długość wyłogów i wysokość stójki) trochę przytłacza stylizacje spróbowałbym z włoskim kołnierzykiem.
  • Like 4
  • Upvote 3

38 minut temu, zimmermann napisał:

Świetna marynarka, bardzo dobre dopasowanie i fajnie pasujący krawat, ale mam wrażenie ze gigantyczny kołnierz koszuli (długość wyłogów i wysokość stójki) trochę przytłacza stylizacje emoji846.png spróbowałbym z włoskim kołnierzykiem.

Zgadzam się z przedmówcą. Wszystko na plus, tylko ten kołnierzyk nie trafia w moje gusta. Zastanawiałem się nad takim i poszukiwałem, ale w tej chwili utwierdziłem się w przekonaniu, że taki by mnie "przerastał" i źle bym się w nim czuł ;)

38 minut temu, zimmermann napisał:

Świetna marynarka, bardzo dobre dopasowanie i fajnie pasujący krawat, ale mam wrażenie ze gigantyczny kołnierz koszuli (długość wyłogów i wysokość stójki) trochę przytłacza stylizacje emoji846.png spróbowałbym z włoskim kołnierzykiem.

Ten temat był już wiele razy poruszany. Niestety mój problem polega na tym, że uwielbiam właśnie takie "przerośnięte" BD i nic na to nie poradzę :P (choć patrząc na inne moje zdjęcia efekt z tej perspektywy może być nieco wyolbrzymiony). Co do wysokości stójki to jest to bezpośrednio związane z długością mojej szyi.

22 minuty temu, kamizelka napisał:

Ten temat był już wiele razy poruszany. Niestety mój problem polega na tym, że uwielbiam właśnie takie "przerośnięte" BD i nic na to nie poradzę :P (choć patrząc na inne moje zdjęcia efekt z tej perspektywy może być nieco wyolbrzymiony). Co do wysokości stójki to jest to bezpośrednio związane z długością mojej szyi.

Jasne, może to być kwestia zdjęcia - perspektywy, oświetlenia itp.. Najważniejsze że dobrze się z takim kołnierzem czujesz :)

@phantom,

dopiero na zbliżeniu widać MOC! (zestawienie faktur i kolorów).

OT: mam nadzieję, że chociaż był ciepły (rosół) ;-) 

• Upvote 1

6 minut temu, Koval napisał:

Zobacz @phantom, jak to szerokość nogawek może diametralnie zmienić odbiór całego zestawu... 8-)

To prawda, nie tęsknię do czasów kiedy nosiłem spodnie z nogawkami 16 cm😀teraz nie schodzę poniżej 19 cm.