Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jakub84 napisał:

Nie bede odkrywczy: Macaroni, Zack, Poszetka (choć podobno nie mają pełnego asortymentu w Warszawie).

U Zacka akurat zawsze coś kupię raz na sezon, ale nie ma on w tym sezonie chinosów. Macaroni nic nie ma na stanie w moim rozmiarze. Sprawdzę Poszetkę, choć wybór - sądząc po stronie - dość ubogi.

1 godzinę temu, Jakub84 napisał:

Poza tym Benevento, jesli zamówisz do Warszawy (i dotrą 😂) to będziesz miał przymiarkę w Warszawie

Nie pytałbym o możliwość fizycznej przymiarki w Warszawie, gdybym mógł poczekać te 7-14 dni roboczych (a słyszałem historie, że czeka się i dłużej). Choć na plus dla Benevento to, że mają kompatybilną ze mną rozmiarówkę (we wcześniej wymienionych musiałbym brać rozmiar większy i zwężać w pasie do rozmiaru pomiędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spontanicznej przymiarce zakochałem się w zamszowych Loake Troon. Niestety nigdzie nie ma już mojego rozmiaru, a sam model został wycofany i nie ma jak go ściągnąć z UK. Tym samym szukam czegoś podobnego, co będzie mi służyć na co dzień do nieformalnych stylizacji. Zależy mi na zamszu w jaśniejszym odcieniu brązu i tęgości bliższej F, coby buty nie wyglądały ciężko (niewielki rozmiar 6.5 UK, raczej wąskie chino). Może akurat coś Wam ostatnio wpadło w oko? 

Zdjęcie z strony Loake Polska, link do buta o tu: https://sklep.loakepolska.pl/en/loake-1880-legacy-troon-brown-suede,3,2693,2958

troonsuede1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 17:06, Le_Char napisał:

Poszukuję chinosów spełniających następujące warunki:

  • oczywiście jak najwyższa jakość w rozsądnej cenie (celuję raczej w półkę do 400 PLN, choć mogę dać i 500)
  • styl (business) casual, głównie zakładam na nogi czarne sneakersy i pensówki
  • możliwość przymierzenia stacjonarnie w Warszawie
  • mile widziana rozmiarówka w gradacji 82-86-90 [cm]
  • mile widziany szeroki wybór kolorów

Z góry dziękuję.

Zerknij na niemieckie marki z Peeka- Brax (Eurex by Brax), Hiltl. Na stronie/w aplikacji mozna sprawdzic dostepnosc modeli w salonach. Moze cos jest dostepne stacjonarnie. Marki fajne- posiadam kilka par i polecam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mlesniowski napisał:

Po spontanicznej przymiarce zakochałem się w zamszowych Loake Troon. Niestety nigdzie nie ma już mojego rozmiaru, a sam model został wycofany i nie ma jak go ściągnąć z UK. Tym samym szukam czegoś podobnego, co będzie mi służyć na co dzień do nieformalnych stylizacji. Zależy mi na zamszu w jaśniejszym odcieniu brązu i tęgości bliższej F, coby buty nie wyglądały ciężko (niewielki rozmiar 6.5 UK, raczej wąskie chino). Może akurat coś Wam ostatnio wpadło w oko? 

Zdjęcie z strony Loake Polska, link do buta o tu: https://sklep.loakepolska.pl/en/loake-1880-legacy-troon-brown-suede,3,2693,2958

troonsuede1.jpg

https://www.skolyx.se/en/derbys/571-skolyx-plain-toe-derby-in-brown-suede.html

Skolyx standardowo nie oferuje dostawy do Polski, ale można to zaaranżować po wcześniejszym kontakcie mailowym.

Inna propozycja, ale ze względu na podeszwę już mocniej odbiega od butów ze zdjęcia:

https://www.carminashoemaker.com/plain-toe-derby-brown-repello-80777

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mlesniowski napisał:

Po spontanicznej przymiarce zakochałem się w zamszowych Loake Troon. Niestety nigdzie nie ma już mojego rozmiaru, a sam model został wycofany i nie ma jak go ściągnąć z UK. Tym samym szukam czegoś podobnego, co będzie mi służyć na co dzień do nieformalnych stylizacji. Zależy mi na zamszu w jaśniejszym odcieniu brązu i tęgości bliższej F, coby buty nie wyglądały ciężko (niewielki rozmiar 6.5 UK, raczej wąskie chino). Może akurat coś Wam ostatnio wpadło w oko? 

Zdjęcie z strony Loake Polska, link do buta o tu: https://sklep.loakepolska.pl/en/loake-1880-legacy-troon-brown-suede,3,2693,2958

troonsuede1.jpg

@mlesniowskizajrzyj na forumowy bazarek, wystawiam Alfred Sargent w tym rozmiarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny garnitur w rozsądnej cenie (co pewnie w obecnych warunkach oznacza co najmniej 2k...), co polecacie?

Na ten moment rozważam Milera i SuitSupply, ale może macie coś ciekawego do zarekomendowanie spoza tego duetu?

Ja wiem, że taka kombinacja może się tu wydawać czymś dziwnym, ale niestety czasem trzeba kogoś pożegnać i to według mnie najodpowiedniejszy do tego strój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 17:50, adamW napisał:

Zerknij na niemieckie marki z Peeka- Brax (Eurex by Brax), Hiltl.

Padło na Brax Cadiz w kolorze beżowym (więc nie linia Eurex by Brax, ale też wyglądają w porządku - tkanina ma bardzo przyjemny chwyt), ale z linii Feel Good. Hiltl leżał najlepiej, ale poza budżetem (na promocjach same slimy).

Teraz zostaje tylko oddać do krawcowej na skrócenie nogawek i bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 20:20, Wodzu napisał:

https://www.skolyx.se/en/derbys/571-skolyx-plain-toe-derby-in-brown-suede.html

Skolyx standardowo nie oferuje dostawy do Polski, ale można to zaaranżować po wcześniejszym kontakcie mailowym.

Inna propozycja, ale ze względu na podeszwę już mocniej odbiega od butów ze zdjęcia:

https://www.carminashoemaker.com/plain-toe-derby-brown-repello-80777

Dzięki, zupełnie zapomniałem o tym sklepie! Aktualnie nie ma żadnego problemu z dostawą do Polski: jest darmowa i można ją wybrać przy składaniu zamówienia.

Skoro za pierwszym razem poszło tak dobrze, to pozwolę sobie zapytać o sneakersy podobne do tych Partigiani (brązowy zamsz, ciemna podeszwa). Przeszukałem sporo sklepów typu Bobbies ale nie mogę nic znaleźć, a Partigiani wydają się być wyjątkowo niewygodne. Czuję też duży dysonans jeśli chodzi o stosunek ceny do oferowanej jakości.

 

DSC_0641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam zamiar kupić golf oraz sweter/bluzę z wełny merynosów. Podobają mi się te z Suit Supply, ale cena dość wysoka. Czy na okoliczność black friday SuSu robi jakieś rabaty? Ktoś pamięta jak było w poprzednich latach? Jeśli nie, to co możecie polecić z innych marek i podobnej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić golf oraz sweter/bluzę z wełny merynosów. Podobają mi się te z Suit Supply, ale cena dość wysoka. Czy na okoliczność black friday SuSu robi jakieś rabaty? Ktoś pamięta jak było w poprzednich latach? Jeśli nie, to co możecie polecić z innych marek i podobnej jakości?

Używam merynosów Charles Thyrwitt i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem , jak wypadają w konfrontacji z SuSu ale nie mam potrzeby próbować.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie własnego doświadczenia z czystym sumieniem mogę polecić swetry z wełny merino od Uniqlo. Mam dwa cardigany i nie widzę różnicy między nimi a powiedzmy swetrami od Polo Ralph Lauren czy od Ganta. Mam też golf merino z linii premium z H&M; i w tym przypadku nie mam na co narzekać. Z SS mam tylko gruby, zimowy sweter więc trudno porównać.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 10:32, pablocito napisał:

Używam merynosów Charles Thyrwitt i jestem bardzo zadowolony.

Ja tak samo, jedyna wada to mało miejsca na głowę (ale po założeniu jest w porządku). Pewnie to wina ich rozmiarówki - wszędzie indziej M-ka jest ciasna, tutaj S-ka jest akurat.

A przy okazji zapytam o uniwersalną kurtkę przejściową (tj. pasującą zarówno do dresu, jak również nadającą się do założenia do zestawów niewymagających marynarki) w budżecie do około 1000 PLN. Szukałem i albo producenci podnieśli ceny drastycznie (na przykład z 800 do 1500 w jeden sezon), albo oferta jest mocno festyniarska. Oczywiście szukałem jakiegoś Barboura, ale nie byłem w stanie znaleźć w żadnym sklepie interesującego mnie modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.