Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ws22 napisał:

Kardigan szalowy z wełny merino lub wełny z domieszką kaszmiru - gdzie kupić? Kolor: granatowy, butelkowa zieleń lub brązowy.

Podoba mi się kardigan w Macaroni Tomato, ale mam wątpliwości czy wart jest swojej - nawet promocyjnej - ceny.

https://macaronitomato.com/produkt/granatowy-kardigan-szalowy-z-kaszmirem-2/

Macie jakieś inne propozycje? A może ktoś ma kardigan od MT i podzieli się swoją opinią?

Mam brązowy kupiony rok czy dwasta temu (byly wtedy chyba tańsze) i nosze go bardzo często. Nie zauważyłem, żeby coś niepokojącego się działo. Nie waży na pewno 900g, ale jest grubawy. Jedyny mankament jak dla mnie to to, że ten szalowy kołnierz jest bardzo niesforny, wywija się jak mu się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VelahrnTeż miałem podobne podejście - od dłuższego czasu szukałem takiego grubego kardiganu z szalowym kołnierzem z sensownej dzianiny. Po w sumie ponad roku trafiłem na coś z sensem (70 % wełna owcza, 30 % wełna jaka, waży chyba coś ok. kilograma), kołkowe plastikowe guziki wymieniłem na rogowe. No i generalnie niby super, ciężar i jakość czuć (choć u mnie też kołnierz nie układa się idealnie, to chyba domena takich swetrów), ale ciepłota sprawia, że w większości pomieszczeń jest w nim po prostu za ciepło, a z kolei zakładanie go pod płaszcz ma moim zdaniem umiarkowany sens, dużo lepiej wypadają w takim zestawieniu golfy. Oczywiście nie jest jak w swetrze z akrylem, że robi się zaraz mokry i nieprzyjemny, ale po prostu obecne ogrzewanie pomieszczeń dość skutecznie wyeliminowało konieczność (czy może bardziej komfort) używania takich ubrań. Termicznie imo najlepiej nadawałby się na kilkanaście (bliżej 10 niż 20) stopni na dworze, ale jednak charakter grubych kardiganów jest dość mocno "pomieszczeniowy" (skórzany pikowany chesterfield, kominek, regimental pod szyją i szklaneczka czegoś rudego to najbardziej naturalne środowisko tego elementu garderoby, bo to taki bardziej współczesny odpowiednik bonżurki czy marynarki do palenia) ;)

@PaczuchTen Makaron przyjemny raczej będzie, ale najprawdopodobniej grzać też będzie dość mocno. Jeśli to nie problem to czemu nie, ale chyba bardziej praktyczna byłaby wersja z bawełny (najlepiej z jakąś domieszką wełny czy kaszmiru dla miękkości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gisch napisał:

@VelahrnTeż miałem podobne podejście - od dłuższego czasu szukałem takiego grubego kardiganu z szalowym kołnierzem z sensownej dzianiny. Po w sumie ponad roku trafiłem na coś z sensem (70 % wełna owcza, 30 % wełna jaka, waży chyba coś ok. kilograma), kołkowe plastikowe guziki wymieniłem na rogowe. No i generalnie niby super, ciężar i jakość czuć (choć u mnie też kołnierz nie układa się idealnie, to chyba domena takich swetrów), ale ciepłota sprawia, że w większości pomieszczeń jest w nim po prostu za ciepło, a z kolei zakładanie go pod płaszcz ma moim zdaniem umiarkowany sens, dużo lepiej wypadają w takim zestawieniu golfy. Oczywiście nie jest jak w swetrze z akrylem, że robi się zaraz mokry i nieprzyjemny, ale po prostu obecne ogrzewanie pomieszczeń dość skutecznie wyeliminowało konieczność (czy może bardziej komfort) używania takich ubrań. Termicznie imo najlepiej nadawałby się na kilkanaście (bliżej 10 niż 20) stopni na dworze, ale jednak charakter grubych kardiganów jest dość mocno "pomieszczeniowy" (skórzany pikowany chesterfield, kominek, regimental pod szyją i szklaneczka czegoś rudego to najbardziej naturalne środowisko tego elementu garderoby, bo to taki bardziej współczesny odpowiednik bonżurki czy marynarki do palenia) ;)

@PaczuchTen Makaron przyjemny raczej będzie, ale najprawdopodobniej grzać też będzie dość mocno. Jeśli to nie problem to czemu nie, ale chyba bardziej praktyczna byłaby wersja z bawełny (najlepiej z jakąś domieszką wełny czy kaszmiru dla miękkości).

Dla mnie wełniany, gruby kardigan, plus koszulka wełniana (tylko dwie warstwy) to idealny zestaw do mieszkania. Nie mam niestety kominka, tylko centralne, i w domu u mnie jest około 20-21 C. Siedzę w nim nawet teraz - nałożonym na piżamę, jak szlafrok :).

No ale w domu dość mało się ruszam, chyba że przy dzieciach. Ale wtedy wystarczy go rozpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 21:09, ws22 napisał:

Kardigan szalowy z wełny merino lub wełny z domieszką kaszmiru - gdzie kupić? Kolor: granatowy, butelkowa zieleń lub brązowy.

Podoba mi się kardigan w Macaroni Tomato, ale mam wątpliwości czy wart jest swojej - nawet promocyjnej - ceny.

https://macaronitomato.com/produkt/granatowy-kardigan-szalowy-z-kaszmirem-2/

Macie jakieś inne propozycje? A może ktoś ma kardigan od MT i podzieli się swoją opinią?

https://www.blacksheepknitwear.com/en-de/collections/complete-collection/products/jk24-the-jacket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mój dotychczasowy garnitur po 8 latach niemalże dokonał żywota (vistula - lantier). Przymierzam się do zakupy dwóch garniturów. Brałem pod uwagę szycie na miarę jednakże cena za sztukę >3500 jest dla mnie nieosiągalna. Zdecydowałem się na zakup gotowego produktu jednak totalnie nie mam pojęcia gdzie to zrobić. Jakość z popularnych sieciówek mnie nie zadowala, zwracam uwagę na szczegóły, tutaj nasuwa się moje pytanie do was: który sklep prezentuje jak najlepszą jakość we wspomnianym wyżej budżecie? Sporo osób pisze dobrze o POSZETCE, ZACK ROMAN, myślałem też o Suit SUPPLY ale podobnież ostatnio trochę cena nie idzie w parze z jakością. Mieszkam w Warszawie i tutaj też chciałbym dokonać zakupu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie w/w marki wchodzą w grę, a jakością bym się tak bardzo nie przejmował, trudniej będzie trafić z dopasowaniem. SS ma na przykład kilka różnych krojów, które nieco inaczej się układają. Jedyne, co mogę doradzić, to próbować, w razie wątpliwości wrzucić dobrej jakości (z perspektywą) fotki do poradni stylistycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tryhp3 napisał:

W Warszawie masz jeszcze Macaroni Tomato. Problem będzie taki, że te małe marki szyją RTW praktycznie tylko pod średni wzrost. Jak rozważasz wysyłkowo to możesz się jeszcze zainteresować kolekcją Jana Adamskiego - rozmiarówka bezkonkurencyjna.

Tylko 1 % mężczyzn w Polsce ma powyżej 188 cm, co oznacza w praktyce że kolekcja "pod wysoki wzrost" (np. 189-194 cm) automatycznie wyklucza 99 % potencjalnych klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć 180 cm i mieć szablonową budowę :) Akurat nie pisałem o wysokim wzroście, chodź taki mam (190 cm). Są jeszcze niscy i kilka wzrostów pośrednich. Rozmiary w kolekcji Admaskiego są co 6 cm od 164 cm: 164, 170, 176, 182, 188, 194 cm. Więc możliwość, że coś będzie pasować wzrasta względem marek które mają tylko rozmiarówkę typu 48, 50, 52... Tylko o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 20:20, Velahrn napisał:

Tylko 1 % mężczyzn w Polsce ma powyżej 188 cm, co oznacza w praktyce że kolekcja "pod wysoki wzrost" (np. 189-194 cm) automatycznie wyklucza 99 % potencjalnych klientów...

Ja mam 184 cm i jakoś wszystkie marynarki na średni wzrost są za krótkie...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 20:20, Velahrn napisał:

Tylko 1 % mężczyzn w Polsce ma powyżej 188 cm, co oznacza w praktyce że kolekcja "pod wysoki wzrost" (np. 189-194 cm) automatycznie wyklucza 99 % potencjalnych klientów...

I niestety chyba większość myśli, że tak to działa. Niestety. Z drugiej strony jeśli jako jedyny masz kolekcję pod wysoki wzrost to w uproszczeniu  100% klientów wysokiego wzrostu idzie do Ciebie. I jak to zestawisz z tym ile procent ze standardu trafia do Ciebie z tym ilu niestandardowych to już może nie być tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś w dzisiejszych czasach można kupić guziki z naturalnych materiałów (rogowe/corozo)? Mam wrażenie, że takich opcji jest coraz mniej, nawet na Ebayu wybór coraz mniejszy w porównaniu do stanu sprzed kilku lat.

Alternatywnie czy znacie jakąś dobrą pasmanterię w Warszawie, gdzie można kupić ładne guziki z plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, me.spoke napisał:

Czy gdzieś w dzisiejszych czasach można kupić guziki z naturalnych materiałów (rogowe/corozo)? Mam wrażenie, że takich opcji jest coraz mniej, nawet na Ebayu wybór coraz mniejszy w porównaniu do stanu sprzed kilku lat.

Alternatywnie czy znacie jakąś dobrą pasmanterię w Warszawie, gdzie można kupić ładne guziki z plastiku?

Odezwij się do kolegi @preux.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.