Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gwiezdny durszlak napisał:

Hejka, poszukuję gładki, czarny krawat. Dokładnie coś jak krawat od poszetki six fold z jedwabiu macclesfield. Ktoś, coś?

https://www.poszetka.com/product-pol-6230-KRAWAT-SIX-FOLD-z-jedwabiu-macclesfield-sliwkowy.html

Spytaj w tiestore. W ofercie na stronie nie mają czarnego, ale warto spytać, bo na stronie jest tylko część oferty i materiałów. Bez problemu powinni Ci to zrobić z możliwością wyboru szerokości i długości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Szego napisał:

Gdzie dostanę dobre skarpety, gładkie w wielu kolorach, niekoniecznie podkolanówki do 20 zł/szt, najlepiej stacjonarnie? 

Calzedonia ma promocje 4 plus 1 na skarpety z bawełny merceryzowanej, to wychodzi za 5 sztuk 80 zł, trwałość mocno przeciętna, bo to cienkie skarpety, ale dobrze się nosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam butów oudoorowych - na wycieczki do lasu, w góry (te mniej wymagające). Rozmiar +- 41 EU. Nie mam pojęcia czy iść w skórę, czy syntetyki, zatem każdą sprawdzoną i jakościową propozycję z przyjemnością rozpatrzę. Budżet: do 600 PLN. Ewentualnie do 1000, tylko że wtedy bym musiał poszukać te modele na rynku drugiego życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, m1chalczyk napisał:

Cześć, szukam butów oudoorowych - na wycieczki do lasu, w góry (te mniej wymagające). Rozmiar +- 41 EU. Nie mam pojęcia czy iść w skórę, czy syntetyki, zatem każdą sprawdzoną i jakościową propozycję z przyjemnością rozpatrzę. Budżet: do 600 PLN. Ewentualnie do 1000, tylko że wtedy bym musiał poszukać te modele na rynku drugiego życia :)

Ja używam i polecam Hanwagi z serii "podwójny szew", czyli tak naprawdę stitch down. Świetna skóra, bez żadnej szmaty w środku, bardzo wygodne.

Mam ten model:

67718.jpg

https://hunt-fish.eu/pl/p/Bergler-Hanwag-buty-trekkingowe-z-szyta-podeszwa/1503

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, m1chalczyk napisał:

Cześć, szukam butów oudoorowych - na wycieczki do lasu, w góry (te mniej wymagające). Rozmiar +- 41 EU. Nie mam pojęcia czy iść w skórę, czy syntetyki, zatem każdą sprawdzoną i jakościową propozycję z przyjemnością rozpatrzę. Budżet: do 600 PLN. Ewentualnie do 1000, tylko że wtedy bym musiał poszukać te modele na rynku drugiego życia :)

La Sportiva TX4, chyba, że buty mają być na zimę - wtedy szukłabym czegoś innego / wyższego / cieplejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich markach polecacie szukać dobrych koszul dla faceta z brzuszkiem? :) Pomijam szycie na miarę. Niestety po operacji kształty mi się zmieniły i już w koszule ZR nie wchodzę (a były to moje ulubione i ma ich chyba ze 30). Niestety marki forumowe mają same slimy, a ja niestety mam wąską szyję i albo będzie dobra w pasie ale obszerna w szyi albo się nie dopnę. Przy obwodzie szyi 39/40 cm i talii ok 105 cm nic sensownego nie mogę namierzyć niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Solecalupo napisał:

Nie, nie znałem :) Ale rozmiarówka wygląda super i w zasadzie można też zmieniać te rozmiary. Dobrze pamiętam, ze przyjmuje się w klatce i talli ok. +10 cm w stosunku do rozmiaru ciała?

Ja tak przyjmuje, w zasadzie to margines to 8-12 cm.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 19:18, Velahrn napisał:

Ja używam i polecam Hanwagi z serii "podwójny szew", czyli tak naprawdę stitch down. Świetna skóra, bez żadnej szmaty w środku, bardzo wygodne.

Pytanie jak z wymianą podeszwy w takich butach? Jak ktoś chodzi w takich butach sporo i również asfaltami to wie, że Vibram może i jest dobry ale szybko się ściera. W butach klejonych wymiana podeszwy Vibram i odpowiedników jest stosunkowo łatwa i są firmy które się tym zajmują.

Co do szmaty w środku, to akurat w butach tego typu nie musi to być wada. Zwłaszcza w czasie upału lub mrozu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 01:06, pablocito napisał:

Dobra golarka do ubrań? 🤔

Czyli rozumiem, że to, co leży w marketach za 20 zł, to strata czasu? Widziałem, jak korzystała z tego moja koleżanka. Nie wiem, ile walczyła z jedną z bluzką. Udało Ci się znaleźć taką, która sensownie działa? Jaka  maszynka do swetrów jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem na Allegro za stówę cis takiego.  Ma  akumulator i trzy biegi. Działa bardzo dobrze.

1 godzinę temu, kanko napisał:

Czyli rozumiem, że to, co leży w marketach za 20 zł, to strata czasu? Widziałem, jak korzystała z tego moja koleżanka. Nie wiem, ile walczyła z jedną z bluzką. Udało Ci się znaleźć taką, która sensownie działa? 

 

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tryhp3 napisał:

Pytanie jak z wymianą podeszwy w takich butach? Jak ktoś chodzi w takich butach sporo i również asfaltami to wie, że Vibram może i jest dobry ale szybko się ściera. W butach klejonych wymiana podeszwy Vibram i odpowiedników jest stosunkowo łatwa i są firmy które się tym zajmują.

Co do szmaty w środku, to akurat w butach tego typu nie musi to być wada. Zwłaszcza w czasie upału lub mrozu. 

Goretex w klimacie wilgotnym i gorącym nie działa, chodzenie w takich butach to masakra. W klimacie suchym i gorącym (np. pustynia) zaś nie jest potrzebny, bo jest ... sucho.

Są różne Vibramy - bo to tylko nazwa firmy. Są takie, które bardzo szybko się ścierają (np. niesławny Vibram Christy), a są też takie, które wytrzymują niesamowicie długo wytrzymują na asfalcie (np Vibram 430 Mini Lug).

Podeszwy jeszcze nie wymieniałem, nie ma na niej śladów zużycia, natomiast podejrzewam, że wysłałbym buty do Hanwaga do Niemiec. Ogłaszają, że wymieniają bez problemu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się, ktoś gdzie w Warszawie, znajdę duży wybór kolorów środków do pielęgnacji toreb skórzanych - zamówiłem listonoszkę na 26 maja, której skóra ma pięknym ciemnym szmaragdowym kolor i muszę znaleźć odpowiednie kosmetyki, żeby osoba obdarowana miała cały komplet i wiedziała co kupić w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SeraFinn napisał:

Orientuje się, ktoś gdzie w Warszawie, znajdę duży wybór kolorów środków do pielęgnacji toreb skórzanych - zamówiłem listonoszkę na 26 maja, której skóra ma pięknym ciemnym szmaragdowym kolor i muszę znaleźć odpowiednie kosmetyki, żeby osoba obdarowana miała cały komplet i wiedziała co kupić w przyszłości.

Wielki Shoe.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiem, że nie wypada, że będę wzięty za parkingowego, że lepiej z długim rękawem i podwinąć. Więc bez pouczania proszę, to tylko chwila słabości, będę nosił tylko na urlopie, gdzie nikt poza rodziną mnie nie będzie znał i forumowa żandarmeria mnie nie dorwie. Takie coś jak na zdjęciu, kluczowe jest, żeby rękaw był nie do łokcia, nie szerokości na dwa ramiona, przewiewny materiał (ale niekoniecznie sam len, najlepiej mieszanka, kołnierzyk nie sztywny jak do windsora. W ostateczności rękaw można przerobić, ale ostatnie nie chce mi się nawet tego robić, lubię jak od razu wszystko pasuje. Okulary mam, tłuszczu trochę się pozbyłem, włosy przefarbuję, fizjonomia poczciwa słowiańska mi niestety zostanie, więc prawie się zgadza, brakuje koszuli. Ktoś coś?

 

bond.webp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.