Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję kupić garnitur na ślub i wesele przyjaciela ze studiów. Chciałbym czegoś ciekawego i dobrego jakościowo. Nie zależy mi formalnym gładkim granatowym garniturze. Myślę też, że będę go używać w 80% w lecie, skłaniam się też dlatego w stronę lekkiego zestawu, bez wypełnienia ramion, ale nie jestem przekonany do lnu. Bardziej niż o poradę dotyczącą stylu, prosiłbym o subiektywne opinie dotyczące marek i ewentualne polecenie innych które nie wymieniłem, a są warte uwagi.

Wstępnie przejrzałem ofertę

Nie chciałbym wydać więcej niż 3500 zł i chciałbym dostać możliwie najlepszy garnitur w tej cenie. Mam parę marynarek z yooxa za śmieszną cenę w porównaniu do jakości, ale mam wrażenie, że garnituru nie upoluje tam równie dobrego. Rozważam też SuSu, ale może błędnie wydają mi się gorsze. Czy przegapiłem coś ważnego? Jak byście porównali jakoś tych marek? Czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś inne sklepy? Nie mam doświadczenia z powyższymi markami, szukam czegoś ładnie odszytego i komfortowego (z wysoką pachą). Mam 180 centymetrów wzrostu, 110 centymetrów w klatce i 90 w pasie. Planuję trochę schudnąć do ślubu, mam jeszcze miesiąc. Prosiłbym o poradę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pini Parma to podobno lepsze Suit Supply, co byłoby wystarczającą rekomendacją; nie mam, nie widziałem, ale od dawna się interesuję. Pozostałe - polskie - marki wywodzą się z forum, nie ma wstydu, choć opinie są różne. Wszystkie opcje umożliwiają zwrot i z tego bym skorzystał - kupić, przymierzyć, zwrócić w razie czego. Osobiście uszeregowałbym tę listę w podobnej kolejności, zamieniając pozycje 3 i 4 między sobą. Fresco to fantastyczna tkanina, ale trzeba wiedzieć, że nie jest specjalnie miła w dotyku. Argumenty, że żaden z tych garniturów nie nadaje się na wieczór, w szczególności na uroczystość, a także że mało kto wygląda dobrze w takich kolorach pomijam, bo zapewne już to przerobiłeś.

tl/dr: kup ten, który najlepiej leży; jeśli wszystkie dobrze leżą, kup beżowy Pini Parma, chyba że fresco Cię zachwyci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, forum ma "uczyć - bawiąc", te garnitury byłyby ok dla gościa na ślub w słoneczny dzień, ale na wesele się nie nadają. Wesele jest okazją uroczystą i wieczorową i wymaga garnituru wieczorowego - najlepszy, najbardziej uniwersalny wybór to ciemny, gładki granat, oczywiście wełna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mosze napisał:

No nie, forum ma "uczyć - bawiąc", te garnitury byłyby ok dla gościa na ślub w słoneczny dzień, ale na wesele się nie nadają. Wesele jest okazją uroczystą i wieczorową i wymaga garnituru wieczorowego - najlepszy, najbardziej uniwersalny wybór to ciemny, gładki granat, oczywiście wełna.

Ta propedeutyka już się raczej nie broni. Kiedyś nie do pomyślenia było wyjść z domu bez kapelusza; gdyby wtedy istniały fora, też pisanoby, że bez nakrycia głowy to można we własnym fotelu, a bejzbolówka to ewentualnie na trening.

Wesele, jak sama nazwa wskazuje, służy dobrej zabawie. Nie znamy Państwa Młodych i Ich stylu. Jeśli Kolega uzasadnił, dlaczego nie szuka ciemnego, gładkiego garnituru, uszanujmy to.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze może, że sam dopiero skończyłem studia i mam nadzieje, że z uwagi na wiek mogę pozwolić sobie na nieco mniejszą formalność stroju. Wydaje mi się, że będzie to tez dla mnie wybór bardziej uniwersalny i nie będzie wyglądał dziwnie noszony bez krawatu na rodzinnej kolacji czy przyjęciu u przyjaciół.

7 godzin temu, Jerzy01 napisał:

Hej, potrzebuję kupić garnitur na ślub i wesele przyjaciela ze studiów. Chciałbym czegoś ciekawego i dobrego jakościowo. Nie zależy mi formalnym gładkim granatowym garniturze. Myślę też, że będę go używać w 80% w lecie, skłaniam się też dlatego w stronę lekkiego zestawu, bez wypełnienia ramion, ale nie jestem przekonany do lnu. Bardziej niż o poradę dotyczącą stylu, prosiłbym o subiektywne opinie dotyczące marek i ewentualne polecenie innych które nie wymieniłem, a są warte uwagi.

Wstępnie przejrzałem ofertę

Nie chciałbym wydać więcej niż 3500 zł i chciałbym dostać możliwie najlepszy garnitur w tej cenie. Mam parę marynarek z yooxa za śmieszną cenę w porównaniu do jakości, ale mam wrażenie, że garnituru nie upoluje tam równie dobrego. Rozważam też SuSu, ale może błędnie wydają mi się gorsze. Czy przegapiłem coś ważnego? Jak byście porównali jakoś tych marek? Czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś inne sklepy? Nie mam doświadczenia z powyższymi markami, szukam czegoś ładnie odszytego i komfortowego (z wysoką pachą). Mam 180 centymetrów wzrostu, 110 centymetrów w klatce i 90 w pasie. Planuję trochę schudnąć do ślubu, mam jeszcze miesiąc. Prosiłbym o poradę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jerzy01 napisał:

Hej, potrzebuję kupić garnitur na ślub i wesele przyjaciela ze studiów. Chciałbym czegoś ciekawego i dobrego jakościowo. Nie zależy mi formalnym gładkim granatowym garniturze. Myślę też, że będę go używać w 80% w lecie, skłaniam się też dlatego w stronę lekkiego zestawu, bez wypełnienia ramion, ale nie jestem przekonany do lnu. Bardziej niż o poradę dotyczącą stylu, prosiłbym o subiektywne opinie dotyczące marek i ewentualne polecenie innych które nie wymieniłem, a są warte uwagi.

Wstępnie przejrzałem ofertę

Nie chciałbym wydać więcej niż 3500 zł i chciałbym dostać możliwie najlepszy garnitur w tej cenie. Mam parę marynarek z yooxa za śmieszną cenę w porównaniu do jakości, ale mam wrażenie, że garnituru nie upoluje tam równie dobrego. Rozważam też SuSu, ale może błędnie wydają mi się gorsze. Czy przegapiłem coś ważnego? Jak byście porównali jakoś tych marek? Czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś inne sklepy? Nie mam doświadczenia z powyższymi markami, szukam czegoś ładnie odszytego i komfortowego (z wysoką pachą). Mam 180 centymetrów wzrostu, 110 centymetrów w klatce i 90 w pasie. Planuję trochę schudnąć do ślubu, mam jeszcze miesiąc. Prosiłbym o poradę 

Moim zdaniem Poszetka. Dobre proporcje i najbardziej uniwersalny kolor.

Piniparma - zwróć uwagę na długość marynarki - wg mnie za krótka - jasne styl włoski ale wystarczy wyświetlić obok zdjęcia Piniparmy i Poszetki. Oczywiście tam gdzie widać całą sylwetkę. Rzuca się w oczy, że marynarka z Piniparmy jest po prostu jak z młodszego brata.

To nie jest popularne na tym forum ale zobacz jeszcze garnitury z kolekcji Jan Adamski. Cenowo na pewno będą najkorzystniejsze.

Garnitury z Kolekcji Jan Adamski (egarnitur.pl)

Niemniej wszystko zależy jak dany model będzie na Tobie leżał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lubo69 napisał:

Ta propedeutyka już się raczej nie broni. Kiedyś nie do pomyślenia było wyjść z domu bez kapelusza; gdyby wtedy istniały fora, też pisanoby, że bez nakrycia głowy to można we własnym fotelu, a bejzbolówka to ewentualnie na trening.

Wesele, jak sama nazwa wskazuje, służy dobrej zabawie. Nie znamy Państwa Młodych i Ich stylu. Jeśli Kolega uzasadnił, dlaczego nie szuka ciemnego, gładkiego garnituru, uszanujmy to.

Tyle, że na tym forum nie zajmujemy się "stylami", ani modą, ale jednym konkretnym stylem - klasyczną męską elegancją.

Szanuje to, że ktoś na swoim ślubie chce wystąpić np. w stroju bollywoodzkim, hipisowskim albo steampunkowym, ale żaden z nich nie jest klasyczną męską elegancją.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Forto napisał:

Piniparma - zwróć uwagę na długość marynarki - wg mnie za krótka - jasne styl włoski ale wystarczy wyświetlić obok zdjęcia Piniparmy i Poszetki. Oczywiście tam gdzie widać całą sylwetkę. Rzuca się w oczy, że marynarka z Piniparmy jest po prostu jak z młodszego brata.

Zawsze trzeba brać pod uwagę rozmiar marynarki i wzrost modela (w wielu markach często jest tak, że model ma 190 cm, ale do zdjęcia dostaje po prostu na średni).

Poszetka 182 cm

PiniParma beżowa (zapięta) - 187 cm - na kimś do 180 cm, długość będzie pewnie akceptowalna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w jakim sklepie stacjonarnym w Warszawie będzie najlepszy wybór (w miarę klasycznych) koszul lnianych / bawełniano-lnianych?

Ofertę sklepów poszetka, macaroni znam i szukam czegoś innego, najlepiej w cenie 200-300 PLN.

Byłem bardzo zadowolony z koszul Stenstroms zamawianych w sklepie internetowym Royal Collection, ale już nie ma (chyba?) takiej możliwości.

Będę przejazdem w Warszawie i stąd pytanie do lepiej zorientowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 15:28, Velahrn napisał:

Tyle, że na tym forum nie zajmujemy się "stylami", ani modą, ale jednym konkretnym stylem - klasyczną męską elegancją.

Szanuje to, że ktoś na swoim ślubie chce wystąpić np. w stroju bollywoodzkim, hipisowskim albo steampunkowym, ale żaden z nich nie jest klasyczną męską elegancją.

Ja mam jasno-szary garnitur letni, w którym zdarzało mi się bywać na weselu. Czy jasno-szary kolor umniejszał mi formalności? Może troszeczkę. Czy umniejszał mojego szacunku dla gospodarzy i samym gospodarzom? Nie sądzę.

Ale rozumiem, że beż to jeszcze jeden poziom niżej, a garnitur z bawełny seer-sucker jeszcze mocniej ujmuje formalności. Więc może faktycznie poszukać garnituru w bardziej formalnej barwie niż beż, takiego, który ze względu na kolor będzie też bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ws22 napisał:

Cześć,

w jakim sklepie stacjonarnym w Warszawie będzie najlepszy wybór (w miarę klasycznych) koszul lnianych / bawełniano-lnianych?

Ofertę sklepów poszetka, macaroni znam i szukam czegoś innego, najlepiej w cenie 200-300 PLN.

Byłem bardzo zadowolony z koszul Stenstroms zamawianych w sklepie internetowym Royal Collection, ale już nie ma (chyba?) takiej możliwości.

Będę przejazdem w Warszawie i stąd pytanie do lepiej zorientowanych.

Zajdź do złotych tarasów, bądź arkadii/galerii mokotów. W tych pierwszych masz 'Van Graff', w drugich Peek and Cloppenburg. W obu sklepach szeroki wybór marek droższych, jak i swoich własnych, ale  w miarę klasycznych. Dodatkowo teraz wyprzedaże, powinieneś coś znaleźć, choć już trochę przebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 24.08.2023 o 13:22, Jakub.B napisał:

Wie ktoś może gdzie na chwile obecna dostane jedwabne spinki supełkowe do mankietów? Idealny byłby szeroki wybór kolorystyczny, zależy mi na zielonych (bardziej butelkowych), franatowych i bordowych/fioletowych.

ebay - wpisz silk cufflinks, kosztują jakieś grosze, znajdziesz dziesiątki rodzajów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
9 minut temu, Awopiotr napisał:

Gdzie zamówić 20-30 koszul OCBD w trzech rozmiarach M, L, XL?

Szukam po necie firmy z Tczewa - coś mi chodzi po głowie, że tam była taka szwalnia - ale bez skutku.

 

Może chodzi Ci o markę Vel Venti (http://www.koszulanawymiar.pl/kontakt)? Firma z Elbląga czyli niedaleko Tczewa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.