Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję 2 rzeczy:

- Marynarka w wyrazistą, mocną, jasną kratę, do letnich stylizacji w stylu tej środkowej ze zdjęcia (preferowana jednorzędowa). Może być MTM, bo z wieszaka raczej może być trudno. Gdzie w Warszawie znajdę dobry wybór tego typu krat, przy ograniczonym budżecie (powiedzmy 4-5k)? 

- Białe, dobrej jakości spodnie z podwyższonym stanem, z tych bardziej formalnych. Podwyższony stan obowiązkowy (bez tego, to faktycznie dość duży wybór w różnych sklepach). Benevento, SS odpada.

Z góry dzięki za pomoc :)

The-Best-Street-Style-From-Pitti-Uomo-SS-2018-570x450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolekcjach Lancerto & @mr.vintage było sporo letnich krat. Zostało tylko 4 modele. Ale raczej nie tak wyraziste jak chcesz.  

Sklep – Włudyka i Synowie (pracowniawludyka.com) w tym sklepie będzie marynarka beżowa w mocną granatową kratę. Skład około 50/50 len/wełna. Z tego co widziałem bez tendencji do gniecenia się. Jak do nich napiszesz to może podeślą zdjęcie.
image.thumb.png.24795acfe3417c8831ae04a4764a8a9f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tryhp3 napisał:

W kolekcjach Lancerto & @mr.vintage było sporo letnich krat. Zostało tylko 4 modele. Ale raczej nie tak wyraziste jak chcesz.  

Sklep – Włudyka i Synowie (pracowniawludyka.com) w tym sklepie będzie marynarka beżowa w mocną granatową kratę. Skład około 50/50 len/wełna. Z tego co widziałem bez tendencji do gniecenia się. Jak do nich napiszesz to może podeślą zdjęcie.

Dzięki, z kolekcji Lancerto & Mr Vintage mam 2 modele, choć właśnie szukam czegoś jeszcze bardziej wyrazistego. 

Włudyka i Synowie - sprawdzę, choć widzę że są z Krakowa więc może być trudniej jeśli trzeba by było jeździć. 

 

39 minut temu, tsz napisał:

W Poszetce znajdziesz białe, letnie spodnie z wysokim stanem z bawełnianej kory. Chyba nawet w Warszawie jest jakiś salon firmowy.

Widziałem te z Poszetki ale właśnie materiał mi nie odpowiada. Szukam czegoś bardziej formalnego, a ta kora to super sprawa ale na mniej formalne okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karczmarz napisał:

Widziałem te z Poszetki ale właśnie materiał mi nie odpowiada. Szukam czegoś bardziej formalnego, a ta kora to super sprawa ale na mniej formalne okazje.

Rozmiary przebrane ale może coś trafisz:

https://pewienpan.pl/product-pol-3661-Biale-spodnie-meskie-z-wysokim-stanem.html#close

https://sklep.4gentleman.pl/pl/p/Spodnie-Bawelniane-Soprano-Off-White/431

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać nieformalnych („nieformalnych” w znaczeniu tego forum) koszul w okolicach 200 PLN, rozmiar około 40, w sylwetce wyszczuplonej?

W Lancerto zostało kilka modeli z kolekcji Mr Vintage, na wyprzedaży w Poszetce coś widziałem. Gdzie jeszcze szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Royal Collection stacjonarnie? W sklepie internetowym jest tylko jeden Eton w bodaj 5 kolorach, za 203 zł.

Nie doprecyzowaniem, chodzi mi głównie o zakupy internetowe, od biedy w Krakowie (RC tu zamknęli jakiś czas temu), choć tak po prawdzie nie mam czasu na latanie po sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak internetowo to masz rację coś z 5 modeli etona do 200 zł, stacjonarnie masz więcej bo dodatkowo jak co roku o tej porze w sklepie stacjonarnym można znaleźć z dodatkowymi 30% rabatu - sam wczoraj kupiłem 2 koszule za 178 zł jedną w różowym prążku a drugą w niebieskim bengalskim w 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chcę przyspieszyć budowanie mojej letniej szafy, ponieważ obecnie pracuje z Dubaju i robi się naprawdę gorąco.

Potrzebuje pomocy w wyborze spodni - chciałbym żeby to były smart casualowe spodnie do biura z wysokim stanem z jakiegoś lżejszego materiału 

idealne wydają mi się te spodnie z Macaroni jednocześnie 1200zl za spodnie RTW wydaje mi się za wysoka, chociaż słyszałem, ze tropik jest drogim materiałem

https://macaronitomato.com/produkt/szare-spodnie-bedford-z-tropiku-2/

Co myślicie o tych spodniach i czy możecie polecić alternatywy?

z góry dziekuje i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, gdzie polecacie kupić własny materiał na pierwsze szycie bespoke? Chciałbym uszyć spodnie na temperatury +20 stopni (długość ok. 108 cm, pas 44 cm, stan 32 cm, udo 35 cm, nogawka dół 21 cm, manszety 5,5 cm, podwójne zakładki).

Ile powinienem kupić materiału, gdzie (Warszawa lub online), o jakiej gramaturze, o jakim składzie? Sam len, a może jakiś mix z wiskozą/bawełną? Powinienem jeszcze dokupić jakiś materiał na podszewkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 10:41, ciasteczkowy napisał:

Gdzie szukać nieformalnych („nieformalnych” w znaczeniu tego forum) koszul w okolicach 200 PLN, rozmiar około 40, w sylwetce wyszczuplonej?

W Lancerto zostało kilka modeli z kolekcji Mr Vintage, na wyprzedaży w Poszetce coś widziałem. Gdzie jeszcze szukać?

Zobacz tutaj:

Koszule klasyczne szyte z naturalnych tkanin - Sklep - Martin&Moore (martinandmoore.com)

Kupiłem testowo dwie z outletu i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo dostałem prezent w postaci dwóch par bokserek (sic!)

Rozmiary nieco węższe niż u konkurencji - co mi akurat pasuje

Wysoko położona pacha - też dla mnie na plus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Forto napisał:

Zobacz tutaj:

Koszule klasyczne szyte z naturalnych tkanin - Sklep - Martin&Moore (martinandmoore.com)

Kupiłem testowo dwie z outletu i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo dostałem prezent w postaci dwóch par bokserek (sic!)

Rozmiary nieco węższe niż u konkurencji - co mi akurat pasuje

Wysoko położona pacha - też dla mnie na plus

 

Wziąłem testowo białą  koszulę, materiał gnie się od samego patrzenia. Masz to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, m1chalczyk said:

Cześć, gdzie polecacie kupić własny materiał na pierwsze szycie bespoke? Chciałbym uszyć spodnie na temperatury +20 stopni (długość ok. 108 cm, pas 44 cm, stan 32 cm, udo 35 cm, nogawka dół 21 cm, manszety 5,5 cm, podwójne zakładki).

Ile powinienem kupić materiału, gdzie (Warszawa lub online), o jakiej gramaturze, o jakim składzie? Sam len, a może jakiś mix z wiskozą/bawełną? Powinienem jeszcze dokupić jakiś materiał na podszewkę?

hfwltd.com, próbnik Fresco albo Irish Linen

drapersitaly.it, Ascot 4-ply

Podszewka to już jak Ci krawiec powie, na upały lepiej bez. Potrzebujesz do 150cm, o szczegóły lepiej spytać krawca. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 19:29, m1chalczyk napisał:

Cześć, gdzie polecacie kupić własny materiał na pierwsze szycie bespoke? Chciałbym uszyć spodnie na temperatury +20 stopni (długość ok. 108 cm, pas 44 cm, stan 32 cm, udo 35 cm, nogawka dół 21 cm, manszety 5,5 cm, podwójne zakładki).

Ile powinienem kupić materiału, gdzie (Warszawa lub online), o jakiej gramaturze, o jakim składzie? Sam len, a może jakiś mix z wiskozą/bawełną? Powinienem jeszcze dokupić jakiś materiał na podszewkę?

Len jest super ale myślę, że przewiewna wełna będzie bardziej uniwersalna. Wspomniane Fresco od hfwltd.com świetnie się sprawdza. 1,4-1,5 mb materiału o standardowej szerokości (150 cm) będzie akurat na spodnie z wysokim stanem i mankietami. W letnich spodniach odradzam klientom podszewkę, zależy Ci na przewiewności a podszewka ją zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekB napisał:

hfwltd.com, próbnik Fresco albo Irish Linen

drapersitaly.it, Ascot 4-ply

Podszewka to już jak Ci krawiec powie, na upały lepiej bez. Potrzebujesz do 150cm, o szczegóły lepiej spytać krawca. 

 

8 minut temu, Ernestson napisał:

Len jest super ale myślę, że przewiewna wełna będzie bardziej uniwersalna. Wspomniane Fresco od hfwltd.com świetnie się sprawdza. 1,4-1,5 mb materiału o standardowej szerokości (150 cm) będzie akurat na spodnie z wysokim stanem i mankietami. W letnich spodniach odradzam klientom podszewkę, zależy Ci na przewiewności a podszewka ją zmniejszy.

Dziękuję Panowie za rady. Czy wiecie może, gdzie na polskim internecie będę mógł zamówić wełnę fresco? Będą to moje pierwsze spodnie bespoke, więc pewnie nie będą idealne, a nie chciałbym utopić dużo monet za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m1chalczyk napisał:

 

Dziękuję Panowie za rady. Czy wiecie może, gdzie na polskim internecie będę mógł zamówić wełnę fresco? Będą to moje pierwsze spodnie bespoke, więc pewnie nie będą idealne, a nie chciałbym utopić dużo monet za pierwszym razem.

I czy wie ktoś, co to za tkanina? Słyszałem, że spodnie z niej (ponoć to wełna) o takim splocie można nosić od -5 do +30 stopni.

tkanina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.