Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę już od jakiegoś czasu kupić skarpety podkolanówki męskie. Na rynku nie ma wielu ofert ale znalazłem kilka ciekawych. Po porównaniu cen i opinii z różnych sklepów doszedłem do wniosku że szukam skarpet o cenie za sztukę do około 40zł. Skarpety marek takich jak np. Poszetka niby nie kosztują znacznie więcej ale myślę że uda się znaleźć tańsze i nieodstające mocno jakością egzemplarze w innych sklepach. Moją uwagę zwróciły pokazane na zdjęciu skarpety marki Pedemeia ze sklepu Benevento. Kosztują 33 zł a ich jakość jest podobno dobra. Problem jest taki że o sklepie Benevento naczytałem się sporo złych opinii i zastanawiam się czy zdecydować się na ten zakup. Mam więc dwa pytania. Czy znacie jakieś inne sklepy z dobrej jakości podkolanówkami w cenie do 40zł oraz jaka jest wasza opinia na temat skarpet Pedemeia i marki Benevento (Jak dotąd opinie o tej marce odnosiły się głownie do spodni.).

Podkolanowki meskie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mikołaj Paśnikowski napisał:

Chcę już od jakiegoś czasu kupić skarpety podkolanówki męskie. Na rynku nie ma wielu ofert ale znalazłem kilka ciekawych. Po porównaniu cen i opinii z różnych sklepów doszedłem do wniosku że szukam skarpet o cenie za sztukę do około 40zł. Skarpety marek takich jak np. Poszetka niby nie kosztują znacznie więcej ale myślę że uda się znaleźć tańsze i nieodstające mocno jakością egzemplarze w innych sklepach. Moją uwagę zwróciły pokazane na zdjęciu skarpety marki Pedemeia ze sklepu Benevento. Kosztują 33 zł a ich jakość jest podobno dobra. Problem jest taki że o sklepie Benevento naczytałem się sporo złych opinii i zastanawiam się czy zdecydować się na ten zakup. Mam więc dwa pytania. Czy znacie jakieś inne sklepy z dobrej jakości podkolanówkami w cenie do 40zł oraz jaka jest wasza opinia na temat skarpet Pedemeia i marki Benevento (Jak dotąd opinie o tej marce odnosiły się głownie do spodni.).

Podkolanowki meskie.jpg

https://macaronitomato.com/kategoria-produktu/skarpety-meskie-kolorowe/

https://klasycznebuty.pl/pl/c/Skarpetki/87
dostaniesz je u Macaroniego albo w KB, oni nie mają problemu z wysyłkami.

Na forum jest cały wątek dotyczący skarpetek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę tylko dorzucić, że bawełniane podkolanówki zawsze blokowały mi opadanie nogawek spodni przez dodatkowe tarcie, jeśli mają to być Twoje pierwsze, to nie kupuj może od razu hurtowej ilości. A generalnie same skarpetki Pedemeia z czystej bawełny czasami zajeżdżałem nawet i w pół roku. Te z domieszkami innych materiałów sprawdzają mi się dużo lepiej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, WojKow napisał:

Ja ze swojej strony mogę tylko dorzucić, że bawełniane podkolanówki zawsze blokowały mi opadanie nogawek spodni przez dodatkowe tarcie, jeśli mają to być Twoje pierwsze, to nie kupuj może od razu hurtowej ilości. A generalnie same skarpetki Pedemeia z czystej bawełny czasami zajeżdżałem nawet i w pół roku. Te z domieszkami innych materiałów sprawdzają mi się dużo lepiej. 

Blokują jeśli się ma spodnie typu kalesony ;) Sensowne powinny mieć "spad" (nogawkę swobodnie opadającą po wstaniu z pozycji siedzącej; konkretna szerokość zależna od anatomii noszącego). Mi przy żadnych klasycznej szerokości spodniach nic się nie blokuje, natomiast przy różnych slimach potwierdzam to zjawisko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 13:35, Szydlowsky napisał:

Jeśli chodzi o paski to polecam Andersons , świetna jakość i customer service :-)

https://www.zalando.pl/andersons-strech-belt-pasek-pleciony-a3052d00w-o11.html

Pleciony pasek za 4 stówy? Czyste szaleństwo, ten element garderoby zdecydowanie nie jest wart tych pieniędzy.

@Gwiezdny durszlakMam pasek od tego producenta (w innej wersji kolorystycznej):
https://allegro.pl/oferta/pasek-meski-pleciony-elastyczny-del-santo-11055994591
i po 2 sezonach jest jak najbardziej spoko. Nie mają co prawda w ofercie jednolitych brązów, ale na Allegro znajdzie takie się u innych (ważne tylko by te elementy skórzane były z prawdziwej skóry, reszta jest mało istotna bo plecionki i tak są sztuczne) - niemniej za 200 zł to spokojnie znajdziesz wszystkie 3 łącznie w rozsądnej jakości (i najpewniej jeszcze sporo zostanie ;) ).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, gisch napisał:

Blokują jeśli się ma spodnie typu kalesony ;) Sensowne powinny mieć "spad" (nogawkę swobodnie opadającą po wstaniu z pozycji siedzącej; konkretna szerokość zależna od anatomii noszącego). Mi przy żadnych klasycznej szerokości spodniach nic się nie blokuje, natomiast przy różnych slimach potwierdzam to zjawisko.

Moim punktem odniesienia są spodnie z Poszetki. Żadne z nich nie są na tyle szerokie, żeby nie dotykały kompletnie nogi przy siadaniu. Ale klasyczne dzwony pewnie faktycznie nie miałyby tego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam paski Anderson’s, nie polecam podkolanówek do spodni innych niż rekonstrukcyjne z lat 60, sam stosuję skarpety dłuższe niż normalne, ale krótsze niż podkolanówki (niektóre włoskie, też Pantherella). To powiedziawszy, mam ciężkie spodnie fresco (4 ply), szer. ok. 19, które ze względu na ciężar i charakterystykę materiału nie mają problemu z podkolanówkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szydlowsky napisał:

Można kupić taniej 😉

Ale co kto lubi , ja np . wolałbym 1 pasek Andersons niż 10 wskazanych przez Ciebie 🙂

 

 

 

 

No kto bogatemu zabroni ;) Wszystko występuje na różnych półkach cenowych, po prostu polecam przedmiot, który mam osobiście i jestem zadowolony - nie dla wszystkich pasek musi koniecznie być markowy. Każdy kupi co mu będzie pasowało, ja wolałbym zamiast tego dołożyć np. do jakichś butów półkę wyżej.

 

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Polecam paski Anderson’s, nie polecam podkolanówek do spodni innych niż rekonstrukcyjne z lat 60, sam stosuję skarpety dłuższe niż normalne, ale krótsze niż podkolanówki (niektóre włoskie, też Pantherella). To powiedziawszy, mam ciężkie spodnie fresco (4 ply), szer. ok. 19, które ze względu na ciężar i charakterystykę materiału nie mają problemu z podkolanówkami.

Oczywiście, bo istnieją tylko slimy, a cała reszta to dzwony :v Naprawdę między 19 a 30 cm (bo tyle miewały te dzwony) jest jeszcze dużo alternatyw.
Szerokość nogawki niewiele mówi przy braku informacji o obwodzie nóg (zwłaszcza łydek) - dla mnie np. 19 cm na dole to slim nieakceptowalny w spodniach eleganckich (choć zdaję sobie sprawę, że dla niektórych z BMI przy granicy dolnej normy może to być optymalna szerokość), a 20,5-21 jest komfortowe (też mam spodnie z wełny typu fresco właśnie w tej szerokości i tam nic się nie zatrzymuje - a ewentualna próba twierdzenia, że taka szerokość to reko lat 60' nie miałaby nic wspólnego z rzeczywistością). Dla mnie z kolei skarpety krótsze niż podkolanówki (takie do połowy łydki) to nieporozumienie, bo bez przerwy się zsuwają. Miałem pecha kupić kilka takich par jakiejś włoskiej marki i nadają się do używania co najwyżej z szelkami do skarpet.

@Mikołaj Paśnikowski Co do skarpet, świetną dotąd opcją była Calzedonia, ale chyba z początkiem roku wycofała wszystkie długie modele - duża szkoda, bo przy promocji "5 za 50 zł" nie było lepszego źródła żebrowanych podkolanówek. Może za jakiś czas przywrócą je do oferty.
Pedemeia imo nie należy do najwytrzymalszych, wytrzymalsze wersje robi Celchuk (dawniej Viccel) - ta zimowa wersja jest naprawdę porządna, choć trudno powiedzieć czy są warte tej ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, metius napisał:

Szukam grubych, wełnianych spodni na jesień/zimę. Bez dodatków typu regulatory, pas "gurkha" i mankiety. Dziwna sprawa, ale mam wrażenie, że taka opcja chyba całkowicie zniknęła z  rynku. Przynajmniej tego polskiego. 

Twoje spostrzeżenia są słuszne. Tego produktu, podobnie jak długiego płaszcza, w Polsce nie da się kupić, trzeba uszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gisch

Godzinę temu, gisch napisał:

Co do skarpet, świetną dotąd opcją była Calzedonia, ale chyba z początkiem roku wycofała wszystkie długie modele - duża szkoda, bo przy promocji "5 za 50 zł" nie było lepszego źródła żebrowanych podkolanówek. Może za jakiś czas przywrócą je do oferty.
Pedemeia imo nie należy do najwytrzymalszych, wytrzymalsze wersje robi Celchuk (dawniej Viccel) - ta zimowa wersja jest naprawdę porządna, choć trudno powiedzieć czy są warte tej ceny.

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście w ofercie Calzedonii nie ma obecnie długich skarpet choć 5 sztuk za 50 zł brzmi kusząco. Zdecydowałem się ostatecznie na zakup na próbę 2 pary podkolanówek od Pedemei. Zobaczę jak się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 5.01.2023 o 20:22, Bartek KRK napisał:

Dzień dobry,

poszukuję golf z kaszmiru w kolorze granatowym. Chciałbym grubszy golf (taki "zimowy"). Znalazłem tylko dwa sklepy: 1) www.mahogany.pl  oraz 2) www.falconeri.com/pl   Oba niestety dosyć drogie, przy czym ten drugi jest tańszy, ale ma też mniejszy wybór.

Czy macie doświadczenie z tymi dwoma sklepami? Czy możecie mi polecić jeszcze jakieś inne sklepy sprzedające ciepłe kaszmirowe golfy? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam - Bartek   

Jak jeszcze szukasz to Mahogany to marka raczej premium (grubsze kaszmiry kosztują 3 tys.). Jan Adamski parę rzeczy na swoim blogu pokazywał.

Falconeri (jest sklep w Warszawie, więc tubylcy mogą oglądnąć) ma ceny połowę niższe i raczej stylizuje się na markę typu dobra jakość za dobrą cenę. Zamówiłem nawet u nich cienkie golfy w aktualnej cenie około 750 zł. Jakościowo wydają się bardzo dobre, ale zwróciłem ponieważ mam bardzo długie ręce i muszę przymierzyć z 10 swetrów, żeby trafić na taki który jako tako leży. Z tego powodu trochę w tym roku golfów przymierzyłem i jeśli interesowała by cię mieszanka merynosa z kaszmirem to kupiłbym to Golf granatowy | Wełna/kaszmir | SUITSUPPLY 

SUITSUPPLY Wełna merino i kaszmir mongolski Golf granatowy

Będzie dużo trwalszy od takiego 100% kaszmir i cena jest przyzwoita. Materiał jest bardzo delikatny i mięsisty. Jeszcze zależy co rozumiesz przez gruby golf. Dzianina 90% golfów z wełny ma gramaturę grubszej koszulki. Ten który podlinkowałem nie jest może bardzo gruby ale ultra cienki też nie, coś po środku.

Z ciekawostek, zauważyłem, że wiele swetrów z wełny szyje się w Europie, głównie we Włoszech, ale nie tylko np. włoskie Falconeri szyje w Bośni i Hercegowinie a Stenströms w Polsce (designed Sweden, made Poland, yarn Italy ;))

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam cienkich koszulek polo (kołnierzyk, krótki rękaw), względnie t-shirtów. Cienkich czyli takich, które wyglądają, jakby były zrobione z wełny (ew. mogą być z wełny - niegryzącej). Najlepiej, żeby były przynajmniej lekko elastyczne oraz dopasowane, ale to ostatnie mogę skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam fajnej, czarnej, prostej torby skórzanej, która będzie pasować do garnituru, do zestawu koordynowanego czy nawet lekko casualowego, ale z naciskiem na te dwa pierwsze. Wymóg - musi mieścić laptopa 15". Myślałem nad klasyczną aktówką, ale raczej jest to dla mnie rozwiązanie mało ergonomiczne i nieco oldskulowe. Może nawet w moim zawodzie byłoby "na miejscu" mieć właśnie taką aktówkę, ale chcę pójść bardziej w stronę eleganckiej i prostej, ale takiej codziennej torby. 

Patrzyłem na Poszetkę, Milera i Barona i generalnie torby Barona wydają się być solidniejsze, niż tych dwóch pierwszych marek, ale też są o 1,5x droższe, więc zastanawiam się czy faktycznie są lepszej jakości, uzasadniającej większy wydatek? Wizualnie na zdjęciach produktowych online zarówno teczki Milera, jak i Poszetki również mi się podobają (zwłaszcza Poszetki).

Czy ktoś ma porównanie, może coś doradzić? Albo wskazać jeszcze jakąś alternatywę fajną?

Dzięki z góry!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardigan szalowy z wełny merino lub wełny z domieszką kaszmiru - gdzie kupić? Kolor: granatowy, butelkowa zieleń lub brązowy.

Podoba mi się kardigan w Macaroni Tomato, ale mam wątpliwości czy wart jest swojej - nawet promocyjnej - ceny.

https://macaronitomato.com/produkt/granatowy-kardigan-szalowy-z-kaszmirem-2/

Macie jakieś inne propozycje? A może ktoś ma kardigan od MT i podzieli się swoją opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarianoItaliano napisał:

Cześć, szukam fajnej, czarnej, prostej torby skórzanej, która będzie pasować do garnituru, do zestawu koordynowanego czy nawet lekko casualowego, ale z naciskiem na te dwa pierwsze. Wymóg - musi mieścić laptopa 15". Myślałem nad klasyczną aktówką, ale raczej jest to dla mnie rozwiązanie mało ergonomiczne i nieco oldskulowe. Może nawet w moim zawodzie byłoby "na miejscu" mieć właśnie taką aktówkę, ale chcę pójść bardziej w stronę eleganckiej i prostej, ale takiej codziennej torby. 

Patrzyłem na Poszetkę, Milera i Barona i generalnie torby Barona wydają się być solidniejsze, niż tych dwóch pierwszych marek, ale też są o 1,5x droższe, więc zastanawiam się czy faktycznie są lepszej jakości, uzasadniającej większy wydatek? Wizualnie na zdjęciach produktowych online zarówno teczki Milera, jak i Poszetki również mi się podobają (zwłaszcza Poszetki).

Czy ktoś ma porównanie, może coś doradzić? Albo wskazać jeszcze jakąś alternatywę fajną?

Dzięki z góry!

 

Jeśli jeszcze tam nie trafiłeś, to polecam Sartolane. Ja jestem zarówno fanem ich prostego wzornictwa jak i zadowolonym użytkownikiem. Nie wiem jak aktualnie wyglądają torby od Milera, ale porównując do jednej z pierwszych, jest wyraźna różnica na korzyść Sartolane. MacBook Pro 15 bez problemu się mieści (nosiłem w dość grubym etui zabezpieczającym). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ws22 napisał:

Kardigan szalowy z wełny merino lub wełny z domieszką kaszmiru - gdzie kupić? Kolor: granatowy, butelkowa zieleń lub brązowy.

Podoba mi się kardigan w Macaroni Tomato, ale mam wątpliwości czy wart jest swojej - nawet promocyjnej - ceny.

https://macaronitomato.com/produkt/granatowy-kardigan-szalowy-z-kaszmirem-2/

Macie jakieś inne propozycje? A może ktoś ma kardigan od MT i podzieli się swoją opinią?

Mam granatowy i jestem z niego zadowolony. Przyjemny w dotyku, dobrze się układa, ładnie wygląda, nie wiem co więcej napisać :-)
Nie noszę go co prawda zbyt często, więc trudno mi powiedzieć jak zachował by się przy intensywnym użytkowaniu (domieszka kaszmiru powoduje, że materiał jest delikatniejszy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ws22 napisał:

Kardigan szalowy z wełny merino lub wełny z domieszką kaszmiru - gdzie kupić? Kolor: granatowy, butelkowa zieleń lub brązowy.

Podoba mi się kardigan w Macaroni Tomato, ale mam wątpliwości czy wart jest swojej - nawet promocyjnej - ceny.

https://macaronitomato.com/produkt/granatowy-kardigan-szalowy-z-kaszmirem-2/

Macie jakieś inne propozycje? A może ktoś ma kardigan od MT i podzieli się swoją opinią?

Polecam https://www.peregrineclothing.co.uk/collections/womens-knitwear/products/waffle-shawl-cardigan?colour=Navy

 

Waffle_Shawl_Cardigan_-_Navy_e2b0eb57-8f

Kiedy natrafisz na prawdziwe, solidne, grube swetry takich marek jak Peregrine albo Jamieson of Shetland, to już nie bedziesz chciał wrócić do innych.

Np. moj sweter z Peregrine wazy 860 g. - to 860 gramów czystej wełny merino! Wydawało by sie, hehe, analogiczny od Uniqlo waży 260 g. Jak to w ogóle ma grzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównania są bez sensu, pomijając już nawet różnicę w jakości obu marek. Każdy ma inne odczucie temperatury, ja np. przy 10°C mogę pójść na spacer w Uniqlowym golfie z kaszmiru i ciut grubszej wełnianej marynarce. W takim swetruchu bym się nieźle zgrzał.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.