Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.07.2022 o 13:06, Velahrn napisał:

Jeśli chodzi o "przeznaczenie", to nigdy w życiu nie żeglowałem :). Buty żeglarskie, przynajmniej te, które posiadam, jako zwykłe buty na lato mają szereg zalet:

1. Lekkie.

2. Odsłaniają sporą część stopy.

3. W całości skórzane, bez podszewki.

4. Dobrze się trzymają stopy dzięki sznurowaniu 360 stopni, w przeciwieństwie do np. większości wsuwanych mokasynów.

Swoje Sperry (mam cztery pary, codziennie rotuje) kupowałem chyba wszystkie na Zalando.

[...] - edytowane , Velahrn

Wczoraj (pozdrowienia dla kolegi, któremu przewałem zdejmowanie miary) rozmawiałem z mistrzem Januszkiewiczem, który sam nie podjął się wymiany podeszw ale skierował mnie do młodego szewca po drugiej stronie Nowego Światu, więc opcja wymiany podeszwy nadal jest w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito - musisz pisać prostsze zdania, najwyraźniej wtrącenia wykraczają sprawiają, że adresat ma problemy ze zrozumieniem treści.

Pozwolę sobie pomóc i wytłumaczyć - treść w nawiasie dotyczyła nałożenia bana na forum na podobieństwo bana na Zalando, a treść po przecinku wymieniała powody dla których taki ban się należy.

Osobiście wydaje mi się, że w tej sytuacji na miejscu była by pomoc w realizacji tego ze strony np. @mosze albo @Velahrn. Bo prawdę mówiąc, początkowa reakcja moderacji jest niemal równie żenująca co same treści których dotyczyła...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Machiavelli, z RTW w tym budżecie kojarzę tylko Massimo Dutti:

https://www.massimodutti.com/pl/koszula-o-kroju-slim-ze-100-lnu-l00155446

Jeśli zwiększysz budżet to za ~450 PLN możesz mieć MTO Shirtonomy (w internecie łatwo znaleźć kupony rabatowe, które obniżają cenę o 200 SEK przy pierwszym zamówieniu):

https://shirtonomy.se/skjortor/tyg/rust-linen/

Z innych opcji MTO jest jeszcze Apposta i Collaro, ale tutaj będą to ceny jeszcze wyższe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gwiezdny durszlak napisał:

Poszukuję butów jak u panów w szortach. Ktoś, coś?

 

 

Ziomkowie od Jansporta, jako że to były Stany, pewnie nosili Dannery. Trudne do zdobycia w Europie i wcale nie takie najlepsze.

Ja bym poszedł w:

https://hunt-fish.eu/pl/c/Hanwag-podwojny-szew/147

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono!

Panowie potrzebna Wasza pomoc... 

Poszukuję koszuli biznesowo/eleganckiej w kolorze khaki (zgniła zieleń, wpadająca czasem w szarość)/oliwkowym, gładką, bez żadnych ozdób, czysty klasyk.

Znalazłem jedną, która mi podchodzi, w Polskiej firmie, natomiast mam pewne obawy, gdyż materiał z jakiego jest wykonana to tencel, nigdy nie kupowałem koszuli z tego materiału, więc nie wiem jak to wygląda na żywo i jak to się zachowuje na ciele, dlatego szukam dalej. Czy jest ktoś, kto widział gdzieś coś takiego, bądź może mi polecić markę/firmę gdzie potencjalnie takie koszule mogą się znajdować? Ja oczywiście kontynuuje poszukiwanie na własną rękę, 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

Witam szanowne grono!

Panowie potrzebna Wasza pomoc... 

Poszukuję koszuli biznesowo/eleganckiej w kolorze khaki (zgniła zieleń, wpadająca czasem w szarość)/oliwkowym, gładką, bez żadnych ozdób, czysty klasyk.

Znalazłem jedną, która mi podchodzi, w Polskiej firmie, natomiast mam pewne obawy, gdyż materiał z jakiego jest wykonana to tencel, nigdy nie kupowałem koszuli z tego materiału, więc nie wiem jak to wygląda na żywo i jak to się zachowuje na ciele, dlatego szukam dalej. Czy jest ktoś, kto widział gdzieś coś takiego, bądź może mi polecić markę/firmę gdzie potencjalnie takie koszule mogą się znajdować? Ja oczywiście kontynuuje poszukiwanie na własną rękę, 

Pozdro!

Taki  kolor to prędzej znajdziesz na jakichś militaria.pl lub rzeczach z demobilu - nie jestem ekspertem od mundurów, ale sądzę, że dużo armii świata wybiera taki kolor dla koszul sowich żołnierzy. 

Natomiast taką koszulę da się bez problemu uszyć na miarę w dowolnym zakładzie MTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jakub84 napisał:

Khaki to jest raczej coś takiego, a nie zgniła zieleń: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Khaki

Koszula może mieć elegancki krój, ale kolor sprawi, że elegancka to ona raczej już nie będzie. Z ciekawości: jakie ma być jej przeznaczenie, do czego chcesz ją nosić?

Jeśli o taki kolor autorowi chodzi, to ma np. koszulę khaki u Romana

https://zackroman.com/koszula-lniana-bezowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jakub84 napisał:

Khaki to jest raczej coś takiego, a nie zgniła zieleń: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Khaki

Koszula może mieć elegancki krój, ale kolor sprawi, że elegancka to ona raczej już nie będzie. Z ciekawości: jakie ma być jej przeznaczenie, do czego chcesz ją nosić?

Khaki ma różne odcienie i w zależności od marki/producenta ten odcień się różni, można znaleźć od źólto-zielonego odcieniu, przez brązowo-zielone odcienie czyli coś w stylu zgniłej zieleni, poprzez oliwkowy, czy nawet w mocną szarość ala grafit z dodatkiem zieleni. Opis koszuli, który podałeś to właśnie to czego szukam, krój elegancki/biznesowy, ale kolor ma to złamać. Casualowe w takich kolorach przewaznie wyglądaja jak zrobione z jakiegoś koca, czy czegoś takiego. Dramat. 

Zakładam tego typu koszule na mniej formalne wypady, ale zdarzyło mi się "zgrzeszyć" i wyskoczyć w czymś takim na wesele, bez marynarki/garniaka. Wychodzę, z założenia, że najważniejsze i tak jest to, by całość dobrze na nas leżała i była kolorystycznie spójna no i trzymała się jakościowo, niż to czy dany outfit wypada założyć do danej okazji czy też nie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie nie jest ciemna koszula, ale zgadzam się, że kolor jest fatalny, przynajmniej z punktu widzenia klasycznej elegancji, bo na piknik może być ok.

Mężczyzna elegancki nosi koszule białe, błękitne i (delikatnie) różowe, ew. kombinacje (paski - biała w niebieskie lub granatowe paski to klasyka). Do innych kolorów trzeba mieć bardzo duże wyczucie, rzadko się to udaje, ogólnie nie warto nawet próbować.

Z ciemnych koszul miałem:

- ciemnobrązową - założyłem raz;

- granatową - owszem, znajduje zastosowanie z niebieską marynarką w kratę i białymi spodniami, zakładam raz na pół roku;

- czarną - jak byłem młodszy, chodziłem na disco.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.