Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Janek95 napisał:

Panowie,

dostanę gdzieś Polsce biały bawełniany popover?

W ofercie polskich sklepów same kolorowe, albo lniane...

Chyba dużo nie szukałeś :-) 

https://macaronitomato.com/produkt/bialy-popover-z-bawelnianej-piki/ 

Co prawda nie jest to polski sklep, ale przy wysyłce raczej nie ma znaczenia: https://suitsupply.com/pl-pl/men/shirts/koszula-popover-pique-extra-slim-fit-biala/H6332ESF.html

https://royalcollection.pl/pl/product/polo-stenstroms-popover-440050-2489-010-bialy-3 tylko Mka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! SuSu wycofało granatową Havane dwurzędową, a planowałem zamówić w tym roku drugi raz, ponieważ z poprzedniej przez siłownie wyrosłem... 

Czy możecie polecić jakąś alternatywe tak dobrze uszytą i skrojoną jak SuSu? Cena powiedzmy do 2.5k. Oczywiście nie tylko polska wchodzi w gre. 

Z góry dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gocławianin napisał:

@jedrzejnowickiA próbowałeś tą albo podobną tkaninę w systemie MTO (custom made) w susu? Wydaje mi się, że ceny garnitury MTO u nich zaczynają się od wspomnianych przez Ciebie 2,5k. 

Problem jest w tym, że nie mam 6 tygodni zeby czekac na dostawę, oraz problem ze zwrotem jeżeli coś nie będzie grało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety muszę ponowić zadane kiedyś pytanie. Gdzie dostać faktycznie luźne chinosy, bo niestety budowę mam taką, że "regulary" dobre w pasie będą opinać m uda i łydki, a lato idzie i jakieś beżowe spodnie byłyby na miejscu? Problemem jest również sam pas, gdyż z obwodem w okolicach 102 cm znajduję się w miejscu, gdzie często kończy się normalna rozmiarówka, a nie zaczyna się jeszcze ta dla "puszystych". Zależałoby mi na czymś, co jednak miałoby na dole nogawki szerokość tych 22-23 cm i nie wiem czy zostaje mi jakaś opcja poza polowaniem na Tyrwhitty na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z doborem garnituru. Do tej pory nosiłem garnitur z Bytomia, wyszczuplany, 176/96/84. Niestety teraz ten rozmiar jest za wąski w klatce piersiowej, poniżej klatki piersiowej jest dobry. Natomiast rozmiar większy (176/100/88) jest dobry w klatce piersiowej, natomiast trochę za szeroki w barkach (ujdzie w tłumie) i zdecydowanie za szeroki poniżej klatki piersiowej. Problem dotyczy każdego fasonu w Bytomiu, tych bardziej wyszczuplanych też.

Gdzie znajdę garnitury jeszcze mocniej taliowane? A może szukam jakiejś konkretnej nazwy fasonu, której nie znam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, przeróbka ramion jest znacznie bardziej skomplikowana, a efekt niepewny. Wg mnie wygląd marynarki w ramionach jest kluczowy, nic tutaj w tłumie nie ujdzie.

Taliowanie to prosta przeróbka, przynajmniej dla kompetentnego personelu, a efekt (przy założeniu, że jest to ujęcie kilku, a nie kilkunastu cm) musi być dobry. Natomiast trzeba zwrócić uwagę, czy marynarka zbyt szeroka w talii nie jest również zbyt obszerna w klacie, bo to jest znacznie trudniejsze do korekty.

Podsumowując - najważniejsze, żeby marynarka dobrze pasowała w ramionach i klacie, do tego miała właściwe proporcje (długość, położenie guzika) oraz długość rękawa (imitacje dziurek lub właściwą długość/zapas na skrócenie przy dziurkach prawdziwych).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 09:36, pablocito napisał:

Dla potomnych, zamowienie złożone tego samego dnia gdzie padła ta propozycja a te dalej w realizacji. Taka ciekawostka i dziwna sprawa będąc przyzwyczajonym do ekspresowych realizacji następnego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.