Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zapewne jest do zrobienia. Na rękawy popatrz jak założysz koszulę z mankietami na guziki bo szeroki mankiet na spinki je brzydko podnosi. Co do spodni z tyłu to efekt wąskich ud w spodniach z wieszaka. W bespoke krawiec ci to profiluje. Zobacz czy jak je zawiniesz na pasku (skrocisz stan z tyłu) to ci to zniknie. Sporo tego wszystkiego jest więc poszedłbym do krawca - najlepsza porada z forum. Zobaczy, wyceni i ty zobaczysz czy to Ci odpowiada.

Wydaje się że marynarka jest na styk w biodrach stąd taki efekt na szlicach.

Jeżeli to wszystko ci przeszkadza przy Twojej sylwetce to lepiej poszukaj MTM lub teraz Miler w Poznaniu ma promo za 2,4 tys odszyje Ci z porzadnej tkaniny zapewne tak że mucha nie siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam @Midlife-Crisis, ale w moim odczuciu - człowieka, którego beż jest ulubionym kolorem, to tak jakbyś pytał z czym i jak zestawić granatowy garnitur. :-D

W kwestii spodni w grę wchodzą wszelkiej maści szarości, brązy, granaty, oliwka, biel, złamana biel czy inne odcienie beżu. Co do koszul na pewno biel, błękit, róż i wszelkiej maści kratki vichy czy inne na bazie kolorów, które podałem odnośnie spodni. Z mojego punktu widzenia ciężko o bardziej uniwersalną marynarkę. ;-)

PS. Gratuluję zakupu!

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midlife-Crisis Ładna marynarka i zgadzam się z MH_fan - dość uniwersalna. Na metce jest określona jako kolor taupe i zdjęcia sugerują, że ma wyraźną domieszkę szarego. Jeśli tak jest, to moim zdaniem jest jeszcze łatwiejsza w zestawieniach niż beż. Wygląda na uszytą na miękko i dla mnie jest zdecydowanie casualowa. Ja założyłbym granatowe jeansy lub chinosy z bardziej mięsistej tkaniny. Mogą też być odpowiednio dobrane szarości, beże. Jeśli lubisz więcej niż dwie warstwy ubrania, to ja widzę ją np. z bordowym lub rudym v-neckiem, a nawet ciekawym golfem (choć sam za golfami nie przepadam). Koszule - biała lub niebieska OCBD, kratki. Nie sprawi też problemów z butami i dodatkami. Brąz zawsze da radę.

Dobra okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom @MH_fan, @Wessling i @blekit za (p)odpowiedzi. Wczoraj nie miałem możliwości odpisania. Zapytałem o połączenie, bo ten kolor nie jest dla mnie taki jednoznaczny i miałem go za odcień beżu. Coś mam nie tak z percepcją kolorów, bo nie mogę jakoś zdefiniować tego taupe, ale z pewnością się z nim oswoję. Przymierzając marynarkę miałem na sobie średnio szare spodnie flanelowe i nie za bardzo mi to grało z powodu znikomego kontrastu. Faktycznie brak konstrukcji i ukośne patki kieszeni otwierają drogę do casualu. Pewnie powisi trochę w szafie, zanim się tu jeszcze pokaże. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Umyśliłem sobie taką cokolwiek ekstrawagancką czapkę od Sterkowskiego:

motocyklistowka-khaki.jpg

Jest dostępna w dwóch kolorach - szarym i khaki (obie wersje są z brązowym lub z czarnym daszkiem - biorę daszek brązowy).

Który kolor wybrać (pomijając fakt, że doświadczenie mnie nauczyło, iż odwzorowanie kolorów na stronie Sterkowskiego jest słabe)? Czapkę planuję nosić do ciemnobordowej kurtki skórzanej, trzewików z cordovanu (też bordowych) i jeansów raw. Mam na takie okazje kilka różnego rozmiaru toreb z wojskowego brezentu (kolor taki też trochę khaki).

Skłaniam się do khaki, ale ponieważ mam dość bladą cerę, rudą brodę i niebieskie oczy, zastanawiam się, czy będzie mi w tym "do twarzy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Czapkę planuję nosić do ciemnobordowej kurtki skórzanej, trzewików z cordovanu (też bordowych) i jeansów raw. Mam na takie okazje kilka różnego rozmiaru toreb z wojskowego brezentu (kolor taki też trochę khaki).

Skłaniam się do khaki, ale ponieważ mam dość bladą cerę, rudą brodę i niebieskie oczy, zastanawiam się, czy będzie mi w tym "do twarzy"?

Załóż te ubrania, weź torbę i zrób sobie zdjęcie pod odpowiednim kątem. W photoshopie, gimpie lub innym tego typu programie oczyść czapkę z tła, przeskaluj i włóż sobie na głowę. Jak nie będzie efektu żołnierza wracającego z frontu lub partyzanta, to jest dobrze ;) Kiedyś miałem podobną fantazję, tylko z wełnianym płaszczem. Pojechałem do Cieszkowskiego i po przymiarce miałem ochotę przypiąć sobie medal. Jako dopełnienie stylizacji. Bynajmniej nie za wygląd.

Do rudego i jasnej cery khaki pasuje. Szary też, jeśli jest raczej jasny. Nie wiem jak sprawę zmienia zarost na twarzy, ale dla osób rudowłosych, z bardzo jasną cerą, zwykle nie poleca się bardzo ciemnych kolorów, ponieważ mogą podkreślić bladość i nadać twarzy chorobliwy wygląd.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, z tego samego względu unika się ciemnozielonych i np. bordowych krawatów. Tak w ogóle to nie jestem rudy, mam rudą brodę i jestem blondynem, ale jak założę czapkę, to właściwie tylko brodę będzie widać.

A czapka jest i owszem, ekstrawagancka i nietypowa, ale nie tyle "żołnierska", co "vintage Harley". To jest nieco odmłodzony (przez brak kwaterek i guzika na czubku) design, który nosili Marlon Brando w Dzikim i Elvis Presley; w latach 50-tych takie czapki (z różnymi wzorkami) robił Harley Davidson i są kojarzone ze stylem rockabilly. Teraz moda na nie trochę wraca (w pewnych kręgach). Ja osobiście nosiłbym (oczywiście nie codziennie, tylko na weekendowe wyjścia i koncerty) jako hołd dla Lesa Claypoola z Primusa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czapka jest i owszem, ekstrawagancka i nietypowa, ale nie tyle "żołnierska", co "vintage Harley". Ja osobiście nosiłbym (oczywiście nie codziennie, tylko na weekendowe wyjścia i koncerty) jako hołd dla Lesa Claypoola z Primusa.

 

 

Głosuję za khaki.

Będzie ekstrawagancko niezależnie od koloru, który wybierzesz :-)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie która kamizelka do granatowego garnituru (okazja - Komunia córki ). Ciemna bardziej mi się podoba ze względu na wyraźniejszą kratkę, ale nie wiem czy nie jest za ciemna do tego garnituru? Jasna też ok ale znów kojarzy mi się w połączeniu z tym garniturem z wieloma stylizacjami z katalogów ślubnych :)  Zaletą jaśniejszej jest też to że pasją do niej jaśniejsze krawaty (może w maju to bardziej by pasowało) za to ciemna super z krawatem granat i butelkowa zieleń. Ciemna wydaje mi się bardziej uniwersalna także na inne okazje, ale może nie ? No i nie wiem co myślicie ?

IMG_20170203_105632.jpg

IMG_20170203_104626.jpg

Obie wełna 100's więc pewnie jakość materiał będzie taka sama więc też nie ma co przeważyć :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎02‎-‎03 o 18:07, Wodzu napisał:

@FONos, masz rozpiętą marynarkę?

Tak zapięta. Tutaj w dwóch różnych marynarkach (zapiętych). W Phonixie widać klapy są szerzej i wyłogi się nie chowają ale nie wiem czy generalnie ten kołnierzyk nie jest zbyt mały jak na włoski?

 

[Edit] zdjęcie zostało usunięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, z czym łączyć kolorystycznie poniższe marynarki jeśli o spodnie idzie:

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-jasnobrązowy-gładki/C942.html?cgid=Jackets&prefn1=fit&prefv1=Havana&prefn2=size&prefv2=106

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-jasnobrązowy-kratka/C112014.html

Białe i jasnoszare pewnie tak, typuję jeszcze jeansy, jakieś niebieskie chinosy, a coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.