Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, BrotherM napisał:

Tak się zastanawiam, z czym łączyć kolorystycznie poniższe marynarki jeśli o spodnie idzie:

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-jasnobrązowy-gładki/C942.html?cgid=Jackets&prefn1=fit&prefv1=Havana&prefn2=size&prefv2=106

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-jasnobrązowy-kratka/C112014.html

Białe i jasnoszare pewnie tak, typuję jeszcze jeansy, jakieś niebieskie chinosy, a coś więcej?

grafitowe, gołębie, brązowe, ciemnobrązowe, brunatne, szafirowe, granatowe, pomarańczowe, ceglaste, cynamonowe, czerwień żelazowa, czekoladowe, ultramarynowe, a może nawet tycjanowe, szkarłatno-żołądziowe, herbaciane, palisanderowe i ugierowe. Majtkowe odpadają. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.2.2017 o 13:20, Rafix napisał:

Witam mam takie pytanie która kamizelka do granatowego garnituru (okazja - Komunia córki ). Ciemna bardziej mi się podoba ze względu na wyraźniejszą kratkę, ale nie wiem czy nie jest za ciemna do tego garnituru? Jasna też ok ale znów kojarzy mi się w połączeniu z tym garniturem z wieloma stylizacjami z katalogów ślubnych :)  Zaletą jaśniejszej jest też to że pasją do niej jaśniejsze krawaty (może w maju to bardziej by pasowało) za to ciemna super z krawatem granat i butelkowa zieleń. Ciemna wydaje mi się bardziej uniwersalna także na inne okazje, ale może nie ? No i nie wiem co myślicie ?

IMG_20170203_105632.jpg

IMG_20170203_104626.jpg

Obie wełna 100's więc pewnie jakość materiał będzie taka sama więc też nie ma co przeważyć :)

 

 

 

@Rafix ładne kamizelki. Tak się składa, że też mam córkę i komunię. Mój możliwy zestaw na tą okazję:

https://forum.butwbutonierce.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=31046

Nie ma ryzyka, że będziesz lepiej wyglądał niż córka. 😀

Ciemniejsza kamizelka jest ciekawsza, ale do innych zestawów, 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Michał W. napisał:

To jest formalny garnitur, ten splot widać pod lupą.

Ja też bym się przychylał do tej opinii. No chyba, że łączyć ze spodniami podobnie formalnymi.


Chociaż, po tym co ostatnio obserwuję u ludzi z otoczenia (marynarki od garniturów z chinosami/jeansami, z naciskiem na przypadek czarnej, garniturowej marynarki [czesanka]), to w sumie to i tak wyglądało by nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

każdy ma, jak to mówią, jakiegoś trupa w szafie. Ja mam kilka. Mam na myśli oczywiście marynarki, których nie noszę, a z którymi żal się rozstać (i tak już niejednej się pozbyłem). Jedna z nich jest o, taka. Na metce stoi napisane "Madison exclusive for Guuns". Nie chcę jej wyrzucić głównie ze względu na materiał, który jest naprawdę piękny (kaszmir z jedwabiem w kratę, zdjęcie w ogóle nie oddają jego uroku, bo nie o to tutaj chodzi). Leży właściwie nie jakoś bardzo źle, jest może trochę wąska w biodrach, nie ma szlic (na zdjęciu mam gruby casualowy pasek z dwóch warstw skóry, który dodaje mi centymetr czy dwa). Natomiast ma karykaturalnie wręcz wypełnione ramiona, jak to się drzewiej robiło, co mojej figurze służy raczej średnio (dołączam zdjęcie z rozłożonymi ramionami, gdzie widać, na czym polega problem - kwadratowe ramię + niska pacha). Co robić?

1. Polubić i nosić;

2. Przerobić - usunąć wypełnienie (rękawy są już na styk, a mogą się od takiej niepewnej przeróbki skrócić jeszcze bardziej);

3. Trzymać i czekać, aż moda wróci ( ;) )

4. Wyrzucić.

sport coat 2.png

sport coat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.