Skocz do zawartości

MALA CZARNA


espresso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Czy są tu użytkownicy ekspresu Philips Lattego ? Jestem zainteresowany kupnem (powody: młynek żarnowy i dość czysty system spieniania mleka), ale nie wiem na ile to chłyt marketingowy a na ile te rozwiązania zdają egzamin na co dzień.

Będę wdzięczny za pomoc lub sugestie podobnych urządzeń w okolicach 500-600 Ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś jak u Ciebie cenowo stoją Nivony? Używam 788 (pewnie będzie ponad budżet) od jakiegoś czasu i póki co wszystko jest ekstra :)Jak robiłem risercz przedzakupowy, również polecano Nivony jeśli zamierzasz pić głównie kawy z mlekiem i nie chcesz dorzucić do 10k za Jurę, ale to chyba trochę jak z butami - przyjdź zapytać o Berwicki, polecimy Ci Vassy. Poza tym weź pod uwagę że jestem typem użytkownika leniwca - nie spędzam wieczorów czytając o składzie gleby w wschodnich rejonach Rwandy i jej wpływie na kawę, chcę szybko, wygodnie i smacznie.

Coś z serii 6xx powinno być w budżecie, nie wiem czy będzie w pełni automatyczne.

U mnie ekspres standardowo płucze się przy każdym uruchomieniu, po użyciu spieniacza woła o przepłukanie go i płucze dysze kawy przy wyłączeniu (to można zgasić, wtedy tylko przy uruchomieniu). Nagrzewa się błyskawicznie, wyrzucanie fusów i wody jest proste i szybkie, podstawka pod dyszami jest za to wykonana tandetnie jak na taką kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Xune napisał:

Poza tym weź pod uwagę że jestem typem użytkownika leniwca - nie spędzam wieczorów czytając o składzie gleby w wschodnich rejonach Rwandy i jej wpływie na kawę, chcę szybko, wygodnie i smacznie.

Dokładnie jak ja. Chcę nacisnąć przycisk i mieć dobrą latte. Obczaję Nivonę, choć rzeczywiście widzę, że to jest już ponad to co chcemy wydać.

Jeśli ktoś ma Lattego to będę super-wdzięczny za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xune napisał:

Oglądałeś jak u Ciebie cenowo stoją Nivony? Używam 788 (pewnie będzie ponad budżet) od jakiegoś czasu i póki co wszystko jest ekstra :)Jak robiłem risercz przedzakupowy, również polecano Nivony jeśli zamierzasz pić głównie kawy z mlekiem i nie chcesz dorzucić do 10k za Jurę, ale to chyba trochę jak z butami - przyjdź zapytać o Berwicki, polecimy Ci Vassy. Poza tym weź pod uwagę że jestem typem użytkownika leniwca - nie spędzam wieczorów czytając o składzie gleby w wschodnich rejonach Rwandy i jej wpływie na kawę, chcę szybko, wygodnie i smacznie.

Coś z serii 6xx powinno być w budżecie, nie wiem czy będzie w pełni automatyczne.

U mnie ekspres standardowo płucze się przy każdym uruchomieniu, po użyciu spieniacza woła o przepłukanie go i płucze dysze kawy przy wyłączeniu (to można zgasić, wtedy tylko przy uruchomieniu). Nagrzewa się błyskawicznie, wyrzucanie fusów i wody jest proste i szybkie, podstawka pod dyszami jest za to wykonana tandetnie jak na taką kwotę.

Hej, a jak oceniasz wbudowany młynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój ekspres nabyłem na promocji, bodajże za 2300 a jeszcze 5 kg kawy dali w prezencie. W tej cenie ciężko o lepszy sprzęt. Nie duży, szybko się nagrzewa, bardzo łatwo czyści, a leniwiec może zrobić kawę nie wstając z wypoczynku za pomocą telefonu.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Natrafiłem na ciekawy artykuł. Nie miałem nawet pojęcia o tego typu praktykach a kawy Kopi Luwak nigdy nie było okazji wypić.
https://www.o2.pl/galeria/zwierzeta-umierajace-w-klatkach-prawdziwa-cena-najdrozszej-kawy-swiata-6403502974428801g/1
Sprawa znana w środowisku kawowym. Mało kto pił, bo droga, a ci co pili twierdzą, że nic szczególnego. Ponieważ nie da się stwierdzić, która jest zbierana po dzikich cywetach (choć powinna o tym świadczyć cena), najlepiej bojkotować cały proceder. Strata dla podniebienia żadna, a może życie zwierzaków ratować.
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 11:00, Blondas napisał:

Mało kto pił, bo droga, a ci co pili twierdzą, że nic szczególnego.

Miałem tę przyjemność. Nie to, żeby była zła, ale wielokrotnie pijałem smaczniejsze "normalne" kawy.

Ale z całą pewnością prócz samego ziarna to po drodze są procesy i ludzie, którzy mają wpływ na końcowy smak, a i zapewne także nastawienie pijącego. Więc, bo moim jednym doświadczeniu nie chciałbym generalizować, ale nie będę szukał okazji do wypicia kolejnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zrobiłem małe doświadczenie i znajomym robotnikom budowlanym przygotowałem kawę z duńskiej palarni La Cabra (Brazil Jaci Honey), zaparzyłem w Hario i poczęstowałem. Okazało się że musiałem zrobić nową kawę, tym razem rozpuszczalną aby gości zadowolić. Kilka lat wstecz zaobserwowałem we Francji że robotnikom bardziej zasmakowało wino kosztujące circa 1,5 euro niż wino z winiarni Châteauneuf du Pape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nets napisał:

Swego czasu zrobiłem małe doświadczenie

Ciekawa obserwacja i dosyć zbliżona do moich badań. Ja akurat mam kontakt z paniami sprzątającymi z Ukrainy, którym serwujemy kawę.

Moje wnioski - do pewnego poziomu ludzie bez odpowiedniego treningu są w stanie określić kolejność gorsze/lepsze. Ale przy pewnym (wyższym) poziomie jakości każdy wyższy poziom jest odbierany jako zły. Po prostu chyba wszyscy dobrze poruszamy się tylko w zakresie swoich kompetencji i doświadczenia, a wyjście poza to - bardzo często nam nie odpowiada. 

P.S. Ale miałem też "eksperta", który zwykł pijać wyłącznie espresso prawidłowo robione i nie dopuszczał żadnych innych rozwiązań jak mokka, itp. Dostał "espresso" z rozpuszczalnej Jacobs Millicano i chwalił, że to jest prawdziwe, że czuć te 25 sekund parzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bacio, mnie się wydaje, że z kawą jest jak z melodią, tzn. lubimy te, które znamy. Poprzez reminescencję. No jakże może smakować kawa, którą się pije pierwszy raz? A tak na serio, klasyfikowanie kaw na lepsze/gorsze (według kogo?)  nie ma najmniejszego sensu. Kawa ma przede wszystkim smakować pijącemu, a nie zaspokajać emocjonalnie serwującego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xkoziol napisał:

Ha, miałem podobnego eksperta. Plus jeszcze jednego od wina i drugiego od innej używki, o której nie mogę napisac ;-)

To potwierdza moja teorie, że mamy dziś kryzys autorytetów i wiedzy eksperckiej. Wikipedia, Google i silna potrzeba uznania to zła mikstura, ale tylko wg. mnie. Znam przypadek smakosza wołowiny Kobe, który wcinając stek z wołu, spod Grudziądza, rozpływał się w niuansach smakowych średnio wysmażonego steka. No cóż albo cudze chwalicie...., albo ....,  Niestety od niedawna jesteśmy „ekspertami” nie tylko w polityce, motoryzacji i piłce nożnej:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Temat ekspresu automatycznego powraca. Żona chce jeden z modeli De Longhi np. Dinamica z osobnym pojemnikiem na mleko (rozgrzane mleko nie przechodzi przez ekspres). W sumie możemy go wziąć od ręki, ale zastanawia mnie jedno. W okolicznym Saturnie jest starszy model Primadonna Evo S z 19 barami ciśnienia zamiast 15 jak w tym nowym modelu Dinamica. Czy w tej samej cenie warto wziąć starszy z większym ciśnieniem czy nie ma to żadnego znaczenia dla codziennego użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pablocito napisał:

 potrzeba dokładnie ciśnienia 9 bar.

Bo tyle wyciągnął pierwszy ekspres, który zrobił prawdziwe, współczesne espresso. To było jakieś 70 lat temu. Ja wiem, że poruszać się można trabantem z prędkością 50km/h, ale nie o to chodzi w moim pytaniu. Ekspresy "cywilne" mają teraz zakres ciśnienia około 15-19 bar. Jest jakakolwiek różnica czy jej nie ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.