Skocz do zawartości

MALA CZARNA


espresso

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xkoziol napisał:

Hmmmm... Co w przypadku nierozbieralnych - Krups evidence?

W użyciu domowym, przy czyszczeniu tabletką wg zaleceń producenta grupa się nie zapcha. Zapycha się w skrajnych przypadkach, przy kumulacji długiego braku czyszczenia tabletką, tłustej kawy i bardzo drobnego mielenia.

Rozbieranie zaparzacza to wyższa szkoła jazdy, szczególnie w nowych, "nierozbieralnych" ekspresach. Nie polecam tego robić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z ciekawością przyglądam Kazakowi, który od systemów do ostrzenia noży dorzucił niepozorną maszynkę do kawy o nazwie Kazak Rota. Jest to na pewno sprzęt dla entuzjastów, bo wymaga trochę więcej niż naciśnięcie guzika na automacie, ale według wielu jego posiadaczy efekty często są lepsze niż w potężnych ekspresach gastro. Bardzo się zastanawiam nad tym rozwiązaniem, mam młynek tego producenta i jest to naprawdę solidna maszynka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, xkoziol napisał:

Nie zapleśnieje w środku? Zakładam, że ktoś o tym pomyślał ale...

Zaparzacz może zapleśnieć, jak nie wyrzucisz fusów i zlewek z kuwety i pojedziesz na wakacje. Wtedy wszystko w środku może pokryć się pleśnią.

Opowieści o pleśni w ekspresie biorą się stąd, że ludzie ich nie czyszczą, nie odkamieniają a wtedy powstają przecieki, woda lub kawa leje się do środka i robi się syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja mam do was pytanie. Skąd kupujecie ziarna do ekspresu? Generalnie jestem fanem różnych fikuśnych kaw i lubię odwiedzać sklepy z nią. Ostatnio trafiłem do takiego: https://coffeeproficiency.com i jestem raczej zadowolony, ale nie obrażę się o inne rekomendacje. Zależy mi przede wszystkim na tym by sklep był stacjonarny i w krakowie.

No faktycznie na Twoim miejscu też szukałbym czegoś innego , niż sklep który ma tak badziewną stronę internetową, że zakładka KONTAKT nie otwiera się prawidłowo w telefonie i nie zdradza adresu stacjonarnego. Zapewne w Krakowie
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.