Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą info o podszewce w moim custom-made.
Tak jak pisałem wcześniej, wybrałem (w nowym custom-made oczywiście) granatową, jednolitą podszewkę zarówno dla głównej części marynarki jak i dla rękawów. Wcześniej sprawdziłem, iż ten kod tkaniny to 100% cupro (miałem go w innych moich marynarkach).

Efekt: całość to 100% cupro. Łącznie z rękawami.

20200727_183101.thumb.jpg.b241a2ba6b0e15d2d0149cb2fd923825.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi na forum ;)

Dzisiaj doszedł do mnie dwurzędowy garnitur Havana z wełny 120s. Materiał jak i wykonanie bardzo fajne.

Zamówiłem rozmiar 48 jak i 98. Mam 186cm wzrostu, i wagę 81kg. 

Rozmiar 98 jest za długi. Poniżej zamieszczam zdjęcia rozmiaru 48. Wiem, że spodnie do skrócenia, leżą brzydko. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi co należy poprawić w marynarce, i czy nadaje się do noszenia ;) 

Dzięki!

 

IMG_9681.jpeg

IMG_9680.jpeg

IMG_9679.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wodzu napisał:

Spodnie najlepiej skonsultować z krawcem. Na podstawie zdjęć nie ma za bardzo co ich oceniać, bo przez to że są za długie to mogą się w różnych miejscach dziwnie układać.

Dokładnie tak zrobię! Zanim zrobię zdjęcia rozmiaru 98 czy ktoś zna godnego polecenia szewca w Szczecinie lub okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy na pierwszy rzut oka wydają się dobre z tej prostej przyczyny, że rękawy koszuli są za krótkie. Jeżeli będziesz robił zdjęcia z 98 to spróbuj założyć koszulę z dłuższymi rękawami. Mi tez się wydaje, że marynarka mogłaby być trochę dłuższa, spodnie wiadomo, ramiona - według niektórych pewnie nieładnie się układają (załamanie linii). Zwróć uwagę jak układa się koszula na ramionach pod marynarką. Plecy leżą jak ta lala. Ładny garnitur.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, czy gdzieś jeszcze jest dostępna ich stara tabela rozmiarów. Dzisiaj rano "wyrywkowo" próbowałem jakąś znaleźć i poległem.

Jakby co, to mam gdzieś zapisane niektóre tabele - na pewno garnitury Lazio (Havana czy Jort miały identyczne wymiary) i jakieś koszule (i chyba kamizelki). Spodni nie, bo te zawsze chadzały swoimi drogami:)

@jedrzejnowicki Masz na myśli rozmiar 94? Z własnego doświadczenie mogę powiedzieć, iż "longi" są zwykle odrobinę ciaśniejsze niż "regulare" (np. 50 jest ciut szersza niż 98 i podobnie 48-ka od 94). Przy czym "odrobinę" to tak  coś między 1/4 a 1/3 rozmiaru.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jedrzejnowicki napisał:

Nie będę wrzucał rozmiaru 98 - jest po prostu za duży i za długi. Po przemyśleniu tematu zamówiłem jeszcze rozmiar 96 - mam nadzieje ze zachowa on to jak marynarka leży na barkach + plecach jednocześnie wydluzajac rękawy i całość marynarki. 

Jak dla mnie rękawy za krótkie, spodnie za długie. Jednemu i drugiemu powinien podołać krawiec, ale musiałbyś sprawdzić na dobrej długości koszuli czy jest na tyle zapasu materiału w rękawach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również dopytam o swoje dwie dwurzędówki :)
Co Panowie sądzicie o dopasowaniu? Myślę czy nie dorobić sobie lekkich poduszek - zapewne by pomogły w usunięciu marszczeń, moje barki są dość opadające to i materiał się zbiera niżej i wygląda to jak wygląda. Spalla camica też nie pomaga. Jestem dość niski i proporcje niektórych części ciała mam specyficzne :P 170cm i 72kg, rozmiary to 44 i spodnie 46 (pasy rozmiar spodni 50 bo tutaj rozmiarówka jakaś pokręcona)

A może jednak nic się z tym nie da zrobić i do zwrotu obie 😭

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, natura obdarzyła mnie szerokimi udami i jest to u mnie rodzinne, standardem już jest że poszerzam spodnie w tym obszarze - zawsze zostaje mi materiału po skróceniu to z tym nie mam problemu. Zwykle zamawiam spodnie rozmiar lub dwa większe a i to czasem jest za mało. Granatowe to aż 3 rozmiary w górę (44 i 50). 

Co do tego czy marynarki są (lub chociaż wyglądają) na ciasne to raczej jestem zaskoczony bo jestem raczej małym chłopaczkiem tylko ważę w górnej granicy swojego wzrostu, a koronawirus nie pomaga :D większość rzeczy zwykle na mnie nieco wisi i je dodatkowo zwężam. W barkach rozmiar wyżej już leży źle. Mogę pokazać inne marynarki lub rozmiar wyżej (46) dla porównania. Z lekkim wypełnieniem mam wrażenie że jest lepiej, przy czym susu zwykle mam bez w jednorzędówkach tylko tutaj jest jak jest 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że mocno opinają talię, a dodatkowo boczna linia się załamuje (nie ma ładnego łuku w okolicy talii). Wygląda na brak luzu.

Być może kroje SS nie są na Twoją sylwetkę. Simon Crompton z Permanent Style ma podobny problem - bardzo opadające ramiona. Wymaga to zapewne (krawcem nie jestem) innego modelowania barków i wszycia ramion. Crompton często wybiera con rolino. U Ciebie taki efekt tworzy się przy wszyciu naturalnym/koszulowym. Co samo w sobie nie musi być złe, natomiast kula rękawa jest mocno wcięta z boku i to już wygląda nieładnie. Być może ponowne wszycie rękawa by pomogło, ale tutaj potrzebna jest konsultacja z krawcem, a dodatkowo marynarki wyglądają na zbyt małe/ciasne, więc nie są dobrym punktem wyjściowym do przeróbek.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Od jakiegoś czasu poszukuję jednorzędowego garnituru na rolę świadka, natomiast który będzie na tyle uniwersalny że później będzie służył na różne okazje. Mój wybór padł na garnitur SS Havana albo Lazio, jednak zastanawiam się nad materiałem. Chodzi mi o materiał w kolorze atramentu (granat), bez połysku (cos jak granatowy garnitur z artykulu  https://mrvintage.pl/2019/06/szycie-na-zamowienie-lancerto-co-jak-za-ile.html ).  Czy mógłbym prosić kogoś o poradę, który garnitur z obecnej kolekcji SS będzie najbardziej przypominał taki kolor? Może ktoś posiada takowy i będzie w stanie podesłać zdjęcie prawdziwego koloru?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.