Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Machiavelli napisał:

Jak zauważyłem swego czasu, że SuSu stopniowo usuwa dla kolejnych krajów tabele z wymiarami ubrań, profilaktycznie porobiłem screeny (przynajmniej dla tych najpopularniejszych krojów). Niech Wam służą.

Posiadasz może rozmiarówkę spodni i kroju La Spaliła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, mam tylko to co wstawiłem wyżej. Natomiast wiem, że tzw. "custom made experts" mają dostęp do tabel rozmiarowych bezpośrednio ze szwalni i na życzenie mogą je udostępnić. Może oni będą w stanie pomóc. Tutaj mail do człowieka, który mi pomógł: edebie@suitsupply.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze chodzi o modela- ewidentnie nowa fryzura. Garnitur jak garnitur- w kazdej kolekcji jest taka szarosc.
Otóż nie, szerokość klap w havanach jest różna. Standardowa szerokość to circa 8cm, wide lapel to jakoś 10cm, a moim ideałem jest takie 9-9,5cm które mam w dwóch marynarkach susu. Nie wiem czy to przypadek czy celowa zagrywka ale wspominane 9-9,5cm mam w marynarkach fabrycznie wycenianych wyżej od standardowej havany ( circa 1900-2000zl).
Możliwe, że to jakaś "wyższa" linia produkcyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardem to raczej, odkąd pamiętam, było 9,5 cm dla klasycznej 50-tki. Mam szarą, flanelową Havanę (podobną do tego zdjęcia) zł z zeszłego sezonu (rozmiar 98; 1200 zł) i ma klapy 10 cm. Wide to lapel to raczej 12 cm. Nie mam ani jednej marynarki SuSu (a mam ich całkiem sporo) z klapami węższymi niż 9 cm.

Aktualny standard "custom-made" to 9.2 cm dla standardowych klap, 7 cm dla wąskich i 11.5 cm dla szerokich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aras napisał:

Standardem to raczej, odkąd pamiętam, było 9,5 cm dla klasycznej 50-tki. Mam szarą, flanelową Havanę (podobną do tego zdjęcia) zł z zeszłego sezonu (rozmiar 98; 1200 zł) i ma klapy 10 cm. Wide to lapel to raczej 12 cm. Nie mam ani jednej marynarki SuSu (a mam ich całkiem sporo) z klapami węższymi niż 9 cm.

Aktualny standard "custom-made" to 9.2 cm dla standardowych klap, 7 cm dla wąskich i 11.5 cm dla szerokich. 

Może to kwestia zdjęcia ale tu klapy wyglądają na jeszcze węższe niż 7cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Już to kiedyś pisałem... moim zdaniem "regular fit" Sienny polega na tym, iż mniejsza jest szansa na talię o 1 rozmiar za małą w stosunku do tabeli oraz dostajesz spodnie w kroju Brescia zamiast Soho czy Berescia Slim Fit.

Przymierzałem ze 3 garnitury Sienna i każdy z nich był węższy w ramionach i pod pachami niż Lazio.
Uknułem nawet taką teorię, iż "regularność" Sienny polega na tym, iż można wziąć o jeden rozmiar za duży garnitur i w razie czego go taliować.

Nie zaobserwowałem wielkich różnic w szerokości rękawów czy nogawek między Sienną a Lazio czy Havaną.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają rozmiary płaszczy w SuSu względem garniturów? Mam garnitur Napoli 24 który jest lekko za szeroki w ramionach ale bardzo dobry w pasie i zastanawiam się nad rozmiarem tego modelu:

https://suitsupply.com/pl-pl/men/coats/plaszcz--jasnoszary/J775.html

 

Ktoś ma doświadczenie z rozmiarami płaszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.