Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, mosze said:

46 nie będzie za małe, jestem wyraźnie cięższy i noszę 48. Jeśli faktycznie jesteś bardzo szczupły, można spróbować najmniejszy rozmiar z rozmiarówki Long. Warto zamówić przynajmniej 2 rozmiary.

  

2 hours ago, Aras said:

"Doradca rozmiaru SS" zwykle zaniża rozmiar.

Washington jest odrobinę dłuższy od standardowych Lazio i Havana, ale może być problem z długością rękawów w rozmiarze 44 a nawet 46 - wszystko zależy od długości Twoich rąk.

180 cm i 68 kg tak naprawdę niewiele mówią. Trzy lata temu ważyłem ok 70 kg przy wzroście 185 cm i nie mieściłem się w rozmiar 46 (nie mówiąc już o rękawach, które były za krótkie pewnie o jakieś 5-6 cm).

Trzeba zamówić i przymierzyć.

Dzięki za podpowiedzi. 

Chcę zamówić właśnie dwa rozmiary, ale mocno się nad nimi zastanawiam, wydaje mi się że nie mam jakiś niestandardowo długich kończyn, więc pewnie ten 46 będzie odpowiedni. Najbardziej chcę uniknąć efektu "starszego brata", dlatego dodatkowo zastanawiam się nad tym 44, ale Kol. Aras mocno zasiał wątpliwości. 

Raczej long nie zamówię, bo najmniejszy rozmiar to m 94, a mierząc się widzę że raczej będzie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg starych tabel Lazio rozmiar 44 jest dla kogoś, kto ma 88-90 cm w klatce (99 cm ma w klatce marynarka). Rękaw ma 61,2 cm. Przypuszczam, że Washington ma podobne parametry z wyjątkiem większego taliowania i zwiększonej długości marynarki.

Czy zmieścisz się w coś takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Aras said:

Wg starych tabel Lazio rozmiar 44 jest dla kogoś, kto ma 88-90 cm w klatce (99 cm ma w klatce marynarka). Rękaw ma 61,2 cm. Przypuszczam, że Washington ma podobne parametry z wyjątkiem większego taliowania i zwiększonej długości marynarki.

Czy zmieścisz się w coś takiego?

 

Nie chcę wyjść na jakiegoś suchoklatesa :) , ale obawiam się, że tak. Jak się teraz mierzę to wychodzi mi, że w klatce 92cm(ale pracuję nad tym). 

Jak porównuję z wymiarami na stronie, to rzeczywiście najbardziej chyba pasuje 46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup klasycznego granatowego garnituru i zastanawiam się nad SuSu. Z racji braku talii osy wybór mam między modelami Sienna i Napoli.
Czy jedyna różnica między nimi to brak wypełnienia ramion w Sienna? Któryś model będzie barszidj uniwersalny?
Druga kwestia to rozmiar. Przy wzroście 182 i ok 110cm w klatce próbować jeszcze 54 czy już raczej 56?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napoli ma szersze ramiona o bodajże 2 cm od standardu SuSu. Sienna ma chyba najwężej krojone ramiona ze wszystkich garniturów SuSu (przynajmniej tak wynika z moich przymiarek i pomiarów), więc mam taką teorię, iż w tym przypadku krój "regular" polega na tym, iż można wziąć rozmiar większy i ramiona nie będą za duże:)

Napoli nigdy nie przymierzałem.
Sienna moim zdaniem jest niewiele szersza w talii od Lazio czy Havany za to odrobinę węższa w ramionach (oczywiście w tym samym rozmiarze). O ile jednak i w Lazio i w Havanie często talia jest węższa niż wynika to z ich tabeli, to Sienna trzyma tutaj wymiar. Ma też bardzo delikatne wypełnienie ramion. 

Dużo zależy od Twojej proporcji klatka/talia.
Generalnie SuSu robi raczej "ciasne" rzeczy. Nawet, jeśli coś nazywa krojem "regular".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że znalezienie tabeli rozmiarowej na nowej stronie SuSu przekracza moje umiejętności:)
Natomiast przełączając wersję strony na Izrael otrzymujemy starą stronę z tabelami! Warto zrobić sobie kopie tych tabelek:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamówiłem sobie ostatnio garnitur custom made i jestem bardzo rozczarowany. Podszewka zarówno w rękawach jak i na korpusie, oraz w spodniach jest  wykonana od 40 do 60% poliestru...  Efekt jest groteskowy bo wybrałem sobie cienką i delikatna wełnę, która się leje, przez co jak się dotyka garnituru to czuć sztywna podszewkę spod spodu. To że SuSu robi poliester w rękawach to jeszcze bym przeżył, ale wszędzie? Czy to koniec świetnego SUSU? Czy to efekt lockdownu i cięcia kosztów? Jestem bardzo zawiedziony. Mogę to jakoś u nich zareklamować? Czy mam odesłać garnitur i iść do Vistuli?

PS. nie wspomne o tym, że ledwo się dopinam w 48, gdzie zazwyczaj był lekko luźny... 50 jest już za duży w ramionach. Boje się, że na tej delikatnej wełnie zostaną ślady po przeróbkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszewki w SuSu są różne. Wybrałeś po prostu pechowo (ja zresztą też w moim pierwszym zamówieniu).
Te bardziej "fikutaśne" niestety zwykle mają domieszkę poliestru.
Jednokolorowe to prawie zawsze (a w moim przypadku zawsze) cupro.

Nie wiem czemu nie ma informacji na stronie o składach poszczególnych podszewek. Ich CS czasami też opowiada głupoty...

W starym custom-made nie można było wybierać rodzaju podszewki w rękawach i dostawało się klasyczny miks poliestrowy (podszewka w paski).
W nowym teoretycznie jest już taka możliwości i wybrałem podszewkę cupro - czy to "zadziała" i takową dostanę? Zobaczymy w poniedziałek (dzisiaj wysłali przesyłkę).

Co do rozmiarów custom-made. Moim zdaniem są one mniej więcej identyczne z aktualną kolekcją... Czasami coś im się zrobi o 1-2 cm za ciasne:)
Poszerzałem w talii kilka marynarek i zawsze się udawało.

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aras koniecznie daj znać czy dostałeś poliestrową w paski czy normalną. Jak robiłem swoje custom-made to wydaje mi się że zaznaczyłem co innego, a i tak dostałem tą w paski i muszę zapłacić za wymianę.

@25kamil25 a zamawiałeś custom made bazujące na jakimś konkretnym kroju czy coś innego? Generalnie jak rozmawiałem z Sales Professionalem podczas wspólnego robienia zamówienia to dostałem informację, że tworząc własny krój od podstaw bazuje się dopasowaniu la spalla, które przypomina lazio lub jort (chociaż to dziwne bo garnitur z tej samej tkaniny custom made lub z innej jort leżały dużo lepiej niż lazio. Może to kwestia różnicy full canvas vs half canvas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakub.B Zamawiałem bazując na Hawanie z marszczeniem wszycia rękawów.  

@Aras Podszewkę wybrałem w paisley (na zdjęciu wyglądało mniej przaśnie niż na żywo) - jak by napisali ze to poliester to bym w życiu się na to nie zdecydował.

Myście, że mogę do nich napisać reklamację podszewki z żądaniem jej wymiany? Czy to będzie idiotyczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się poprzez WhatsAppa, szybko uzyskasz odpowiedź, choć najprawdopodobniej zaproponują zwrot i ponowne zamówienie, co w tej sytuacji wydaje się najlogiczniejsze. Daj znać jak sytuacja się rozwinęła, bo jest ciekawy, jak firma odpowiada na tak szczegółowe problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dojdzie paczka (zapewne w poniedziałek) to dam znać, co za cudo dostałem w rękawach. Na pewno zaznaczałem jednolitą podszewkę (granat cupro) dla całości. Wg customer-service powinienem wszędzie dostać wybrany materiał (czyli cupro).

Z drugiej strony customer-service odpowiedziało mi swego czasu "nasze podszewki to 100% cupro" przy zamawianiu garnituru wg starego custom-made i wybrałem purpurową podszewkę w kropki, która okazała się miksem poliestru i wiskozy.
Nie reklamowałem tego a mam jeszcze chyba czas na zwrot. Mój Lazio pochodzi z promocji wełna S130 za 299 euro... więc niespecjalnie opłacałby mi się zwrot i zamówienie nowego za prawie 1000 zł więcej. Jeśli podszewka zacznie mi przeszkadzać, w co mocno wątpię, to pewnie ją wymienię we własnym zakresie. Do tej pory miks poliestru w rękawach nie stanowił dla mnie problemu i nie czułem wielkiej różnicy w porównaniu do podszewek Vistuli czy Bytomia (100% cupro czy wiskoza).

Generalnie: podszewki jednolite, używane w standardowych kolekcjach, to jest cupro. Wszelkie wzorki to zwykle miks...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w czucie nie wierzę:)
Można wykonać test! :) Np. szczelnie "zakryć" dwie szklanki z wodą odpowiednio cupro i miksem poliestru i zobaczyć, czy będzie różnica w stopniu odparowania płynu.

To nie jest też tak, że każda "naturalna" tkanina lepiej znosi wilgoć. Większość włókien puchnie i wręcz się "uszczelnia".

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 25kamil25 napisał:

Panowie, zamówiłem sobie ostatnio garnitur custom made i jestem bardzo rozczarowany. Podszewka zarówno w rękawach jak i na korpusie, oraz w spodniach jest  wykonana od 40 do 60% poliestru...  Efekt jest groteskowy bo wybrałem sobie cienką i delikatna wełnę, która się leje, przez co jak się dotyka garnituru to czuć sztywna podszewkę spod spodu. To że SuSu robi poliester w rękawach to jeszcze bym przeżył, ale wszędzie? Czy to koniec świetnego SUSU? Czy to efekt lockdownu i cięcia kosztów? Jestem bardzo zawiedziony. Mogę to jakoś u nich zareklamować? Czy mam odesłać garnitur i iść do Vistuli?

PS. nie wspomne o tym, że ledwo się dopinam w 48, gdzie zazwyczaj był lekko luźny... 50 jest już za duży w ramionach. Boje się, że na tej delikatnej wełnie zostaną ślady po przeróbkach.

Z ciekawości- do cienkiej i delikatnej wełny wybrałeś model z pełną podszewką?

Zareklamować zapewne nie będziesz mógł- tym bardziej, że zapewne na stronie nie było żadnej informacji nt składu podszewki.

Obsługa sklepu na pewno zaproponuje Ci zwrot i ewentualne nowe zamówienie. 

Ogólnie rozumiem frustrację- czekałeś pewnie 5-6 tygodni z zamrożonymi środkami a efekt finalny nie jest zadowalający. Swoją drogą to świetna opcja, że SuSu umożliwia zwrot całkowicie spersonalizowanych zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje torby że skóry SuSu i może się wypowiedzieć na temat jakości skóry? 
Np. takie :https://suitsupply.com/pl-pl/men/accessories/bags/aktowka--czarna/BAG19106.html
oraz
https://suitsupply.com/pl-pl/men/accessories/bags/teczka--ciemnobrazowa/BAG19102.htm
Jeden użytkownik forum posiada torbę susu, która szybko mu się uszkodziła i co ciekawe support nie chciał tego naprawić, a usterka wyglądała ewidentnie na wadę produktu.
Poscroluj temat, a znajdziesz.
Może to pojedynczy przypadek, ale warto go mieć na uwadze.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, babicz999 napisał:

Jeden użytkownik forum posiada torbę susu, która szybko mu się uszkodziła i co ciekawe support nie chciał tego naprawić, a usterka wyglądała ewidentnie na wadę produktu.
Poscroluj temat, a znajdziesz.
Może to pojedynczy przypadek, ale warto go mieć na uwadze.

Tak jest, to ja. Torba nadal była na gwarancji, odrzucili reklamację. Dodam, że torba droższa, oznakowana jako premium. Puściły nici przy rączkach. Za to jakość skóry fajna

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.