Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Anthon

 

Posiadam panamę firmy Witleather i jestem z niej bardzo zadowolony. Nosiłem ją co prawda jeden sezon ale podoba mi się, że bardzo łatwo usuwa się z niej wszelkie zagniecenia. Kolega dziubdziub wrzucił powyżej interesującego linka odnośnie dobierania kapelusza do kształtu twarzy. Jeśli o mnie chodzi, dobierałbym raczej kapelusz do garnituru ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Mam zamiar zakupić kapelusz z firmy Witleather. Czy ktoś już tam kupował ? Macie jakieś doświadczenia z tą firmą ? Osobiście uważam, że ich produkty (po przeczytaniu opinii innych) są całkiem niezłe a w dodatku są w przystępnej cenie jak dla (jeszcze) ucznia  :)

Od kilku lat mam dwie sztuki, w tym model Indiana Jones.  Piszę o tym ponieważ zakładany był raczej do bardzo nieformalnego stroju. Wiele razy przemókł na deszczu. Nie rozmiękł, nie rozszerzył się. 

Ich produkty mogę z powodzeniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
@White Haven 
Może się tak wydawać, ale wygląda to naprawdę w porządku. Oczywiście to nie to samo co czarny, ale jest ok.
@Vickson 
Też nad tym myślałem, czy do płaszcza czy garnituru. Wg mnie do okrycia wierzchniego, ale swoją drogą - nie ma chyba sztywnej reguły, do czego powinien być dobrany, chodzi raczej o to, jak się będzie komponował z resztą.
Czy firma Sterkowski jest rzeczywiście godna polecenia ? 

Czekam na więcej odpowiedzi i opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, badam rynek. Czy ktoś byłby zainteresowany czarną fedorą, rondo ok. 5cm, rozmiar 58cm, z wełnianego filcu? Produkcji polskiej firmy Danex. Na mnie okazał się odrobinę za mały. Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o wiadomość, kapelusz leży na półce i się smuci...

 

Hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anthon:
1. Kapelusz, moim zdaniem, powinien być dobierany do okrycia wierzchniego. W pomieszczeniach i tak będzie Pan zdejmował płaszcz i kapelusz. Chyba że chodzi Pan bardzo często w garniturach i ma ich przynajmniej kilka, wtedy moim zdaniem kupno kapelusza pod kolor garnituru ma sens. Tak czy inaczej, szary kapelusz z czarną wstążką uchodzi za najbardziej uniwersalny i trudno się z tą opinią nie zgodzić. Taki kapelusz będzie pasował zarówno do granatowego płaszcza, szarego, brązowego, beżowego, czarnego jak i różnych garniturów... Osobiście odradzałbym więc Panu kolor brązowy na rzecz ciemnego popielu.
2. Różne są style noszenia kapelusza, które wywołują różne efekty. Odpowiednio noszony dodaje powagi, ale ja bym się tym nie przejmował.
4. Z moich doświadczeń wynika, że jakość tych kapeluszy jest zadowalająca. Jeśli przeczuwa Pan, że będzie używał tych nakryć głowy na co dzień, wtedy radziłbym zdecydować się na model wykonany z włosa króliczego. Taki jak ten: http://www.witleather.pl/114,kapelusz-meski-1020-10-wlos-kroliczy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno temu wklejałem link do strony sklepu La Coppolastorta, który kiedyś odwiedziłem będąc w Berlinie. Sprzedają, szyją na zamówienie ze swoich materiałów i materiałów powierzonych piękne kaszkiety. Od niedawna uruchomili sprzedaż e-comerce. Jest mega wybór.  

http://lacoppolastortashop.com/en/3-uomo-donna#/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzie w Warszawie można kupić stosunkowo dobry kapelusz? Tak sobie przeszukuję forum, ale mało informacji na ten temat. Czy dostanę gdzieś coś ze Skoczowa? No i na koniec - czy ktoś może polecić tę firmę http://www.sterkowski.pl/ ?

Pozdrawiam

Tutaj: http://www.infojurikom.com.pl/pod_arkadami.html ,

 

ale głównie WEGENER'y - ponad 200 zł.

 

Krakusy chyba wiedzą gdzie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Tomek wypuścił u siebie w sklepie niedawno wersję z kaszmiru. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę, świetnie komponuje się z biznesowymi zestawami na co dzień. Kaszkiet z Tweedu niestety leży u mnie w szafie prawie nie noszony, bo bardzo ciężko go nosić do biura w zestawieniu z gkadkimi welnami. Fajnie ze są kaszkiety z Harris Tweedu ale czekam na więcej ze zwykłej wełny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chyba nie, ale sporo zależy od kształtu i wielkości główki i ronda. Ja mierzyłem sporo kapeluszy, nie pasowały mi (zwyczajnie głupio wyglądałem); kiedyś przypadkowo przymierzyłem przeceniony kapelusz... i spodobało mi się. Natomiast pamiętaj, że kapelusz mocno wyróżnia i, generalnie, wymaga odpowiedniego kompletu - porządny płaszcz, wyprasowane spodnie, ładne buty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem wątpliwości. Podobnie jak kolega nie jest mi najlepiej w nakryciach głowy, ale postanowiłem pójść do sklepu i poprzymierzać. Nawet nie bardzo byłem zdecydowany na zakup - do tego stopnia, że byłem w kurtce, co nieco utrudniło przymierzanie. Niemniej uznałem, że lepiej nie wyglądałem w niczym innym i kupiłem. Zdjęcie niezbyt artystyczne, ale oddaje chyba to co powinno.

 

Przy okazji uwagi mile widziane

300059b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.