Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Fedorę;)

A tak poważnie mówiąc to jest zbyt mało danych, nikt nie poda jedynej poprawnej rady.

Ja bym strzelił że:

1) Granatowy płaszcz, czarna teczka

2) Granatowy płaszcz, brązowa teczka

3) Szary płaszcz, czarna teczka

ad. 1) czarny

ad.2) oliwkowy

ad. 3)szary

EDIT albo jezeli chcemy jeden to tylko czarny/popielaty i darować sobie brązy.

Zakładam że kolor teczki to także kolor pozostałych dodatków i określenie poziomu formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fedorę;) (...)

Zakładam że kolor teczki to także kolor pozostałych dodatków i określenie poziomu formalności.

Tak, do koloru teczki dobieram pozostałe elementy: np. zegarek, pasek do spodni, buty.

Czy poprawne jest według Was do brązowej Fedory dobrać brązową (ale w innym odcieniu) teczkę, płaszcz granatowy lub camel ('Chesterfield coat' lub 'Covert coat') , złoty zegarek z jaśniejszym brązowym paskiem, ale buty czarne oraz skórzany czarny pasek ze srebrną klamrą? Spotkałem się z tego typy konstrukcją.

*przepraszam, że tutaj umieszczam ten wpis jednak jestem nowym użytkownikiem forum, i nie mam tak bogatego wyczucia. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc:

Nawet jak uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania, nadal zostanie kwestia doboru fasonu.

Wspomniany kilka postów powyżej link podaje kilka recept, ale obawiam się że fasonów jest zbyt dużo aby mozna było wskazać online konkrenty model, trzeba testować na sobie, jak trafisz fasony które tobie pasują pozostanie ich optymalne dobranie pod kątem garderoby, dokładny kolor to właściwie sprawa mało istotna!

Powiem więcej kapelusz w "złym kolorze" ale doskonale dobrany pod względem fasonu, obroni sie sam, w drugą stronę to nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie okołokapeluszowe. Szukam pudła na kapelusze, średnica wewnętrzna minimum 33 cm. To co znajduje w Internecie, to albo jakieś zabytkowe (chciałbym nowe) albo papierowe badziewie za 200 zł. Ktoś może coś polecić? I od razu zaznaczam - chce je kupić, nie wykonać samodzielnie :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam pytanie odnośnie dopasowania kapeluszy - zamówiłem Panamę z Ekwadoru, rozmiar 58cm tyle też mam w obwodzie głowy. Jednak po przymierzeniu mam wrażenie, że jest ona za duża i zatrzymuje się bardziej na włosach niż na samej głowie. Jak wcisnę od góry to z bardzo małym oporem (włosy) schodzi dotykając uszu. Bez większego problemu mogę włożyć palec między głowę a kapelusz. Czy takie dopasowanie jest dla Panam ok czy to jednak rozmiar jest za duży? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, dlatego zamówiłem o rozmiar mniejszą panamę niż moje fedory (jesienno-zimowe). Korzystam z panamy drugi sezon. Zaskakujące, jak fryzura potrafi zmienić dopasowanie. Latem musimy brać poprawkę na lżejszą ergo cieńszą fryzurę - ta uwaga nie odnosi się do panów stosujących tę samą fryzurę cały rok. To powinno być te 2 cm.

 

Inna sprawa, że moje kapelusze noszę raczej w stylu Sinatry, czyli always with a tilt, co również może mieć wpływ na komfort noszenia kapelusza. O ile Szarmant nosi je zawadiacko przechylone do przodu, ja przechylam je do tyłu (ze specyficznym tiltem).

 

Nie ma chyba gorszego niedopasowania niż kapelusz. Oprócz gaci.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem gdzie to wsadzić - jeżeli ktoś szuka na lato (podobnie jak ja ;)) lnianych kaszkietów porządnej jakości to Sterkowski właśnie wprowadził je do oferty. Właśnie zamawiam jeden egzemplarz - bardziej szczegółowo wypowiem się jak go już dostanę. Doświadczenia z firmą mam bardzo dobre - od paru lat użytkuje w sumie 3 kaszkiety (wełna, kaszmir z wełną i bawełniany sztruks) i mogę ich produkty z czystym sumieniem polecić. 

 

http://www.sterkowski.pl/czapki-klasyczne/100-czapka-lniana-gatsby-krata.html

 

http://www.sterkowski.pl/czapki-klasyczne/101-czapka-lniana-gatsby-drobna-krata.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wywołałeś temat, to powiem, że mam taki lniany kaszkiet od tygodnia. Dlatego pozwolę sobie zamieścić krótką recenzję. Ciekawy jestem Twojej opinii. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu takie sobie, materiał sztywny, uczucie po założeniu - kask. :D musiałem go zdrowo wymiętosić, żeby stracił swoją sztywność. Co ciekawe po takim ostrym potraktowaniu materiał zachował się jak wełna, żadnych zgnieceń (czyżby nie do końca 100% lnu?). Zakładałem go w największe upały na spacery po mieście: przewiewność rewelacja, bawełniany potnik świetnie się spisywał, wróciłem do domu bez udaru słonecznego :).  Wyprofilowanie lepsze niż u Pana Zaręby, ale wynika to z tego, że najmniejszą formę jaką ma to 56, a ja noszę 54 więc robił trochę na oko. W przypadku firmy Sterkowski najmniejszy oferowany rozmiar to właśnie 54. Wykończenie wewnątrz gorsze niż u Zaręby, dużo odstających nitek, ale pedantem nie jestem więc może być. Podsumowując zakupiony produkt spełnia swoją funkcję, ale jakoś mnie nie porwał (może czas wypróbować kapelusz). Jeszcze kilka słów na temat samego sklepu. Kontakt doskonały, napisałem maila odpowiedź przyszła w ciągu 10 minut. Pytałem również o możliwość przymierzenia kapeluszy i mimo że jeszcze nie posiadają stacjonarnego sklepu byli gotowi zaprosić mnie do pracowni. Sklep stacjonarny w Falenicy (chyba) planują otworzyć po wakacjach. Biorąc pod uwagę ceny i możliwość przymierzenia chyba się w końcu przełamię i kupię kapelusz na próbę. 

A oto zdjęcia. 

post-1709-0-02266700-1373377286_thumb.jp

post-1709-0-74048200-1373377292_thumb.jp

post-1709-0-94689900-1373377301_thumb.jp

post-1709-0-31758000-1373377309_thumb.jp

post-1709-0-00882800-1373377320_thumb.jp

post-1709-0-11283900-1373377326_thumb.jp

post-1709-0-83824900-1373377331_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszkiety niestety nie są w moim stylu. Jednak tam się zastanawiałem - do czego można (powinno się) kaszkiet zakładać? Mnie się kojarzą z tweedem i wsią, z zestawami elegancko-sportowymi, a jeśli chodzi o osobiste reminescencje, to z cinkciarzami i skórzanymi kurteczkami (niestety). Do eleganckiego ubioru raczej nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Zimą zakładam kaszkiety do wełnianych płaszczy i moim zdaniem specjalnie to się ze sobą nie gryzie (zresztą niczego lepszego dotąd nie znalazłem - kapelusz próbowałem nosić, ale taki styl mi nie podchodzi). Jak jest cieplej to lżejsze wersję pasują do sportowych marynarek (garniturów w zasadzie nie noszę, preferuję zestawy koordynowane) i koszul noszonych solo. (w sensie bez kurtki/płaszcza/marynarki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Kaszkiet zimą np. do budrysówki jest idealny. BTW. na blogu millerszyje jest informacja o projekcie tweedowych kaszkietów (i marynarek). Jest możliwość zamowienia kaszkietow taniej w preorderze (czy jak to się po polsku nazywa :lol: )

Już sobie na nie ostrzę zęby ;-)

 

Pozdr,

 

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.