Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupiłem kilka nakryć głowy.

Nie wiem czy czapka i kaszkiet nie są zbyt proleckie :P na ten wątek (jeśli tak to proszę moderatora o przeniesienie lub skopiowanie posta), no ale są w pewnym sensie klasyczne i są nakryciami głowy więc wrzucam.

Czapka posiada dodatkowy zausznik, dzisiaj wracając z pracowni czapek testowałem i śnieg się głowy nie ima:

Dołączona grafika

Kaszkiet jest w stylu przedwojennym (wbrew pozorom nie jest to typowa czapka woźnicy):

Dołączona grafika

Kapelusz jest na górze zaokrąglony tzn. można go lekko wyprofilować przez naciśnięcie, ale jest szyty inaczej niż np. fedora. Jeżeli ktoś wie jak się nazywa taki typ kapelusza będę wdzięczny:

Dołączona grafika

Całość:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem kilka nakryć głowy.

Nie wiem czy czapka i kaszkiet nie są zbyt proleckie :P na ten wątek (jeśli tak to proszę moderatora o przeniesienie lub skopiowanie posta), no ale są w pewnym sensie klasyczne i są nakryciami głowy więc wrzucam.

Zaraz, zaraz, a gdzie jest znaczek "copyright" przy "proleckie"? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze propozycje jednej z bardziej znanych firm Borsalino.

Szczególnie ciekawy kapelusz łączony z papacha.

Więcej zdjęć wkrótce.

Połączenie, jak dla mnie z lekka kontrowersyjne.

Natomiast jedna uwaga. To nie jest papacha, tylko uszanka.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni papacha od uszanki?

Jedno i drugie nakrycie głowy pochodzi zza wschodniej granicy, chociaż z trochę innych obszarów.

Różnice są podstawowe i widoczne u źródła:

papacha - папаха oraz uszanka - ушанка

Ostatnio w języku polskim pojawił się kolejny dziwoląg: uszatka

Dla mnie uszatka, to blondynka z wielkimi niebieskimi oczami, lub uszami - czyli uszatka :lol:

Prawidłowo: ушанка

w transliteracji: ushanka

po naszemu: uszanka.

Wracając do "propozycji", jaką pokazał Styleman - biorąc główkę od kapelusza i pokazany dół uszanki, to mogłoby być ciekawe. Natomiast z rondem, to "dwa grzybki w barszcz".

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem kilka nakryć głowy.

Kaszkiet jest w stylu przedwojennym

Świetny kaszkiet "gatsby" / "cyklistówka" - moje ulubione nakrycie głowy. Wykonanie jak widać na wyższym poziomie niż czapki od pana Zaręby z Warszawy. W weekend postaram się zrobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W pudełku kupionym w ikei, które leży na szafie. W pudełku jest kilka kapeluszy, ułożonych delikatnie jeden na drugim. Jeden kapelusz, crushable, jest trochę poza konkursem i leży na półce między szalikami, rękawiczkami i czapkami czasem lekko przygnieciony. Zdarzało mu się również być wrzuconym tak po prostu na półkę, do szafy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy z wełny garniturowej (ok. 350g) da się zrobić kapelusz? Wiem, że większość kapeluszy jest robiona z filcu, ale może po odpowiednim usztywnieniu i taki manewr przejdzie? Po uszyciu garnituru krawcowi zostanie prawdopodobnie kawałek materiału i zastanawiam się, czy nie dałoby się go wykorzystać do stworzenia pasującego kapelusza. Jeśli tak, to gdzie można wykonać taką usługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj fajną czapkę i szukam jej nazwy. Czapka była prawdopodobnie wełniana, była uszyta/dziana podobnie do beretu (i noszona jak beret, na bok), z tym, że na środku miała frędzel/pompon, i góra nie była z jednego kawałka materiału tylko dzielona z około 6 części. Macie pomysł co to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj fajną czapkę i szukam jej nazwy. Czapka była prawdopodobnie wełniana, była uszyta/dziana podobnie do beretu (i noszona jak beret, na bok), z tym, że na środku miała frędzel/pompon, i góra nie była z jednego kawałka materiału tylko dzielona z około 6 części. Macie pomysł co to było?

Beret, beret szkocki? http://www.bidorbuy.co.za/item/32512373 ... R_USA.html

Czy może miała daszek? Choćby bardzo mały,prawie schowany, jak np. newsboy hat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.