Jump to content

Adam Granville

Użytkownik
 • Content Count

  658
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16

About Adam Granville

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam zaszczyt zaprosić PT Forumowiczów na imprezę ZAPACH LUKSUSU. Impreza odbędzie się we Wrocławiu w ekskluzywnych ramach Hotelu Platinum Palace, ul. Powstańców Śląskich 204, w sobotę, 8 listopada, 18:00. Będę opowiadać (w trochę niekonwencjonalny sposó o socjologii i historii zapachów perfum i trunków z okazji prezentacji książki Adam Granville, "Gentleman. Mam zasady" (Wydawnictwo BOSZ). Opowieść urozmaicona będzie wnikliwym testowaniem perfum i trunków w praktyce. Ta przeznaczona dla VIP-ów impreza odbędzie się pod patronatem Banku Zachodniego WBK (grupa Santander).
 2. A moja ostatnia namiętność: Knize Sec. kwaśny, suchy, kadzidlany, nieopisanie elegancki. Stworzony przez duo Francois Coty i Vincent Roubert (1985).
 3. Przyzwoita marynarka ma po lewej stronie wewnętrzną kieszonkę na pióra. Tylko noszenie w takiej kieszonce (tj. stalówką do góry) gwarantuje, że się pióro nie "zesika" przy zmianie ciśnienia (np. w samolocie).
 4. Oczywiście, ma Pan rację, już poprawiłem, dziękuję. To akurat nie "czeski", a raczej "niemiecki" błąd, po niemiecku te dwie ostatnie cyfry czyta się na odwrót.
 5. Kibicuję wielkiej karierze Michała Dworzyńskiego, umieściłem jego zdjęcie (w kapeluszu) w swej książce, gdy jego kariera dopiero nabierała rozpędu. Ten młody (ur. 1978), ale cieszący się już międzynarodową sławą dyrygent obejmuje w tym roku stanowisko dyrektora artystycznego Filharmonii Krakowskiej. Na zdjęciu maestro Dworzyński w kuluarach Filharmonii z książką „Gentleman. Mam zasady”, w kilka minut po zakończeniu koncertu (6 kwietnia 2013). Wygląda na nieco zmaglowanego, ale V Symfonia B-dur Prokofiewa z każdego dyrygenta wyciska siódme poty.
 6. Zapraszam na Pen Show Katowice 2013. To międzynarodowe spotkanie miłośników piór po raz pierwszy będzie miało miejsce w Polsce. Jest to impreza z cyklu European Pen Shows. Oto bliższe informacje: http://www.freewebs.com/euroshows/ W katowickim Pen Show wezmą udział firmy takie jak: Abernato, Inahon, Herlitz, TwojePióro, BuyLux, Inner Tomar czy Bazarnik, reprezentujące marki takie jak Sheaffer, Aurora, Cross, Pelikan, Visconti, Rubinato, Marlen, Delta, Platinum, Jinhao, oraz kolekcjonerzy z Niemiec, Austrii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Indii, Norwegii, USA, Polski i Czech. Na Pen Show będz
 7. Eskarpiny są do fraka, do smokingu nie pasują. Do smokingu mogą być lakierki, ale chyba lepszym rozwiązaniem są oksfordy bez dziurek i bez kapki. Jak się popracuje nad nimi godzinkę z miksturami Saphira (sorry za to lokowanie produktu ), to będą świeciły jak lakierki. Zaleta: nadają się nie tylko do smokinga, ale i do garnituru wizytowego, podczas gdy lakierki pasują tylko do smokingu.
 8. @roland Kilka godzin temu wyrażał Pan zdumienie, że wojsko wyposaża się w szable: "To wojsko wyposaża się już w szable? Myślałem, że do elementów uzbrojenia należą jeszcze łuki i miecze.", a teraz zna Pan dokładnie obowiązujący w WP wzór szabli: "Na wyposażeniu WP jest szabla wzór 76/08, stworzona na podstawie szabli 76/90, szablę wz. 76/90 wycofano kilka lat temu". I jak tu się nie cieszyć z pożytków dyskusji na forum! Brawo!
 9. Ubierając się, chce Pan lękliwie rozglądać się, jak są ubrani kelnerzy? Przecież jest to niegodne dżentelmena.
 10. To wojsko wyposaża się już w szable? Myślałem, że do elementów uzbrojenia należą jeszcze łuki i miecze. Żołnierz nie przyjmuje postawy 'prezentuj broń', ale postawę zasadniczą 'na baczność' To jest właśnie ten styl "dyskusji", który się pleni na forum i obniża jego standard. Nie chodzi o różnice zdań: te sprawiają, że dyskusja jest ciekawa. Chodzi o zabieranie głosu na każdy temat w besserwisserskim tonie. Nikt przecież od Pana nie wymaga, aby znał się Pan na sprawach wojskowych. To, że szabla (WZ 1976/90) jest na wyposażeniu Wojska Polskiego jest widoczne dla każdego kto ogląda jakiekol
 11. Umundurowany żołnierz na służbie nigdy nie klęka w kościele, tylko w odpowiednich momentach przyjmuje postawę zasadniczą. Jeśli jest członkiem asysty honorowej nie zdejmuje nigdy czapki. Jeśli jest przy broni (np. oficer z szablą), to w czasie podniesienia przyjmuje postawę "prezentuj broń" (oficer wydobywa szablę z pochwy i unosi ją przed sobą).
 12. Zaraz, zaraz, a gdzie jest znaczek "copyright" przy "proleckie"?
 13. Zgadzam się w pełni. W ubiorze. Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że porównanie nie jest trafione, ściana ceglana potrafi bić uroczysta, nie ma tutaj prostej zasady, którą można by stosować uniwersalnie.Czyżby? Foyer opery, sala balowa itp. (wymieniam pomieszczenia, które kojarzą się z eleganckim strojem, black lub white tie) - czy takie pomieszczenia z ceglanymi ścianami, a może nawet fachówką, rzeczywiście byłyby dobrze dostosowane do uroczystego nastroju? Zakrycie lub niezakrycie połączeń pomiędzy elementami nie przesądza - rzecz jasna - o urodzie. Są piękne budynki z fachówki i szpetne oty
 14. @blue Ma Pan całkowitą rację. Ubiór jest dziełem sztuki użytkowej, stąd do jego estetycznej oceny (a "formalność", "uroczysty charakter" jest taką estetyczną kategorią) stosuje się ogólne zasady estetyki. Jedna z tych zasad mówi, że eksponowanie połączeń pomiędzy elementami obniża formalność. Ściana z cegieł z widocznymi fugami jest mniej "formalna", mniej "uroczysta" od ściany otynkowanej. Konstrukcja metalowa, w której widoczne są spawy, jest mniej "formalna" od takiej, gdzie te spawy starannie oszlifowano. Nie inaczej jest ze szwami koszuli. W koszuli z listwą zapięciową stebnowania
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.