Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, z trójką dzieci samolotem to słabo wykonalne, i tak rąk brakuje. Wiecie, czy któraś w ofercie polskich sklepów nadaje się do zwijania? Kiedyś miałem taką kupioną na ebayu, była OK, ale po latach dokonała żywota, potem pomykałem w kaszkiecie lnianym, ale wróciłbym do kapelusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Przymierzam się do zakupu pierwszego kapelusza - Panamy, w wersji klasycznej. Zrobiłem wstępny przegląd, ale widzę, że w wypadku tego kapelusza cena kształtuje się na zasadzie sky is the limit. Ja jednak wolałbym zacząć od czegoś w bardziej sensownej cenie, choć jednocześnie jakościowego. Podczas swoich poszukiwań znalazłem coś takiego: https://www.jjhatcenter.com/products/vernon?_pos=3&_sid=33ba079ad&_ss=r&variant=40834347204723

Nadal drogo (choć podobno dobrej jakości), ale może warto? A jeśli nie, to może moglibyście polecić jakieś inne sklepy/modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w USA? Jeśli w Polsce, ten zakup nie ma żadnego sensu. Jeśli potrzebujesz panamy w listopadzie, w tej cenie można znaleźć nawet Borsalino (Zalando, Yoox). Zwracam uwagę, że w upale kapelusz skurczy się od potu o 1 rozmiar i nie da się rozciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Zważając na zbliżający się sezon zimowy i wynikającą z tej okoliczności chęć pogodzenia ochrony uszu przed zimnem z wizualną akceptowalnością przywdziewanej stylizacji, skłaniam się ku zamówieniu uszanki. Zależy mi przy tym na wyborze sprawdzonego, rzetelnego producenta, najlepiej oferującego możliwość osobistego obejrzenia podobnych, gotowych produktów, lub przynajmniej materiałów, z których są one wyrabiane, abym mógł jak najlepiej spersonalizować zamówienie i uniknąć konieczności dokonywania wymiany.

Z poczynionego przeze mnie przeglądu starszych wpisów na forum wynika, że jednym z wartych uwagi miejsc może okazać się firma Witleather. Zauważyłem jednak, że opinie na temat jej działalności bywają niekiedy... nieco rozbieżne, choć znaczna ocen część pochodzi sprzed wielu lat, a na dodatek w zdecydowanej większości dotyczą kapeluszy.

W świetle tych przytrafiających się kontrowersji, w nadziei na uzyskanie nieco świeższych informacji na temat futrzanych wyrobów, chciałbym zapytać, czy w nieodległej przeszłości ktoś z Was miał okazję zamówić jedną z czapek oferowanych przez Witleather i jest w stanie poczynić sprawozdanie na temat jej jakości i trwałości? Albo czy możecie polecić inne, godne rekomendacji pracownie, wyrabiające nakrycia głowy tego rodzaju?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Błędny Rycerz napisał:

Dzień dobry!

Zważając na zbliżający się sezon zimowy i wynikającą z tej okoliczności chęć pogodzenia ochrony uszu przed zimnem z wizualną akceptowalnością przywdziewanej stylizacji, skłaniam się ku zamówieniu uszanki. Zależy mi przy tym na wyborze sprawdzonego, rzetelnego producenta, najlepiej oferującego możliwość osobistego obejrzenia podobnych, gotowych produktów, lub przynajmniej materiałów, z których są one wyrabiane, abym mógł jak najlepiej spersonalizować zamówienie i uniknąć konieczności dokonywania wymiany.

Z poczynionego przeze mnie przeglądu starszych wpisów na forum wynika, że jednym z wartych uwagi miejsc może okazać się firma Witleather. Zauważyłem jednak, że opinie na temat jej działalności bywają niekiedy... nieco rozbieżne, choć znaczna ocen część pochodzi sprzed wielu lat, a na dodatek w zdecydowanej większości dotyczą kapeluszy.

W świetle tych przytrafiających się kontrowersji, w nadziei na uzyskanie nieco świeższych informacji na temat futrzanych wyrobów, chciałbym zapytać, czy w nieodległej przeszłości ktoś z Was miał okazję zamówić jedną z czapek oferowanych przez Witleather i jest w stanie poczynić sprawozdanie na temat jej jakości i trwałości? Albo czy możecie polecić inne, godne rekomendacji pracownie, wyrabiające nakrycia głowy tego rodzaju?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Akurat nie mam nic z Witleather, ale jak ze wszystkim sklepami online, możesz zamówić i odesłać w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Jeśli masz czas, to zmierz sobie głowę i zamów odpowiedni rozmiar + jeden większy/mniejszy aby zobaczyć jak czapka leży - czasem rozmiarówki bywają podstępne.

Co do uszanek/traperek mam tylko dwie rady:

1. Unikaj jak ognia "sztucznego futra" i podobnych wynalazków, sprawują się fatalnie. Jeśli więc idziesz w ten styl, IMO w grę wchodzą tylko i wyłącznie naturalne materiały. Przejrzałem ofertę Witleather i oferują chyba tylko prawdziwe futro - to dobrze.

2. Są to bardzo ciepłe czapki, raczej do temperatury 0 C i poniżej, czyli na najzimniejszy okres roku, przez co tracą na uniwersalności.

Ja mam taką czapkę z rysia (wybrałem specjalnie, aby wkurzać moich znajomych kociarzy)

pol_pl_Meska-papacha-z-futra-rysia-natur

... i jest naprawdę bardzo ciepła. Nosze może kilka tygodni w roku. Niemniej jednak, bardzo ją lubię, futro jest super, nie zbiera lodu, nie zamarza i wytwarza wokół głowy taki specyficzny "mikroklimat" - syntetyki nie mają nawet startu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moim zdaniem dość mocno nieformalnie wygląda, tak trochę hybryda dość klasycznego kształtu z materiałem i kolorem jak w pracy na plantacji (co potęguje imo wąska zdobina). No co kto lubi, ja bym raczej nie brał, bo moim zdaniem trochę "ni pies, ni wydra".
Wracając do wątku wyżej o uszankach, moim zdaniem nadają się jak najbardziej tak do +10 (pod warunkiem podniesionych uszu, przy opuszczonych i zawiązaniu pod brodą trudno o dolną granicę). Trzeba dodać, że zakres temperatur zależy pewnie od użytego futra i innych materiałów (ja mam wersję z królika i poliestrowe wnętrze - pikowanie o wyglądzie jak kurtka Barbour).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szukam klasycznego kapelusza fedora z króliczego włosia, w kolorze chłodnym jasnoszarym, o wysokości korony 12.5 cm (mam podłużną głowę) i szerokości ronda 6+ cm, w rozmiarze 58. Macie coś do polecenia? Szukałem w typowych sklepach internetowych (Witleather, Polkap, Sterkowski), ale niestety póki co się nie doszukałem; najbardziej podobne modele widnieją jako niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.