Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.07.2018 o 12:04, LONG STORY SHORT napisał:

@Non Vid Wygląda OK - widzę, że udało się też trafić z rozmiarem ☺️

Akurat rozmiar kupiłem o oczko za duży, więc musiałem zwracać niestety :-). Trochę sztywna jest i w rzeczywistości wygląda tak trochę plastikowo. Chyba jednak daruję sobie panamowanie i spróbuję z tym, chyba, że masz jakieś lepsze pomysły? https://www.sterkowski.pl/kapelusze/175-kapelusz-trilby-lniany-bezowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Koledzy, jak przeliczyć rozmiar kapelusza wg rozmiarówki USA? Rozmiar 7 1/4 to … ? Znalazłem niby taką stronę https://www.blitzresults.com/pl/rozmiar-kapelusza/ ale nie wiem czy jej wierzyć … wtedy 7 1/4 to 58? Jak dobralibyście rozmiar dla Kanotier'a … typowo jak dla Fedory (w moim wypadku 57) czy raczej podobnie jak dla Homburga czyli raczej rozmiar większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, FONos napisał:

Koledzy, jak przeliczyć rozmiar kapelusza wg rozmiarówki USA? Rozmiar 7 1/4 to … ? Znalazłem niby taką stronę https://www.blitzresults.com/pl/rozmiar-kapelusza/ ale nie wiem czy jej wierzyć … wtedy 7 1/4 to 58? Jak dobralibyście rozmiar dla Kanotier'a … typowo jak dla Fedory (w moim wypadku 57) czy raczej podobnie jak dla Homburga czyli raczej rozmiar większy?

Rozmiar kapelusza  US 7 1/4 oznacza że średnica (d) wynosi 7.25" ,czyli obwód (l) będzie wynosił średnica razy π – liczba pi = 3,1415. l= π d w przybliżeniu obwód wynosi 22 3/4" czyli 57.785 cm

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mayor napisał:

Rozmiar kapelusza  US 7 1/4 oznacza że średnica (d) wynosi 7.25" ,czyli obwód (l) będzie wynosił średnica razy π – liczba pi = 3,1415. l= π d w przybliżeniu obwód wynosi 22 3/4" czyli 57.785 cm

Niestety to nie takie proste - np. pomiędzy Brytyjskim a Amerykańskim 7 1/4 jest rozmiar różnicy:

hat-sizing-chart.jpg

Ponieważ większość kapeluszy sprzedaje się przez internet, Brytyjczycy odchodzą już od calowej rozmiarówki, tak więc w Europie noszę inny rozmiar niż w USA ¯\_(ツ)_/¯

Co się tyczy kanotiera to zasadniczo należy wybrać o rozmiar mniejszy od tego "filcowego", ponieważ ten fason nosi się na czubku głowy. Dodatkową komplikację stanowi owal głowy - ponieważ kapelusz jest sztywny, nawet przy właściwym obwodzie może nie pasować... radzę dobrze wypytać sprzedawcę o wszystkie szczegóły

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LONG STORY SHORT napisał:

 

. Dodatkową komplikację stanowi owal głowy - ponieważ kapelusz jest sztywny, nawet przy właściwym obwodzie może nie pasować... radzę dobrze wypytać sprzedawcę o wszystkie szczegóły

Owal głowy na pewno stanowi komplikacje, ale jeszcze bardziej dobór kapelusza może komplikować inny niż owalny kształt głowy.,Na przykład taki Rutkowski to chyba musi zamawiać kapelusze u Thoma Browne  

square.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Dobry wieczór wszystkim!

 

Pragnę się z tego miejsca ze wszystkim przywitać, zadając na dzień dobry pierwsze pytanie.

Jako, że stron jest tu całkiem sporo, chciałbym dowiedzieć się jakie polecacie polskie sklepy internetowe, gdzie znajdę wszelkiego rodzaju nakrycie głowy (z naciskiem na kaszkiety). I czy znacie sklepy we Wrocławiu, gdzie mógłbym dokonać przymiarek ciekawych kaszkietów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kowolinho napisał:

Dobry wieczór wszystkim!

 

Pragnę się z tego miejsca ze wszystkim przywitać, zadając na dzień dobry pierwsze pytanie.

Jako, że stron jest tu całkiem sporo, chciałbym dowiedzieć się jakie polecacie polskie sklepy internetowe, gdzie znajdę wszelkiego rodzaju nakrycie głowy (z naciskiem na kaszkiety). 

Cześć. Ja polecam https://www.sterkowski.pl/. Kupowałem u nich kiedyś lniany kaszkiet i jestem zadowolony. Dość spory wybór, ręczne szycie i naturalne materiały. Teraz mają bezpłatną wymianę i zwrot, więc możesz odesłać, jeśli będzie coś nie tak ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 21:04, Kowolinho napisał:

Dobry wieczór wszystkim!

 

Pragnę się z tego miejsca ze wszystkim przywitać, zadając na dzień dobry pierwsze pytanie.

Jako, że stron jest tu całkiem sporo, chciałbym dowiedzieć się jakie polecacie polskie sklepy internetowe, gdzie znajdę wszelkiego rodzaju nakrycie głowy (z naciskiem na kaszkiety). I czy znacie sklepy we Wrocławiu, gdzie mógłbym dokonać przymiarek ciekawych kaszkietów.

 

I tak skonczysz na Stetsonie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Houston, we have a problem.

Chciałbym kupić letni lniany kaszkiet, oczywiście mówię o zastosowaniu casualowym. Zimowy wełniany już mam i dobrze się w tego typu nakryciu głowy czuję.

W poradniku Gentleman's Gazette, którego opinie są dla mnie jakimś tam wyznacznikiem poprawnego doboru,

autor jednoznacznie odradza tego typu nakrycie głowy w sezonie letnim.

Wpadł mi w oko również letni kaszkiet z grubego jedwabiu przypominającego jutę/len, jak żyć Panie Premierze?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Fragment dotyczący letniego zastosowania  4.44 i 6.20

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mamrot napisał:

Chciałbym kupić letni lniany kaszkiet, oczywiście mówię o zastosowaniu casualowym. Zimowy wełniany już mam i dobrze się w tego typu nakryciu głowy czuję.

W poradniku Gentleman's Gazette, którego opinie są dla mnie jakimś tam wyznacznikiem poprawnego doboru,

autor jednoznacznie odradza tego typu nakrycie głowy w sezonie letnim.

Opinia autora bloga jest poparta zdjęciem osobnika w jakimś kaszkiecie typu heavy winter :-) , też jednoznacznie takie odradzam na lato :-). Lniany lub inny o podobnym splocie materiału brać i nosić. Sam korzystam, wprawdzie wolałbym nosić panamę, ale wożenie w dalsze podróże kapelusza jest uciążliwe.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mamrot napisał:

Houston, we have a problem.

Chciałbym kupić letni lniany kaszkiet, oczywiście mówię o zastosowaniu casualowym. Zimowy wełniany już mam i dobrze się w tego typu nakryciu głowy czuję.

W poradniku Gentleman's Gazette, którego opinie są dla mnie jakimś tam wyznacznikiem poprawnego doboru,

autor jednoznacznie odradza tego typu nakrycie głowy w sezonie letnim.

Wpadł mi w oko również letni kaszkiet z grubego jedwabiu przypominającego jutę/len, jak żyć Panie Premierze?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Lnianego kaszkietu nie polecam, po krótkim czasie wygląda się w nim jak sprzedawca lodów na plaży. Mój ulubiony letni kaszkiet połączenie juty i włókna z agawy sizalowej ,podszewka i potnik z cienkiej bawełny,

P2040002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 17:38, mayor napisał:

Lnianego kaszkietu nie polecam, po krótkim czasie wygląda się w nim jak sprzedawca lodów na plaży. Mój ulubiony letni kaszkiet połączenie juty i włókna z agawy sizalowej ,podszewka i potnik z cienkiej bawełny,

Z ciekawości zapytam, dlaczego po krótkim czasie, a nie od razu?

Swoją drogą używam bodaj trzy czy cztery sezony, i nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, żeby ktoś na plaży podszedł i zażyczył sobie lody uzasadniając to tym, że mam lniany kaszkiet (co więcej - żeby nie było wątpliwości - o ile mnie pamięć nie myli, nigdy na plaży nikt nieznajomy niczego sobie nie życzył ode mnie, a już w szczególności lodów ;-)).

 

W dniu 4.02.2019 o 16:32, Żorż Ponimirski napisał:

@Kyle, dzięki. Czy myślisz ze trzeci od lewej i środkowy zrobione są z lżejszej tkaniny, dobrej na wiosnę ?

Mogę jedynie podejrzewać, że tak, mój akurat jest w kolorze kremowym. Jeżeli potrzebujesz wsparcia na miejscu, to podejdę do Zaręby, ale mogę najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kyle napisał:

Mogę jedynie podejrzewać, że tak, mój akurat jest w kolorze kremowym. Jeżeli potrzebujesz wsparcia na miejscu, to podejdę do Zaręby, ale mogę najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Nie chciałbym angażować Cię, jeśli tylko po to byś tam jechał. Będę w kwietniu w Warszawie to wstąpię osobiście. Ten niebieski ze zdjęcia wygląda dokładnie na to czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.