Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Pawcio napisał:

Chciałbym kupić panamę. Gdzie kupię ten kapelusz w najlepszej relacji ceny do jakości? Poszetka?

Bezpośrednio w Polkapie a najlepiej w sklepie outletowym działającym przy zakładzie w Skoczowie (można zamówić także telefonicznie z wysyłką). Ostatnio Polkap bywa też na różnych wydarzeniach w Polsce więc warto śledzić gdzie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, FONos napisał:

Bezpośrednio w Polkapie a najlepiej w sklepie outletowym działającym przy zakładzie w Skoczowie (można zamówić także telefonicznie z wysyłką). Ostatnio Polkap bywa też na różnych wydarzeniach w Polsce więc warto śledzić gdzie będą.

Właśnie ostatnio strona im przestała działać i zastanawiam się czy to tylko problemy techniczne czy powoli się zwijają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Szukam jakiegoś kaszkietu na okres jesienny. Kaszkiet który będzie mi służył na co dzień, do różnych ubrań. dobrze leżał i wyglądał na głowie.

Jak myślicie, jakie kaszkiety ma Leo:

 

z17076236Q,Leonardo-DiCaprio.jpg

 

z17744818Q,Leonardo-DiCaprio.jpg

 

de145ea09d21b21368cdf84bb0b4cd58a3aed2e7

 

z20702909Q,Leonardo-DiCaprio.jpg

 

Muszę powiedzieć, że są dobrze dopasowane go głowy. Podobnie jak on, tez mam bardziej okrągłą twarz niż pociągłą. Obwód 59 cm.

Myślicie,że to są kaszkiety od Stetson-a?

Przeglądałem kaszkiety od Sterkowskiego, ale wydają mi się takie trochę kwadratowe. Wprawdzie jest kolekcja od Pekay Blinders - ale jak dla mnie wydają się trochę za duże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
20 godzin temu, Koval napisał:

Czad; i że Ci się chce!!!

Pasja silniejsza od rozumu 😂

20 godzin temu, Servetch napisał:

A druk 3D nie znalazłby zastosowania w przygotowaniu "kopyta" bespoke do wyprodukowania kanotiera z tradycyjnego materiału?

W druku 3D w większości przypadków płaci się za objętość a nie gabaryty detalu. Taki blok musiałby być bardzo masywny, więc wykonanie drewnianego kopyta przez specjalistę, byłoby z pewnością dużo tańsze. Inną kwestią jest, że kanotiery to chyba jedyne męskie kapelusze, które wymagają przemysłowego zaplecza - po formowaniu trzeba je w całości zanurzać w kadzi z żywicą. Nie jest mi znany przypadek, żeby jakiś kapelusznik wykonał taki tradycyjny kanotier, z ładnym splotem w "domowych" warunkach - to chyba przegrana sprawa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

JAK POWSTAJĄ KAPELUSZE? WIZYTA W POLKAP. 

Jakiś czas temu odwiedziliśmy ich zakład w Skoczowie, żeby zobaczyć na własne oczy, jak powstają kapelusze. Przy tej okazji z pomocą Radka Kaźmierczaka zrobiliśmy kilka zdjęć, aby opisać i pokazać Wam, jak precyzyjny i skomplikowany jest cały proces oraz ile pracy ręcznej kosztuje wykonanie każdego egzemplarza. Zapraszamy: http://bit.ly/jakpowstajakapelusze

Nie, to nie jest 4 sezon Stranger Things ;)

polkap_26-04-2016_foto_radoslaw_kazmierc

polkap_26-04-2016_foto_radoslaw_kazmierc

polkap_26-04-2016_foto_radoslaw_kazmierc

polkap_26-04-2016_foto_radoslaw_kazmierc

polkap_26-04-2016_foto_radoslaw_kazmierc

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dla mnie podstawowym nakryciem głowy są czapki typu Baseball Hat szczególnie NY Yankees.Mam kolekcje kilkuset czapek ze splecionymi literami N i Y, niektóre bardzo rzadkie i cenione przez kolekcjonerów. Często ludzie zaczepiają mnie na ulicy proponując odkupienie czapki, tak jak  przysłowiowy Niemiec gonił Pana Mirka do granicy "bo się rozmyślił".Mimo to jeżeli w trakcie poszukiwania bejsbolówek ,wpadnie mi w ręce jakiś unikalny kapelusz albo czapka to trudno się powstrzymać.W tym tygodniu byłem na wyprzedaży w Costume Department Steiner Studios i oprócz ciekawych bejsbolówek zakupiłem kilka innych nietuzinkowych nakryć głowy. Tego kapelusza nie trzeba przedstawiać 1218293390_PC210006(2).thumb.JPG.3481e5e66096f990fc0119967df69584.JPG1082863504_PC210007(2).thumb.JPG.1ea3e27e5f7787aa43c05c6629cc7d0a.JPG250945852_PC210008(2).thumb.JPG.836862d5e806d03758bc17d744d6758e.JPGKolejny pochodzi z połowy lat 70-tych Kreeger&Sons NYC Sueded Cowhide  Hiking Hat  1634304255_PC210004(2).thumb.JPG.d3fe319a13218b59965a73587da41229.JPG469539131_PC210005(2).thumb.JPG.9f534c6cf03438a79bafa1a7338d0c54.JPGI znalezisko przy którym serce mi trochę szybciej zabiło  508744223_PC210009(2).thumb.JPG.80b74271640686985dada90be44f4759.JPG1955088265_PC210010(2).thumb.JPG.b5160835f8d301c9aa06cf239c22f111.JPG1252994665_PC210012(2).thumb.JPG.6352cb37acfcb30c4ae97e14b46acdbc.JPG542625477_PC210011(2).thumb.JPG.056109fd42f0886ea0bef0684b2b8574.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najmniejszy napisał:

Pięknie widać mierność Sterkowskiego, takiego wszycia potnika poza chińszczyzną ciężko uświadczyć, a forumowym specom od galanterii skórzanej nie polecam patrzeć dłużej niż dwie sekundy na spodnią część daszka. 

Prawdę mówiąc to miałem podobne pierwsze wrażenie. Słaba jakość materiałów i delikatnie mówiąc "nonszalancja" przy wykończeniu od razu przykuły moją uwagę. Gdyby nie sentyment i napis "Made in Poland" to pewnie bym tej czapki nie kupił. Z drugiej strony cena tego typu zakupów nie jest zbyt wysoka, trudniej się dostać na teren wytwórni filmowej.Takie akcesoria są sprzedawane na wagę w cenie $2 za funt ,czapka Sterkowskiego była częścią większego zakupu i w sumie może kosztowała tyle ile jeden banan w warzywniaku,Panama Stetsona jeszcze mniej, gdyż jest lżejsza a takie kapelusze "na rynku" kosztują trochę pieniędzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Sterkowski to taki trochę Królewski Herb wśród nakryć głowy - na początku super, że przystępna cena i klasyczny fason, a nie potworki. A potem człowiek zauważa jakość materiałów, szycia, etc. i entuzjazm gaśnie. Są wyjątki, jak kapelusze sprzedawane pod marką Sterkowski, ale cudzej produkcji, i o pilotkach chyba słyszałem dobre słowa, choć teraz nie dam sobie ręki uciąć - ale ogólny trend nie jest zbyt pozytywny. A jednocześnie ciężko o dobre czapki, poza Chorążym - u Cieszkowskiego ruletka z dostępnością rozmiarów, u Królikowskiego w Wejherowie świetnie odszyte, ale z miernych materiałów, u Derdy we Wrocławiu luksus, tylko podszewki i potniki tak tragiczne, że człowieka skręca, etc. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

À propos Sterkowskiego. Właśnie odebrałem kaszkiet Shelby z Harris Tweedu (po prawej) w porównaniu z kaszkietem Mousa też z HT od Milera. Ten sterkowskiego jest o wiele delikatniejszy/cieńszy w konstrukcji. Oczywiście Milerowi pomagają zauszniki, które siedzą w środku, ale ogólnie jestem bardziej przekonany do Milera. Czy ktoś wie kto je dla niego robi?

IMG_20191222_093419907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jako, że to pierwszy mój post na tym forum chciałbym się przywitać. Ostatnio zastanawiam się nad zakupem pierwszego kapelusza, szukam czegoś bardzo uniwersalnego i jako, że jeszcze uczę się i budżetu nie mam zbyt wielkiego szukam nie drogiego kapelusza. Jak na razie jedyna moja styczność z kapeluszami to stary, trochę za mały kapelusz skautowski. Jak na razie znalazłem taką Fedorę
https://hatroom.pl/pl/kapelusze-mskie/kapelusze-jaxon-ford-fedora-brzowy/?option=4898&gclid=EAIaIQobChMIt6jx4vTW6AIVBKoYCh0jQgwQEAQYAyABEgIuivD_BwE
Czy jest to dobry wybór? Traktuje kapelusz jako rzecz użytkowa i chciałbym nosić go na co dzień. Miał ktoś z was doczynienia ze sklepem z linku?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelusz lepiej mierzyć w salonie. Ja mam jeden kapelusz, w którym dobrze, jak sądzę, wyglądam. Przymierzyłem go z ciekawości, przypadkiem, i od razu kupiłem. Wcześniej w każdym mierzonym kapeluszu wyglądałem idiotycznie i już straciłem wiarę, że mogę w kapeluszu dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.