Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o to mi chodzi, dokładnie o to.

Więc było by wielce mi pomocne znalezienie czegoś takiego.

Proszę o jakieś informacje dotyczące owego nakrycia głowy.

Pozdrawiam

Możesz poszukać niewielkich firm specjalizujących się w kapeluszach albo nakryciach głowy w ogóle. We Wrocławiu jest chyba "kapelusznik", który robi na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też widywałem kobiety w takich kapeluszach, wyglądające dobrze, a tutaj to trochę parodia...

Tu nie chodzi nawet o podział fashon/klasykę czy też rys historyczny, ważne jest to że taki opływowy, falujący kształt, z założenia komponuje się z kobiecymi kształtami(dostałem wczoraj dłuższy wywód na ten temat).

Kończąc lekki OT.

Co sądzicie o najnowszej propozycji witleather(nie jest taka nowa ale zapomniałem wstawić):

Dołączona grafika

http://www.witleather.pl/220,kapelusz-homburg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.Witt wykonuje kapelusz na zamówienie w oparciu np.o zdjęcie spoza ich oferty? Np. wyślę zdjęcia kapelusza Bogarta i zrobią taki???

Ten homburg fajny, wygląda, jak te z pocz.XX w. Chyba zamówię ale czerń mi się nie podoba. Ma ktoś zdjęcia ciemnoszarych/granatowych homburgów może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach stopniowego odejścia od kapeluszy, które następowało przez cały okres PRL i ostatecznie niemal utłukło te sympatyczne nakrycia głowy, miały miejsce różne fazy przejściowe. Obecnie z nieznanego powodu kapelusze zastąpiło niemal całkowicie nakrycie głowy typu czapka-kaszkiet (dawniej cyklistówka, oprychówka). Osobiście uważam za przejaw mentalności robotniczo-niewolniczej w myśl starej zasady, że człowiek wolny nosi kapelusz, zaś człowiek niewolny czapkę. No ale co się stało, to się prawdopodobnie szybko nie odstanie. Ciekawi mnie natomiast pewna faza odstępowania od kapelusza, kiedyś dominująca, obecnie niemal zapomniana, która nosiła nazwę "beret". Był okres, gdy na naszych ulicach widywano niemal wyłącznie berety. Wojskowe, z angielskiego demobilu, produkcji rzemieślniczej, robione z szarej włóczki kochającymi rękami życiowych partnerek... Co sądzicie koledzy o berecie jako nakryciu głowy mężczyzny? W końcu to jednak styl militarny, zatem mimo wszystko powinien być do przyjęcia. O produktach włóczkowych nie mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clovis

Czapki a berety - temat na doktorat!

"Jest wciąż do napisania studium semiotyki czapki w kulturze chłopskiej i beretu w środowisku chłopów-robotników". To cytat wyjątkowo nie z książki "Gentleman. Mam zasady", tylko z "Antropologii codzienności" prof. Rocha Sulimy (Wyd. UJ, Kraków, 2000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Czy kapelusze są dziadkowe?

"Kapelusz to piękne nakrycie głowy idealnie pasujące do płaszcza. Oczywiście przy bardzo mroźnej pogodzie nic nie zastąpi wełnianej czapki. Natomiast przy lekkim mrozku albo dodatniej temperaturze kapelusz jak najbardziej wystarczy. Doskonale chroni przed deszczem i może zastąpić parasol."

http://www.szarmant.pl/czy-kapelusze-sa-dziadkowe

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj miałem okazje mierzyć kapelusz Homburg Borsalino i byłem zaskoczony jego wysokością czy jest to jedna z wielu charakterystycznych cech tego kapelusza?

Czy, któryś z Panów posiada taki kapelusz ?

Scusi?

"Homburg" i "Borsalino" to ciekawe połączenie ;-)

Zazwyczaj uważa się, że borsalino jest odmianą fedory. Przynajmiej taki model kojarzy się z Alainem Delonem z obu filmów "Borsalino".

Chociaż zapewne firma Borsalino produkuje także homburgi?

Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie tego kapelusza?

Homburgi najczęściej mają wysokie główki. Osobiście uważam, że to ich zaleta - w takim kapeluszu lepiej wyglądam ;-)

Mam dosyć zgrzebny model homburga polskiej firmy Witleather o wysokości główki 13,5cm.

Dużo o homurgach znajdziesz w starym wątku dotyczącym przeróbki melonika lub fedory na homburga, ktory założyłem, gdy żadna polska firma nie oferowała homburgów.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny i - o ile można to ocenić po fotografii, o klasę lepszy od mojego. Przypomina mi "edena", który przywiózł po wojnie Dziadek wracając z Anglii. Tamten kapelusz mam do dzisiaj. Jest na mnie za mały, więc go nie noszę, ale stanowi ciągle punkt odniesienia, z którym porównuję polskie produkty.

I ta wstążka wyglądająca niemal jak muszka ożywia kapelusz.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.