Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego powinien kolorystycznie pasować kapelusz (garnitur, płaszcz, buty, kamizelka?) czy może nie ma jakiejś sztywnej zasady i może pasować do czegokolwiek?

I jak jest z szarymi kapeluszami? Niby szary pasuje do wszystkiego, ale może w przypadku nakryć głowy tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi nawet pasować do niczego, nie ma chyba żadnych zasad. ;) Np. jasnoszary kapelusz może wyglądać bardzo dobrze z granatowym garniturem, który nie ma żadnych akcentów szarych. Musisz w tym wypadku polegać wyłącznie na własnym zmyśle estetycznym. :)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie polecę Wam firmę ze Skoczowa trudniącą się produkcją kapeluszy witleather, jak dla mnie najlepsi w Polsce na ten moment. Towar jest najwyższej jakości, zresztą zobaczcie sobie sami pod adresem http://www.witleather.pl . Czekam na informacje od Was czy ktoś podzieli moją opinię ??

Pozdrawiam Wszyskich Kapeluszników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie polecę Wam firmę ze Skoczowa trudniącą się produkcją kapeluszy witleather, jak dla mnie najlepsi w Polsce na ten moment. Towar jest najwyższej jakości, zresztą zobaczcie sobie sami pod adresem http://www.witleather.pl . Czekam na informacje od Was czy ktoś podzieli moją opinię ??

Pozdrawiam Wszyskich Kapeluszników

Super, extra, jesli kapelusze są najwyższej jakości i są najlepsi w Polsce, to chyba wszyscy zaczniemy chodzić w kapeluszach firmy witleather ze Skoczowa, a zresztą każdy może zobaczyc jak są fajni pod adresem www.witleather.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

troszkę nie rozumiem czym zawiniłem pisząc iż polecam w/w firmę. Panie paero123 trochę kultury Panu bym życzył, chciałbym osobiście potrafić robić takie nakrycia głowy. Także oglądałem iż firma Polkap stratuje na giełdzie. Patrzyłem na stronie ale jeszcze nic nie ma, gdy tylko coś się pojawi proszę o info :)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się w tych giełdach, jestem na to za stary. Polecam bo się przekonałem - postaram się w najbliższym czasie przesłać klika zdjęć z pośród mojej kolekcji, model na zdjęciach może i nie taki jak powinien być ale może będzie dobrze.

A znacie może jakiś zagraniczne firmy lub pracownie których kapelusze mogę znaleźć w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmę ze Skoczowa mogę polecić bardziej ze względów tradycji rodzinnych.

Zarówno mój Dziadek, jak i Ojciec chodzili w kapeluszach firmy ze Skoczowa i Tata zawsze zachwalał mi ten zakład (fakt, żem młody, pozwala mi powiedzieć, że od zawsze - sam nie wiem, czy się śmiać, czy płakać).

Ja nie znalazłem tam modeli mi odpowiadających (jak na razie gustuję raczej w fedorach "z przymrużeniem oka", a takich w w/w nie znalazłem - klasyczny kapelusz nie pasuje mi zbytnio do stylu casual friday).

Jeżeli zaś chodzi o zagraniczne kapelusze ... ostatnio, przejeżdżając Traktem Lubelskim, widziałem ciekawy butik o nazwie "Australian Fashion" (ale tam można spodziewać się raczej szerokich, kowbojskich rond). Reszta to raczej chyba pracownie takie jak Porthos czy pracownia M. Fila ...

Pamiętam, że w Sochaczewie była też pracownia zachwalana przez mojego Ojca, ale tego już zbytnio nie pamiętam.

W najbliższym czasie powinienem zawitać w rodzinne strony = mogę dopytać i postarać się zrobić jakieś fotografie wspomnianych nakryć głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w Sochaczewie była też pracownia zachwalana przez mojego Ojca, ale tego już zbytnio nie pamiętam.

Był czapnik/kapelusznik, ale to dawne dzieje. Ostał się z tego sklep z kapeluszami w nieco innym miejscu (stamtąd mam swoje dwa skoczowskie), ale od kilku miesięcy zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekażę Ojcu więc, dziękuję za informację.

Z tamtą pracownią związana była swego rodzaju anegdota, kiedy to Ojciec jechał właśnie na ważne spotkanie z przyszłą małżonką i z pociągu zniknął mu kapelusz (wywiało, ukradli?) i na szybko musiał szukać kapelusza ... i znalazł go właśnie w tej pracowni. Właściciel/ka (nie przypominam sobie dokładnie) bardzo mu wtedy pomógł swoją fachowością i spotkanie zostało uratowane.

Teraz anegdota rzeczywiście stała się już anegdotą z przeszłości, ponieważ jeden element historii jest już niemożliwy do odnalezienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, Skoczów planuje otwarcie nowych przedstawicielstw (m.in. być może w Warszawie) i - z tego, co mi wiadomo - kapelusze te w Warszawie są niedostępne.

Wiem, że są na allegro.pl, ale to chyba nie pomaga? Chociażby tu:

http://allegro.pl/kapelusz-skorzany-kow ... 51308.html

czy tu:

http://allegro.pl/kapelusz-meski-witlea ... 51295.html

Zresztą, to i tak profil producenta, więc chyba lepiej już się tam przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.