Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Albo są bardzo ładne, albo bardzo dobrze sfotografowane. :)

To jest bardzo dobra firma.

The Manhattan - boski. gdzie można jest kupić? ;)

Może tutaj: http://optimohats.com/#/hat_shop/

Z tego co wiem, to sprzedaja swoje kapelusze w swoich sklepach - lista na stronie. Jak poszukasz to znajdziesz o nich troche info i fajnych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy usunięcie potnika z delikatnie za ciasnej panamy spowoduje, że będzie ona lepiej dopasowana (nie trzeba jej będzie wciskać na głowę)? Czy bez potnika noszenie kapelusza może być nieprzyjemne dla głowy?

Możliwe, że od potu jeszcze bardziej skurczy się kapelusz, a trawa może drapać w czoło.

Nie myślałeś żeby skorzystać z rozciągania kapelusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i właśnie ucieszyłem się, jak Franki napisał, że panamę też da się rozciągnąć, bo pani w sklepie powiedziała, że słomki popękają i że się nie da. To drapanie w czoło właśnie najbardziej mnie martwi.

Czyli co, musiałbym kupić taki ficzer do rozciągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwość rozciągnięcia dotyczy wyłącznie panam z trzciny z Ameryki Południonej, czy również krajowych (azjatyckich?) odpowiedników? te drugie nie są tak elastyczne

Nigdy tego nie robiłem, dlatego wybrałbym się do kapelusznika i z nim pogadał, a jesli kapelusz jest za mały to chyba warto spróbować nawet jeśli miałby sie zniszczyć.

EDIT: Proc myslał chyba o jakims zamówieniu, więc może warto z tego skorzystać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem bardziej teoretycznie tudzież w trosce o kapelusz saint benji (chyba kupował w Polsce), sam się chyba wybiorę na rozciąganie, mam panamę z Ekwadoru, i pomimo, że mierzyłem głowę starannie i nawet dodałem zapas, to mogłaby być luźniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem, dlatego wybrałbym się do kapelusznika i z nim pogadał, a jesli kapelusz jest za mały to chyba warto spróbować nawet jeśli miałby sie zniszczyć.

No poszukam jakiegoś w Poznaniu i pójdę. Z drugiej strony nie jest na tyle za mały, żeby nie dało się go nosić, więc jednak szkoda pieniędzy, gdyby miał się zniszczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem, dlatego wybrałbym się do kapelusznika i z nim pogadał, a jesli kapelusz jest za mały to chyba warto spróbować nawet jeśli miałby sie zniszczyć.

No poszukam jakiegoś w Poznaniu i pójdę. Z drugiej strony nie jest na tyle za mały, żeby nie dało się go nosić, więc jednak szkoda pieniędzy, gdyby miał się zniszczyć.

Panama nie powinna. Ja jak zakładam kapelusz na głowę, to czuję, że jest delikatnie obcisła, co zupełnie ustepuje pod wpływem wilgoci. Moja uwaga o uszkodzeniu dotyczyła słomianych kapeluszy "niewiadomozczego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy usunięcie potnika z delikatnie za ciasnej panamy spowoduje, że będzie ona lepiej dopasowana (nie trzeba jej będzie wciskać na głowę)? Czy bez potnika noszenie kapelusza może być nieprzyjemne dla głowy?

Usunięcie potnika powinno dać ok.1 cm luzu, więc nie trzeba będzie wciskać panamki na siłę.

Panama jest delikatnym i miękkim surowcem, dlatego, moim zdaniem, brak klasycznego skórzanego potnika (który lubi przyklejać się do czoła) zapewni dużo więcej komfortu w użytkowaniu.

Rozciąganie raczej odradzam, chyba, że kapelusz jest bez potnika. W takim wypadku kapelusz bez bólu można powiększyć o 2-3 cm, w przypadku luźnych splotów nawet bardziej.

Przy rozciąganiu kapelusza z potnikiem należy najpierw go wypruć, kapelusz rozciągnąć i wszyć nowy, większy potnik.

Miłej zabawy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś moje zdolności wyszukiwania szwankują bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na dość głupie pytanie: Czy są jakieś sytuacje gdzie w zamkniętym pomieszczeniu można pozwolić sobie na niezdejmowanie kapelusza? (głównie chodzi o codzienne czynności: czy w sklepie spożywczym kupując bułki na śniadanie trzeba zdjąć kapelusz, albo czy jadąc komunikacją miejską należy zdjąć kapelusz (swoją drogą gdzie go trzymać, jeśli np. mamy do tego jeszcze torbę/parasol a chcielibyśmy móc się złapać poręczy :P), albo zakładając, że przechodząc przejściem podziemnym kapelusza nie trzeba zdejmować, to czy na peronie metra już się powinno go zdjąć czy nie? Albo wchodząc do budynku, w którym szatnia znajduje się na innym piętrze (np. na dole i aby do niej dojść trzeba trochę pochodzić), kapelusz zdejmujemy dopiero wraz z reszta ubrania zostawiając w szatni, czy może jakoś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.