Jump to content

Klapouch

Użytkownik
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61

About Klapouch

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zauważyłem, że w temacie odzywają się osoby albo zdesperowane (co do pewnego stopnia jest zrozumiałe) albo nie będące klientami Pana Rafała. Dlatego postanowiłem napisać parę słów, ponieważ z natury trudno u mnie o desperację, a jednak klientem jestem. To prawda, że swoje buty wysłałem latem roku 2017 i ciągle czekam na wysyłkę, która była już mniej lub bardziej stanowczo potwierdzana kilka razy, ale tak sobie myślę, że nie nazwał bym Pana Rafała oszustem ani nie straszył policją. Po pierwsze wiem z własnego doświadczenia, że zdrowie może mocno weryfikować plany. Po drugie chcąc zrobić "wszystko wszystkim jak należy" najczęściej doprowadza się do tego, że nie jest zrobione nic dla nikogo. Oczywiście może to irytować. Oczywiście mnie też zacznie, gdy w marcu ciągle nie będę miał swoich butów "na lato". Mimo wszystko odseparowałbym uczciwość człowieka, od tego jak to dzisiaj się mówi "performance'u" jego firmy. Wzajemne obrzucanie się inwektywami nic nie zmieni. Mam wrażenie, że Szewc24 nieco się zagubił w tym wszystkim. Z rynkowego punktu widzenia jest to katastrofa i generalnie sprawa karygodna. Ale, Panie i Panowie, oprócz rynku istnieją również inne standardy. Bardziej ludzkie. Bardziej wyrozumiałe. Ja mimo wszystko wierzę, że buty dostanę przed latem. Noblesse oblige. Tak można streścić nasze forum, czyż nie ?
 2. Oczywiście nic w życiu nie stworzyłem więc nie mam pojęcia jak to jest. Za to kolega jest światowej renomy twórcą, którego działa notorycznie są kopiowane, stąd zna ten ból. Och ta empatia w narodzie .... I mesjanizm. Każdy błąd należy skorygować Replika to kopia, którą tworzyć mam prawo, bądź poprzez własność praw autorskich, ich kupno lub tam gdzie prawa autorskie (już) nie obowiązują. Przykład - robię zdjęcie Słoneczników i drukuję na plakacie w muzeum. Sprzedaje w sklepie z pamiątkami. Chyba nikt nie powie, że celowo wprowadzam ludzi w błąd? Albo że handluje podróbkami? Zresztą żałuję, że zacząłem dyskusję. Wynik taki sam jak na KMZIZ - burza w szklance wody.
 3. Dzieła sztuki też bywają podrabiane tzn ktoś wykonuje falsyfikat/podróbkę, by potem oferować ją jako oryginał. Wtedy nie mówimy o replice. Zgadzam się, że jeśli chodzi o zegarki naręczne to mówimy o podróbkach, bo sprzedający mniej lub bardziej jawnie sugeruje, że towar ma cokolwiek wspólnego z oryginałem. Natomiast np ktoś może wykonać replikę zegara stojącego - tzn zrobić skrzynię, tarczę, dobrać mechanizm tak, by zegar wyglądał jak 200 - letni oryginał, choć i nabywca i autor wiedzą, że oryginalny nie jest. To samo dotyczy mebli. Mówię o sytuacji, gdy obie strony wiedzą, że coś oryginałem nie jest, a mimo to dochodzi do transakcji. Nie widzę tu wtedy żadnej nielegalności. Jeśli potem posiadacz repliki sugeruje, że to oryginał świadczy to o jego klasie, o niczym więcej. Dotyczy to tak samo Patka na ręku jak i Van Gogha na ścianie.
 4. Oczywiście, ze JEST coś takiego jak replika. I różni się od podróbki tym, że podróbka UDAJE oryginał i wprowadza odbiorcę w błąd natomiast replika nie.
 5. ile razy dyskusja zahacza o halabardy w głowie pojawia mi się obraz halabardników pilnujących służby z baaardzo starego wątku na forum. I to diametralnie poprawia mi nastrój. Dzięki
 6. OK - nie zauważyłem na monitorze. Drewno nieco ociepla. I tak proponuję zrobić wszystko na biało (chyba że ten fotel jest jakiś must-have) i jako kontrapunkt zagrać dywanem, grafiką na ścianach, i światłem Może jakieś rośliny do tego?
 7. Trudno będzie Ci ocieplić pokój z niebieskimi ścianami, białym meblami i białą podłogą. Kolor ścian, design mebli, płytki na podłodze i jeszcze punktowe oświetlenie w suficie nie ma IMO nic wspólnego z "ocieplaniem" wnętrza. To kroki ewidentnie w drugą stronę, co nie znaczy, że w złą. Kierunek mi się podoba. Co ja bym zrobił to dobrał łóżko, fotel ( i drzwi ) również chłodne - drzwi np. białe lub szklane, fotel i łóżko czarne lub białe. Wtedy możesz w takim "purystycznym" wnętrzu dać duży, miękki, wzorzysty dywan ( byle się nie gryzł z niebieskim). Ocieplić je można dobierając barwę światła + instalując dodatkowe punkty świetlne np. lampę stojącą, jakąś fajną grafikę. Niestety takie intensywne ściany tak mocno determinują wnętrze, ze ciężko o rewolucje.
 8. Ale moje pośrednictwo jest wyjątkowo .. hmmm bliskie
 9. ... A jakby ktoś potrzebował Architekta, to mogę pośredniczyć
 10. Klapouch

  Humor

  Ja bym się najpierw martwił na czym będziemy to logo umieszczać a dopiero później czy jest złe czy dobre.
 11. Może nie dzisiaj ale było [edycja]: Koszula : Profuomo (nie pamiętam jakiej linii, ale chyba easy care. Co ciekawe dużo lepiej się zachowuje niż biała gładka właśnie easy care) Krawat : Miler Szelki : Boxcloth Albert Thurston Buty : Meermin Garnitur : Albione
 12. Klapouch

  pióro

  Czy ktoś się orientuje gdzie w Polsce lub w Niemczech można zobaczyć pióra Namiki (konkretnie model Urushi black, ale jakiekolwiek inne też chętnie zobaczę) ?
 13. Ten krawat rzeczywiście ma taki połysk, czy to wina oświetlenia?
 14. Według mnie za bardzo krawat zlewa się z marynarką.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.