Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Hargin, teraz przeliczyłem... nie biorąc pod uwagę tych za 9GBP to faktycznie tańsze są na stronie indyjskiej... 

no nic wszystkiego trzeba spróbować, zobaczymy co warta koszula za 9GBP....

 

Warta tyle samo ile ta za 29Ł :) Oni po uzupełnieniu stanów magazynowych, dla nowych produktów mają wyższą cenę. Mam 6 koszul po 9Ł i są ... nawet ładniejsze od tych indyjskich w regularnej cenie (mankiet na dwa guziki, brak kieszonki na piersi). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta tyle samo ile ta za 29Ł :) Oni po uzupełnieniu stanów magazynowych, dla nowych produktów mają wyższą cenę. Mam 6 koszul po 9Ł i są ... nawet ładniejsze od tych indyjskich w regularnej cenie (mankiet na dwa guziki, brak kieszonki na piersi).

Dam znać bo z tego co widziałem zamówienie zostało wysłane. Co do jakości koszul to o dziwo jedna z moich ulubionych koszul jest bardzo miesista koszula gingham twill CT kupiona jako używana. Pomijam kwestie ze wygląda jakby dopiero co wyszła spod igły to ma niesamowite właściwości antyzagnieceniowe a nie jest non iron. Czego nie mogę powiedzieć np. Koszulach James Button, które po praniu wyglądają strasznie i doprasowanie ich do stanu użyteczności publicznej jest bardzo wymagającym zadaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule doszły, a raczej udało mi się jakimś cudem odebrać je z poczty. Dlaczego jakimś cudem ? No panowie zapomnieli o małym tycim szczególe jakim to jest imię i nazwisko adresata....musiałem uruchomić całe pokłady uroku osobistego...dzień po sylwestrze....by tą paczkę odebrać :)

 

A co do samych koszul, to są bardzo obszerne, zwłaszcza same rękawy, oczywiście będą do skrócenia :), pozatym mają bardzo obszerne mankiety, takie z rodzaju nie musisz ich odpinac  by włożyć do nich dłoń :)

 

Materiał jest bardzo miły w dotyku, ale niesamowicie cienki zakładam że będą ogromne problemy z gnieceniem się :) ale to zwryfikuje się po praniu oczywiście.

 

Na plus tak jak już ktoś wspomniał wcześniej jest napewno dość fajnie wyglądający kołnierz, duży,i ładnie się układa :)

 

Jak na zakup za powiedzmy ok 90 pln to nie ma tragedii :) w przypadku 2 wyszło łącznie 30 funtów czyli 180 pln

 

Jedynie do czego sie mog przyczepić to własnie brak faktury, ja osobiscie nie lubię broadclothów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest wasze doświadczenie z koszulami ze stosunkowo mięsistego i dobrej jakości oxfordu? Po kilku praniach mniej się gniotą? Bo przed pierwszym pranie i po nim koszula bardzo dobrze się prasuje, ale szybko i dość wyraźnie się gniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie naszla mnie myśl tak z waszych doświadczeń które koszulę RTW mają najlepiej dopasowane rękawy. Chodzi mi oczywiście o kwestie bufowatosci a nie długości. Bo z wszystkich moich koszul to ten wymiar jest zazwyczaj najmniej dopasowany a jego poprawa to ingerencja w cały rękaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.... to dla mnie ważna i pocieszająca wiadomość :)

 

A powiedz jeszcze, czy oxford na ogól zbiega się w praniu?

 

Jestem także zainteresowany odpowiedzią na to pytanie. Kupiłem okazyjnie za połowę ceny koszulę oxford od PRL. Jest jednak trochę zbyt luźna. Oddawać czy liczyć na pranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem także zainteresowany odpowiedzią na to pytanie. Kupiłem okazyjnie za połowę ceny koszulę oxford od PRL. Jest jednak trochę zbyt luźna. Oddawać czy liczyć na pranie?

mam kilka koszul tego rodzaju od PRL i o ile, samego materiału było kilka rodzajów (gramatura, gęstość splotu) to dobrze trzymają się z uwagi na pranie (moje mają już sporo cykli za sobą) - prędzej materiał się przetrze w wiadomych miejscach, niż zbiegnie

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mam pytanie o to, jaka powinna być prawidłowa długość koszuli? Nie chodzi o rękawy tylko o przód i tył. Mam 188cm wzrostu i jak kupuję176/182 to rękawy są na styk/ok, natomiast przy wkładaniu do spodni najniższy guzik jest ok 2-3cm nad paskiem. Zważywszy że mam pracę biurową - siedzę / chodzę i tak w kółko - to taka koszula potrafi się rozchodzić na boki tak że widać brzuch :/ albo wychodzić do góry.  długość do ok połowy pośladów przystandardowym 81 długości.

 

Jak kupię 188/194 rękawy są oczywiście za długie, koszula jest do końca pośladków, a po włożeniu do spodni robią się klasyczne "boczki"

 

Macie jakieś rady na kupono koszul w takim wypadku? Dodam jeszcze, że mam też wadę postawy - trochę odgniętą miednicę dotyłu, jeśli to coś zmienia.

 

Budowa ciała - skinny fat. Ale pracuję nad tym :)

 

Ideał który znalazłem to koszule z CT, tylko trzeba by je po prostu ładnie wytaliować, ale długość i rękawy chyba mają ok. Czy kupować dłuższe a potem skracać rękawy i koszule samą jeśli trzeba?

 

Ewentualnie, jest jakaś zasada wg której się sprawdza długość koszuli? dokąd ma sięgać, albo że np. przy rękach uniesionych w górę nie może wychodzić ze spodni?

 

Pytam, bo chcę sobie kupić kilka koszul, wstęnie CT also Osovski, tylko w polskich mam wrażenie jakbym był idealnie w połowie rozmiaru i jak nie kupię to się źle czuję. 

 

I przy okazji - koszule Hawes&Curtis mają super rozmiarówkę na Ultra Slim czy jak się to u nich nazywa, niestety wszystkie mają długość 80 :( więc taką samą jak nasz 176/182. Może to ktoś potwierdzić? Przejrzałęm TMLewin (nie ma nic) CT (worki - od razu do krawca nawet Super Slim). Jest jeszcze coś wartego uwagi w podobnej cenie w UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że już po części odpowiedziałeś już sobie na to pytanie. Zdecydowanie wolałbym mieć dłuższe rękawy i dać krawcowi do skrócenia 2-3cm, niż jakby mi miała wychodzić koszula i co chwile miałbym ją poprawiać. Mam 182 cm wzrostu, nosze rozmiar 176/182, posiadam koszule mocniej taliowane, ze 2 takie, które mam na styk. Nie wyobrażam sobie jakie by były krótkie, gdybym był sporo wyższy.

Zobacz np. tutaj http://www.profuomo.com/en/blue-natte-cotton-shirt.html może rozmiarówka bardziej Ci spasuje. W Tkmaxx można je dostać za całe 99zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje koszuli a studniówkę, białej. Niestety problemem jest to, iż zależałoby mi na tym, aby była z mankietami francuskimi. Przeszukałem wiele sklepów, ale niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć ze względu na rozmiar (kołnierzyk 37/38 i sylwetka jak najbardziej wyszczuplona).Ktoś potrafi podać mi jakieś sklepy gdzie znalazłbym coś ciekawego w cenie do około 150 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wolczanka.pl/wolczanka/koszula-wolczanka,id-69851

 

Jeszcze dwa dni temu były lepsze Wólczanki, zaraz i tej nie będzie, bo studniowki. 37 i 38 Wólczanki mają identyczne rozmiary.

 

Jakośc w miarę OK, podwójny splot. Ten rozmiar jest b. szczupły.

 

A tu masz na guziki, ale lepsza nieco jakość chyba:

 

http://www.wolczanka.pl/wolczanka/koszula-wolczanka,id-70823

 

Koszule Wólczanki na spinki mają dość szerokie mankiety, więc jeśli masz bardzo ciasny rękaw marynarki, to może o niego zahaczać od środka, mogę Ci podać rozmiar tych mankietów, bo mam koszulę z tej linii.

 

Jak ci koniecznie na spinkach nie zależy - to ja bym wziął tę: ma perłowe guziki, szeroki kołnierzyk i bardzo wysokiej jakości tkaninę:

 

http://www.wolczanka.pl/lambert/koszula-lambert,id-70507

 

Jak jeszcze masz czas, to śledź stronę Wólczanki, mogą być uzupełnienia towaru,

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że chyba uzupełnili rozmiary troche, bo wcześniej tej koszuli na spinki nie widziałem. O Wólczance słyszałem że jej koszule nie są zbyt dobre. Ktoś poleci coś jeszcze? Jeszcze przy okazji chciałbym się zapytać. W jednym ze sklepów sprzedawczyni zaoferowała mi możliwość przerobienia mankietów z guzików na spinki (zrobienie dzuirek). Czy opłaca się ryzykować, czy lepiej kupić po prostu już tą na guziki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.