Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

O tym, że koszule Mr Vintage będą dla ludzi bardzo szczupłych, zarówno w talii jak i w klacie było wiadomo i bez mierzenia, jak tylko pokazała się tabela rozmiarów. Pisaliśmy o tym (nawet w tym wątku) już w październiku. Same koszule na zdjęciach wyglądają naprawdę ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To pisz do nich, niech prześlą.

Możesz też zadzwonić na infolinię GLS i spróbować ustalić przesyłki po adresie (nie wiem czy bedą chcieli współpracować, bo w mojej opinii to fatalny dostawca usług)

Właśnie przerabiałem temat z wysyłką paczki ,zamówiłem i zapłaciłem za transport paczki 05.01.16 a dopiero dzisiaj kurier UPS!!! pojawił się łaskawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale zaczyna trącić herezją. Ciasna, ale workowata. Mam ponad 100 koszul w domu, a w niedzielę próbowałem się wcisnąć w O&MrV i nie potwierdzam ich "workowatości". Ładnie skrojone koszule, ale bardzo wytaliowane - dla adonisów lub niedojadających. Z uwagi na fason, jestem tym faktem strasznie niepocieszony. Uważam też (moje zdanie), że model zielony prążek ze spinką, to jeden z ciekawszych projektów ostatnich miesięcy, jaki został wypuszczony na polskim rynku, przy polskiej kooperacji. 

 

 

Jestem całkowicie odmiennego zdania. Jedne z ładniejszych kołnierzyków, z dostępnych w sklepach*. Po latach lansowania kołnierzyków, jak z koszul komunijnych, wracają piękne, duże i rozłożyste :)

 

Zgadzam się co do tej zielonej na szpilkę. Załapałem się na ostatni egzemplarz w moim rozmiarze. Znakomita, wyjątkowo ładna i ciekawa :)

Co do kołnierzyków - też się w pełni zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ryzykować koszule OSOVSKI & MR.VINTAGE w kołnierzyku 40, jeśli noszę rozmiar 39 w Lambercie, Wólczance i Vistuli, a w CT 15,5". Niektóre modele są idealne, niektóre ciaśniejsze lub luźniejsze, zależy jak im się "uszyło" wiadomo. Bardzo zależy mi na tych koszulach, a wcześniej budżet nie pozwalał na ich zakup, gdy były dostępne jeszcze rozmiary 39. Chodzi mi o oba modele na spinkę, nie wiem czy to ma znaczenie że są na spinkę, byłyby to moje takie pierwsze koszule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam koszule Lambert 39, ale CT 15. Osovski & Mr.Vintage zamówiłem 39. Miałem taki pomysł, żeby zamówić 40 (z braku rozmiarów), ale stwierdziłem, że kołnierz może być za szeroki i będzie się źle układał, gdy ścisnę go krawatem. Chyba, że masz niewielki luz przy tym kołnierzyku 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Lambert wypada u mnie najciaśniej, chyba zaryzykuje, w najgorszym wypadku będę zmuszony je zwrócić, trudno (chociaż nienawidzę bawić się w zwroty). Dzięki!

 

"Zmniejszenie" kołnierzyka o pół rozmiaru można uzyskać przeszywając guzik. Nie deformuje to kołnierza, a będzie mniejszy w obwodzie o 0,5-0,7 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 i 40 są identyczne oprocz kolnierzyka, ktorego obwód da się zmniejszyć przeszyciem guzika o co najmniej pól numeru.

O jakich s[inkach piszesz?

One są wszystkie na guziki w mankiecie.

Są dwa cm węższe w obwodzie niż Lamberty.

Można je o 1 cm poszerzyć (pomijam przeróbki krawieckie), przeszywając guziki na listwie guzikowej. Tak mała asymetria jest niewidoczna.

Ja tak z dwoma zrobiłem, bo były trochę na styk.

Rozmiar 38 mam na styk, 39 trochę za luźny.

Mam dwie 38 i te troszkę poszerzyłem przeszywając guziki na listwie, a dwie 39 troszkę zwęziłem, też przeszywając te guziki, ale w drugą stronę :)

Jak to mówią - każdy orze, jak może :)

 

Zobaczymy po kilku praniach, który rozmiar lepszy, bo teraz sam nie wiem.

Ale dodam istotną rzecz, że oxfordy lepiej znoszą nadmiar materiału, bo tkanina jest mięsistsza, mniej lejąca i ten nadmiar np. pod pachami mniej jest widoczny. Na szczęście właśnie oxfordy mam większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ryzykować koszule OSOVSKI & MR.VINTAGE w kołnierzyku 40, jeśli noszę rozmiar 39

 

39 i 40 są identyczne oprocz kolnierzyka, ktorego obwód da się zmniejszyć przeszyciem guzika o co najmniej pól numeru.

 

Rozmiary 39 i 40 w koszulach OSOVSKI & MR. VINTAGE nie są identyczne. Mnie zwykle odpowiada 39 (regularny OSOVSKI, Miler, etc.). W przypadku O&MR.V. zamówiłem niebieską na spinkę w rozm. 39 i zieloną w rozm. 40. 39 była widocznie za mała w klatce. 40tka jest prawie idealna (minimalnie ciasna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 i 40 są identyczne oprocz kolnierzyka, ktorego obwód da się zmniejszyć przeszyciem guzika o co najmniej pól numeru.

O jakich s[inkach piszesz?

Przepraszam za brak precyzji, chodziło mi o szpilkę w kołnierzyku, nie wiem czemu nazwałem to spinką (wczoraj miałem dziwny dzień :oops:)

wszystkie inne wymiary powinny spełnić moje oczekiwania, oprócz kołnierzyka który może okazać się za duży, ale rzeczywiście zwykłe przeszycie powinno załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tkowalcz: obie na ten sam wzrost? Zgodnie z tabelą rozmiarów, którą posługiwała się obsługa w salonie, rozmiary 39 i 40 są identyczne. Nie można wykluczyć różnic pomiędzy modelami, ewentualnie egzemplarzami. Pytanie w jakim stopniu się różniły?

 

Wygląda na to, że tak (choć nie pomyślałem żeby sprawdzić czy wysłane egzemplarze odpowiadają opisowi):

 

post-1982-0-37302300-1452694670_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym poziomie ceny to takie niedokładności w projektowaniu/produkcji nie powinny się zdarzać ... współczuję i pocieszę (nie Ty jeden się nie zmieściłeś :) )

Przepraszam, zapomniałem o Twoim ostatnim pytaniu. Jak teraz o tym pomyśle, to różniły sie dość znacznie. 39tki nie mogłem zapiąć, 40tka jest ok i ją sobie zostawiłem (poza rozmiarem obie były fenomenalne...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.