Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Upatrzyłem sobie koszule Miler. Podoba mi się, że w ramach zamówienia można będzie skrócić od razu rękaw. Chciałbym się dowiedzieć czy trafię w resztę wymiarów (nie wiem gdzie ile luzu powinno być, a gdzie mocniej dopasowane). W nawiasach rozmiary koszuli ze strony producenta.

Kołnierzyk 38-39 (38,5), klatka 97-98 (101), talia 86-87 (90), pas 92 (brak), biodra 95 (98), długość 70 (78), rękaw skrócony do 60 (65,5) (na ręce wyprostowanej wychodzi mi 58 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli celujesz w rozmiar 38 slim? Ja mam w klatce ok 90 cm, a w talii ok 80 cm. Koszula 38 slim była na mnie za mała, tzn. zapięła się, ale nie bardzo mogłem się poruszać. Lepiej zamów pierwszą koszulę bez skracania rękawów, wtedy przynajmniej będziesz mógł zwrócić lub wymienić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię jeszcze niestety ocenić tej subtelnej różnicy między nadmiarem w celu poruszania a 'żaglem' :) Nawet dopasowana do klatki koszula daje mi swobodę ruchów. Trochę mnie zdziwiło, że przy Twoich wymiarach 38 slim jest za mała, nieźle bym 'wtopił' po skróceniu rękawów. Kupię może po prostu jakąś tańszą koszulę po zmierzeniu (np. Profuomo, 110 klatka, 100 talia) i zobaczę co, i za ile zrobi z nią osiedlowa krawcowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od preferencji jedni lubią więcej luzu, inni mniej. U mnie jest jeszcze taka kwestia, że mam trochę szersze barki, w sensie nie do końca proporcjonalne. W tym miejscu to już w ogóle była tragedia przy 38. Przecież spokojnie możesz zamówić bez skracania rękawów, najwyżej zwrócisz. Przy rozmiarze 39 będziesz miał ok 10 cm luzu na obwodzie. Według mnie powinno być dobrze, bez zbędnego luzu. Noszę koszule m.in. Charles Tyrwhitt, które ze wszystkich są najlepiej dopasowane i właśnie mam 10 cm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kupiłem CT Extra slim, i generalnie są zdecydowanie za wąskie w plecach i rękawy mnie ciągną (albo ja jestem jakiś inny albo ten krój jakiś dziwny), to mam pytanie, czy koszule Super Fitted albo Fitted z TML będą lepsze w plecach? brzuch i tak wiem że do poprawki, tylko CT Extra slim mają takie plecy że praca 8h przy biurku nie wchodzi w rachubę.  Dla porównania polskie slim fity są ok (vistula i wolczanka - ciut za szerokie w ramionach - linia szycia. Osovski ok. chociaż V&W zależy od tkaniny też). ale co najważniejsxze - w plecach są ok. CT ciągną mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e

Czyli celujesz w rozmiar 38 slim? Ja mam w klatce ok 90 cm, a w talii ok 80 cm. Koszula 38 slim była na mnie za mała, tzn. zapięła się, ale nie bardzo mogłem się poruszać. Lepiej zamów pierwszą koszulę bez skracania rękawów, wtedy przynajmniej będziesz mógł zwrócić lub wymienić.

 Ja mam w klatce ok. 93 cm, w pasie 78 cm i rozmiar 38 slim Milera idealny. Ok. 8 cm zapasu materiału, ruchy swobodne itd. Może rzeczywiście różnica leży w ramionach, bo ja nie jestem szeroki w barkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bloody hell na kogo oni tą rozmiarówkę robią w TRL? o_O

127 w klatce i 42 w pasie przy kołnierzu 42 "slim fit" o_O

w Vistuli i innych normalnych to był rozmiał Plus Size. 

mają kilka ciekawych modeli... ale to nie worki tylko bigbagi chyba...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja mam odmienne zdanie :-) te z Vistuli, z mojego punktu widzenia, to pokrowce na kij od szczotki "o_O"

Dla mnie również, mam tylko 107cm w klatce, a jak próbowałem ubrać rozmiar 42 slim, który ma niby 112cm, to nawet nie mogłem się zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba się zgodzimy, że koszula z wieszaka w rozmiarze 42, mająca w klatce 127cm nie jest slim?

 

 

Ależ ona jest "slim" dla kogoś, kto ma np. 120 w klatce, ale np. 95-100 w talii. Chcesz super-hiper-slim oferta jest dość spora u innych producentów. Nie trzeba takich koszul z miejsca nazywać "bigbagami" :) Poza tym nie każdy lubi dopasowane mocno koszule - ja osobiście wolę mieć luz, niż wrażenie opięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut "slimów" jest duży, Olymp też robi koszule slim ok. 120cm w klacie przy rozmiarze kołnierzyka 41. Z tego może wynikać, że producenci z danego kraju robią koszulę pod przysłowiowego Kowalskiego czy Mullera. Czyli statystyczny Polak jest sporo chudszy od Niemca i Anglika, to by się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.