Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Być może banalny zabieg, ale koszula jednak leży z uwagi tez na swoją eorkowatosc i zbyt długie rękawy.

Koszule profoumo widziałem już kilkakrotnie w tk maxx. , tak jak inne elementy garderoby nie są w stałej ofercie, to oczywiste.

Co pewne marka osovski wydała sporo na marketing szeptany, ale jak nic się nie zmieni w tych kwestiach to słabo to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam kilka koszul Osovski i jestem zadowolony. Leżą dobrze, materiał bdb (mięsista, przyjemna bawełna) i są starannie wykonane. Wolę je bardziej od Lambertów (także tych z tkaniny Getzner), ale mniej niż CT (głownie z uwagi na bardziej pasujący mi krój i stosunek cena/jakość tych drugich).

Pozycjonując cenowo, według mnie CT opłaca się przy multibuy (zwłaszcza z kodem promocyjnym lub podczas wyprzedaży), podobnie Osovski (3 za 2), a Lambert tylko z markowych tkanin i do 150 zł za koszulę.

PS. Faktem jest jednak, że z reguły noszę marynarki albo swetry/kardigany, więc kwestia dopasowania w rękawach jest dla mnie trzeciorzędna i nie zwracam na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może banalny zabieg, ale koszula jednak leży z uwagi tez na swoją eorkowatosc i zbyt długie rękawy.

Co pewne marka osovski wydała sporo na marketing szeptany, ale jak nic się nie zmieni w tych kwestiach to słabo to widzę

 

1. Co konkretnie masz na myśli pisząc workowatość? Rękawy, talia, klatka?

 

2. Długość rękawów.

Wyjąłem z szafy pięć koszul z brzegu: Stenstroms, Lambert, Eton, OSOVSKI, Profuomo. Każda z nich jest na ten sam wzrost.  W pierwszych czterech długość rękawa jest dokładnie taka sama 64,5 cm (mierzone od szwów ramiennych). W Profuomo rękaw ma 66 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie wyjściowej 3-ch stów (imho too much) w Osovskim jedna przeróbka jest gratis. Przy cenie promocyjnej skrócenie kosztuje 20 zł - tanio, właściwie to po kosztach (przynajmniej w Warszawie koszt jest z reguły 2x wyższy).

 

Osovski jest ogólnie ok, sporo zależy od tkanin. Problemem są stare kolekcje (bardzo dziwne wzornictwo) i uproszczona rozmiarówka, co dotyczy także serii MrV - dwa kolejne rozmiary kołnierzyka mają te same pozostałe wymiary koszuli, co jest uproszczeniem zbyt daleko idącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tą kolekcją mam ten sam problem co @mosze. Osovski slim fit (ze zwykłych linii) już jest najbardziej slim w klatce w moim rozmiarze kołnierzyka ze wszystkich marek jakie posiadam, zabranie dodatkowych paru cm niestety wykluczyło te koszule z kręgu moich zainteresowań. A żałuję, bo niektóre wzory są rewelacyjne...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ,jeszcze nie spotkałem tak slim  koszuli .Zakupiłem tą https://osovski.pl/product-pol-570-Koszula-meska-OSOVSKI-MR-VINTAGE-MV0001.html. rozmiar 176/40 .Co do jakości ,jeśli już praktycznie po  pierwszej przymiarce odpada guzik ,coś jest nie tak zważywszy ,że wątek ten jest tu poruszany .Wygląd tkaniny ok natomiast dość sztywna .Dramat to  jest z kołnierzem .Nie wiem jak w takim można chodzić, monstrualny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w dalszym ciągu pojawiają się sprzeczne opinie - jedni uważają, że koszule Osovski są obszerne i workowate, inni przeciwnie. :D

Bo one sa workowate w swej ciasności. Mimo tego iż MrVintage na mnie tez za ciasna, to wyglada jak worek. Nie wiem czego to kwestia, ale one po prostu nie układają sie ładnie prosto na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one sa workowate w swej ciasności. Mimo tego iż MrVintage na mnie tez za ciasna, to wyglada jak worek. Nie wiem czego to kwestia, ale one po prostu nie układają sie ładnie prosto na mnie.

 

Wybacz, ale zaczyna trącić herezją. Ciasna, ale workowata. Mam ponad 100 koszul w domu, a w niedzielę próbowałem się wcisnąć w O&MrV i nie potwierdzam ich "workowatości". Ładnie skrojone koszule, ale bardzo wytaliowane - dla adonisów lub niedojadających. Z uwagi na fason, jestem tym faktem strasznie niepocieszony. Uważam też (moje zdanie), że model zielony prążek ze spinką, to jeden z ciekawszych projektów ostatnich miesięcy, jaki został wypuszczony na polskim rynku, przy polskiej kooperacji. 

 

Dramat to  jest z kołnierzem .Nie wiem jak w takim można chodzić, monstrualny .

 

Jestem całkowicie odmiennego zdania. Jedne z ładniejszych kołnierzyków, z dostępnych w sklepach*. Po latach lansowania kołnierzyków, jak z koszul komunijnych, wracają piękne, duże i rozłożyste :) 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.