Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kupiłem jedną koszulę z tej najniższej linii (Blue). Nie byłem z niej zadowolony. Materiał jak papier, praktycznie nie do uprasowania. Według mnie lepiej opłaca się kupić Lamberta na wyprzedaży z renomowanej tkaniny. O koszt przesyłki produktów poniżej 100 Euro chyba musisz dopytać obsługę sklepu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, chyba jednak odpuszczę SS. Mam duży problem z rozmiarówką, ponieważ przy kołnierzyku 41cm potrzebuję min 120/122cm w klatce (rozmiar koszuli). Nie jest tak łatwo znaleźć ;) Do tej pory byłem zadowolony z Bytomia,  idealnie się wpasowałem w ich rozmiarówkę (nie musiałem nic przerabiać), ale od kolekcji wiosna/ lato mój wymiar stał się ok 1-2cm mniejszy w klatce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie ThinRedLine - w wersji classic fit - powinny być ok. 

 

 


Zerknij na Charles Tyrwhitt. Wydaje mi się, że "classic fit" może Ci pasować. Przy kołnierzyku 16 cali koszula ma 121 cm w obwodzie w klatce.

 

Chyba nie każde - moje 16" mają na 100% mniej. Pomierzę wieczorem.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze jedno pytanie do koszul TRL. Chcę już składać zamówienie ale problem jest z rozmiarami. Jeden ze wzorów który mnie interesuje został w kroju regular. Jestem chuderlak (w klacie z 98 w talii 85). Czy da radę krój regular dopasować czy lepiej odpuścić i brać to co jest w slim?

Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie jak płacić w ich sklepie. Do tej pory kupując za granicą korzystałem z paypal. W TRL nie widzę, żeby była taka możliwość. W tych kwestiach jestem zielony. Prosiłbym bardzo o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Taka refleksja.

 

Czy koszule z cienkich tkanin mają w ogóle jakiś sens? Czy podział na cienkie letnie i grube zimowe koszule jest jeszcze aktualny?

 

Cienkie materiały łatwiej się gniotą, trudniej prasują, są mniej wytrzymałe. Tymczasem latem komfort termiczny bawełny nawet grubszej, ale o luźnym splocie (np. oxford) jest często wyższy niż cieniutkiej, ale ścisłej tkaniny (np. popelina). Zimą na zewnątrz przecież i tak nie nosimy koszuli samej, tylko do tego zakładamy sweter, marynarkę, kurtkę. Wewnątrz zaś i tak mamy centralne oraz temperaturę 20-25 C, czyli w gruncie rzeczy tak jak w lato. To, czy koszula jest gruba, czy cienka, nie ma więc absolutnie żadnego znaczenia. Dzisiaj miałem na sobie lnianą koszulę, zamawianą w sierpniu, a dopiero teraz odebraną z pracowni po poprawkach. Nosi się świetnie. Nie czuje potrzeby odkładania jej w szafie do maja :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velharn - w zimę luźny splot w grubszej bawełnie zachowa się tak jak latem - odprowadzi lepiej ciepło od ciała na zewnątrz, zamiast je zatrzymywać. Zatem komfort termiczny będzie niższy, niż w koszuli o gęstym splocie. Patrząc na termometr za oknem mam nieodparte wrażenie, że zimy jeszcze nie ma :) Warto wrócić do eksperymentów jak będzie -10/-15 st., a przebywanie na dworze będzie dłuższe niż 10-20 min w drodze od auta do biura (o ile). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koszule z cienkich tkanin mają w ogóle jakiś sens? Czy podział na cienkie letnie i grube zimowe koszule jest jeszcze aktualny?

 

Mam kilka koszul z cienkiej bawełny (nie wiem, jaki splot - sorry), prasują się dobrze, są to jedne z moich ulubionych. Zakładam je w obie pory roku, ale w upały szczególnie chętnie. Polski producent ze średniej półki, producenta tkaniny nie znam, zapewne włoski, z tych mniej prestiżowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velharn - w zimę luźny splot w grubszej bawełnie zachowa się tak jak latem - odprowadzi lepiej ciepło od ciała na zewnątrz, zamiast je zatrzymywać. Zatem komfort termiczny będzie niższy, niż w koszuli o gęstym splocie. Patrząc na termometr za oknem mam nieodparte wrażenie, że zimy jeszcze nie ma :) Warto wrócić do eksperymentów jak będzie -10/-15 st., a przebywanie na dworze będzie dłuższe niż 10-20 min w drodze od auta do biura (o ile). 

 

No właśnie nie wiem, czy to, jaki koszula ma splot, czy jest gruba, czy cienka, ma jakiekolwiek znaczenie, jeśli komfort termiczny na zewnątrz zależy w głównej mierze od swetra, kurtki, czapki, szalika... Albo inaczej. Przy -15 C założę swoją puchową parkę i nie sądzę, że splot koszuli będzie cokolwiek znaczył.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się nad możliwością stworzenia rankingu najlepszych koszul dostepnych na rynku. Mówimy to o dośc ciężkim orzechu do zgryzienia gdyż dla niektórych np Berg będzie lepszy niż Eton lub na odwrót, a może ktoś zna taki ranking udostepniony na jakichś stronach lub forach ?

Ja znalazłem cos takiego :

http://www.joshuakennon.com/dress-shirts-for-men-101/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W moim rozmiarze jest slim, nawet za bardzo (za mało w klacie) - w talii jest mniej, niż w standardowym slim Osovskiego. Masz ten problem, że dwa kolejne numery kołnierzyka mają identyczne pozostałe wymiary (uproszczenie produkcji?), a Twój to jest ten mniejszy.

 

Co do wzornictwa - jest ok, wzory dość klasyczne, może to i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich rozmiarówka nie powala w kontekście tego, co pisze Michał na blogu. Mam 187 cm wzrostu, 84 cm w talii, 104 cm w klatce i kołnierzyk 41. Nie ma co wybrać, a miało być slim. Mam kupić taką na 110 w klatce i 102 w talii? To ma być slim?

 

Jeśli masz 104 cm w klatce, to koszula 41 będzie miała tylko 6 cm luzu (szerokość koszuli pod pachami to 55 cm, czyli obwód 110 cm), zatem będzie mocno dopasowana. Na wdechu nawet będzie mocno opięta :) Swoją drogą zgaduję, że masz mocno atletyczną sylwetkę, skoro pomiędzy klatką a talią jest 20 cm różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mic43:

Nie powiedziałbym, że nic, bo mam praktycznie ten sam problem co Ty (103-104 klatka, 38 szyja... talia koło 82-83) :) Koszule Mr Vintage przy rozmiarze 38 mają 98 cm w klatce, heh :) Nawet Wólczanka slim, która jest dla bardzo szczupłych osób ma 100 w klatce :) Wydaje mi się, ze rozmiarówka jest trochę nietrafiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka jest uproszczona, o czym napisałem powyżej, jednak, Panowie, nieco realizmu - jeśli mocno ćwiczycie klatę na siłowni, to z ciuchami RTW zawsze będzie problem, bo one robione są na typowe (statystycznie) sylwetki, a nie na Adonisów.

 

Nawiasem mówiąc, proszę zerknąć na modela SS pokazującego na filmiku, jak się mierzyć - facet jest ładnie zbudowany, wyrzeźbiony, ale jednocześnie widać, że na siłowni nie przesadza i nie rozbudowuje szczególnie masy mięśniowej (co mnie swego czasu nieco uderzyło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosze:

Jestem realistą, mam duże problemy z ciuchami RTW i nie sądziłem że w tym przypadku będzie inaczej - po prostu zwracam uwagę na fakt, że te koszule są jeszcze bardziej slim niż jedne z najwęższych w klatce koszul jakie znam.

 

Kontynuując OT: Nie wydaje mi się też, że przesadzam na siłowni, ważę 75 kg przy wzroście 178 - to nie są wymiary kulturysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się czarować, nigdy w gusta, a tym bardziej w rozmiary wszystkich się nie utrafi. Ja akurat z tej zmiany jestem zadowolony i na pewno się na któryś model zdecyduję. Na plus należy oddać to, że marka zdecydowała się na taką współpracę i uważam, że efekt (na podstawie zdjęć) wygląda bardzo interesująco. Kibicuję takim przedsięwzięciom, a szczególnie chciałbym aby na taką współpracę zdecydowała się któraś firma szyjących garnitury.

 

Abstrahując trochę od tematu, miło by było zobaczyć w Warszawie salony SuitSupply, Poszetka, Embassy of Elegance i Yanko, szczególnie po obserwacji wątku CMDNS i swoich skromnych doświadczeniach. (Nie)stety apetyt rośnie w miarę jedzenia... jeszcze trzy lata temu Ecco było synonimem luksusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiarówki w tych koszulach to też ubolewam nad zmianami. Standardowe koszule slim Osovskiego do tej pory pasowały na mnie idealnie. Zapasu było w sam raz, teraz boje się jak to będzie. 

 

Jeśli masz możliwość, to zachęcam do zmierzenia, bo w stosunku do fasonu slim, te moje są "odchudzone" tylko o 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosze:

Jestem realistą, mam duże problemy z ciuchami RTW i nie sądziłem że w tym przypadku będzie inaczej - po prostu zwracam uwagę na fakt, że te koszule są jeszcze bardziej slim niż jedne z najwęższych w klatce koszul jakie znam.

 

Kontynuując OT: Nie wydaje mi się też, że przesadzam na siłowni, ważę 75 kg przy wzroście 178 - to nie są wymiary kulturysty :)

Nie chodzi tutaj o masę, ale o proprocje i relacje między ćwiczonymi częściami ciała xD

Ja ćwiczyłem (daaawno temu) głównie właśnie klatkę, zaniedbując pozostałe elementy i taki mam skutek. Staram się cś tam ćwiczyć żeby poszerzyć szyję, ale to karkołomne zadanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry wszystkim  - to mój pierwszy wpis na tej grupie.

 

Mam dość nietypowy problem - dość grubą w stosunku do reszty wymiarów szyję. Z tego powodu kupując koszulę (z reguły u Wilsoora) mam wybór - albo kupić z odpowiednim kołnierzem (która jest zbyt obszerna), albo bardziej dopasowaną (i pogodzić się z tym, że będzie noszona tylko z rozpiętym kołnierzykiem i bez krawata). Trochę boję się ryzykować poprawek krawieckich. 

 

Czy mógłbym prosić o informację, która z obecnych firm (w cenie max. 150-180 za koszulę) oferuje koszule o najmniejszych wymiarach w stosunku do kołnierzyka? (Szycie na miarę odpada z przyczyn finansowych).

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

 

Basileus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.