Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że bardzo podobał mi się zestaw o niskim kontraście, który jakiś czas temu przedstawił nam Tomek, postanowiłem spróbować podobnego zabiegu na moim nowym garniturze :)

attachicon.gifGarnitur forum.jpg

@MatusP: W zestawie koordynowanym marynarka rzeczywiście prezentuje się lepiej, ale i tak całą robotę robi nowa fryzura! :D

A czy ta "krawatka" nie potrzebuje żelazka? A może to tak tylko w świetle wygląda?  Jakoś trudno mi coś powiedzieć gdy ta marynarka jest rozpięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem dziś na sobie na dwóch egzaminach poprawkowych. Zdjęcie detalu pokazuje właściwe kolory.

Na pewno mam za szerokie mankiety koszuli, w których muszę poprzeszywać guziki. Jest pewien konflikt między krawatem i wyłogami, ale nie mam węższych klasycznych krawatów z jedwabiu (w ogóle mam ich tylko kilka), ani też innego garnituru.

Buty to model Camden od Bexley z ebaya. Garnitur z Massimo Dutti z allegro (kupiony łącznie za ok. 210 zł, przy czym marynarkę mam już od kilku miesięcy, a spodnie dostałem całkiem niedawno) - poza nieco zbyt "nowoczesnym" umiejscowieniem głównego guzika i wąskimi klapami nic mu nie mogę zarzucić, na moje oko jest bardzo dobrej jakości. Koszula i dodatki z lumpów.

 

ke4b.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem dziś na sobie na dwóch egzaminach poprawkowych. Zdjęcie detalu pokazuje właściwe kolory.

się na pewno mam za szerokie mankiety koszuli, w których muszę poprzeszywać guziki. Jest pewien konflikt między krawatem i wyłogami, ale nie mam węższych klasycznych krawatów z jedwabiu (w ogóle mam ich tylko kilka), ani też innego garnituru.

Buty to model Camden od Bexley z ebaya. Garnitur z Massimo Dutti z allegro (kupiony łącznie za ok. 210 zł, przy czym marynarkę mam już od kilku miesięcy, a spodnie dostałem całkiem niedawno) - poza nieco zbyt "nowoczesnym" umiejscowieniem głównego guzika i wąskimi klapami nic mu nie mogę zarzucić, na moje oko jest bardzo dobrej jakości. Koszula i dodatki z lumpów.

 

ke4b.jpg

Mam nadzieję, że zdałeś. Poza tym - błyskawiczne postępy. Czujesz, o co w tym chodzi, sam wiesz, co poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja. Założenie było takie, żeby elegancki, ale szarobury zestaw przełamać kolorowym detalem. Padło na skarpety i spinkę w butonierce.

Chciałbym Was spytać o marynarkę. Bardzo ją lubię, ale na pewno nie leży idealnie. Myślicie, że da się ją jakoś poprawić (i czy w ogóle trzeba)? Jest z bawełny, ze szczątkową podszewką. Nic nie wisi, jest dobra w ramionach i w klatce, ale dość mocno się marszczy w niektórych miejscach i nie bardzo widać taliowanie (a talię mam bardzo wyraźną).

Spodnie mają stan mniej-więcej do pępka, sam jeszcze nie wiem, czy mi to pasuje. Mogą się wydawać z 1-2 cm za krótkie, bo prawa nogawka podciągnęła się przez rękę w kieszeni (lewą podniosłem specjalnie dla ukazania skarpety).

 

eyj9.jpg

 

7430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was spytać o marynarkę. Bardzo ją lubię, ale na pewno nie leży idealnie. Myślicie, że da się ją jakoś poprawić (i czy w ogóle trzeba)? Jest z bawełny, ze szczątkową podszewką. 

Marynarka leży naprawdę słabo.

1. Wisi na barkach, stąd załamania poniżej pach,

2. Jest sporo za luźna w talii

3. Wygląda jakby szlice były jeszcze zaszyte na dole (jeżeli tak jest to najłatwiejsze do naprawy ;)

 

Krawiec na pewno mógłby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe lato chodziłem w przeświadczeniu, że nie jest tak źle, że z daleka nie jest dużo gorsza niż marynarka z fresco Macaroniego, aż w końcu postanowiłem zrobić zdjęcie :)

 

Co to znaczy, że wisi na barkach? Sama szerokość barków wydaje mi się  dobra (oceniam to macając szew przy kuli ramienia, jest tam, gdzie trzeba). Wytaliowanie może być problemem ze względu na na kieszenie (szwy "wchodzą" do ich wnętrza), ale rzeczywiście jest konieczne. Szlice nie są zaszyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka leży naprawdę słabo.

1. Wisi na barkach, stąd załamania poniżej pach,

2. Jest sporo za luźna w talii

3. Wygląda jakby szlice były jeszcze zaszyte na dole (jeżeli tak jest to najłatwiejsze do naprawy ;)

 

Krawiec na pewno mógłby pomóc.

zastanawiam się czy w tych kolorach jest dobrze i czy je dobrze dopasowałeś. Poza tym coś nie tak jets z materiałem i fasonem ale to już wyżej koledzy napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za wszystkie opinie! Krawat rzeczywiście się nieco pogniótł w transporcie, a na razie w moim mieszkaniu studenckim nie dysponuję jeszcze żelazkiem. Dla zainteresowanych zdjęcie z zapięta marynarką :)

attachicon.gifforum drugie.jpg

może trochę spóxniony ten post ale jak dla mnie to świetny zestaw. Ale pozostawię jedno "ale", niewielkie, czy mankiet u spodni był konieczny? Mam wrażenie, że nieco skraca sylwetkę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka leży naprawdę słabo.

1. Wisi na barkach, stąd załamania poniżej pach,

2. Jest sporo za luźna w talii

3. Wygląda jakby szlice były jeszcze zaszyte na dole (jeżeli tak jest to najłatwiejsze do naprawy ;)

 

Krawiec na pewno mógłby pomóc.

 

Zgadzam się - leży bardzo źle; do tego połączenie bawełnianej marynarki ze spodniami garniturowymi, z wełny (na takie wyglądają) zupełnie nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w którym momencie dopasowanie marynarki jest świetne.

1. pomijając to że jest zdecydowanie za krótka (i guziki za wysoko)- front leży źle, efekt "V" ciągnący się od guzika wzdłuż klap

2. minor - guziki przy mankiecie przyszyte jak w przeciętnym garniturze z wieszaka

 

@ Styleman - jeżeli będziesz sie widział w tygodniu z T.S. proponuje zabrać tę marynarkę ze spotkanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w którym momencie dopasowanie marynarki jest świetne.

1. pomijając to że jest zdecydowanie za krótka (i guziki za wysoko)- front leży źle, efekt "V" ciągnący się od guzika wzdłuż klap

2. minor - guziki przy mankiecie przyszyte jak w przeciętnym garniturze z wieszaka

 

@ Styleman - jeżeli będziesz sie widział w tygodniu z T.S. proponuje zabrać tę marynarkę ze spotkanie ;)

 

Ok, być może nie jest "świetne", tylko bardzo dobre. Marynarka nie jest zbyt krótka - jest po prostu krótka. Cała kampania tak podziwianej na forum firmy Suit Supply opierała się na podobnych proporcjach. Dopóki nie są zachwiane, jest dobrze - rysowanie poziomych kresek "w połowie wysokości sylwetki" zostawiłbym architektom.

 

Swoją drogą - świetny zestaw, garnitur jako mistrz ceremonii i spokojna reszta.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.