Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Tak idę dziś po raz ostatni do pracy (zwykle tylko zestawy koordynowane, albo kanarkowa bluza z czerwonymi spodniami; dress code'u tam zero i w sumie słusznie).

Gajerek (garniturem tego nie nazwę) kupiłem jakiś czas temu na allegro. Spojrzałem tylko na wymiary marynarki ignorując spodnie, które okazały się czystej krwi rurkami. Materiał to bawełna z 3% elastanu, więc ruchów nie krępuje, mimo mocnego dopasowania.

I mam do Was pytanie - czy takie wdzianko jest Waszym zdaniem akceptowalne, biorąc pod uwagę moją rachityczną sylwetkę i młody wiek? Pytam w zasadzie głównie o spodnie, bo z całej reszty jestem zadowolony. Stan jest bardzo niski więc zdecydowałem nie opuszczać krawata do pasa (z niego samego też zrezygnowałem, może niesłusznie).

 

p5u4.jpg

 

9pms.jpg

 

Bardzo dobry zestaw, szczególnie podobają mi się spodnie oraz marynarka z lokowaniem guzików w stylu padoku. Dobrym pomysłem było zawiązanie krawata na tej wysokości, zabieg ten dodaje Panu nonszalancji oraz pozwala na zachowanie estetyki również w pozycji siedzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, faktycznie jest krótka...  Na zdjęciu zaznaczyłem sobie połowę sylwetki. Myślałem, że przykrótki wygląd to wina spodni. Jutro zrobię zdjęcie z wełnianymi spodniami ze stanem prawie pod sam pępek - w lustrze wygląda to moim zdaniem dobrze, ale się okaże.

 

03o4.jpg

 

Wizyta i fryzjera jutro o 11 :)

 

EDIT: Od teraz możecie się mnie tu częściej spodziewać - sam przed lustrem jestem mało krytyczny, w dodatku wiem jednak dużo mniej niż myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vcore

Jak wiadomo, ubranie jest tylko jedną z wielu rzeczy, które wpływają na postrzeganie nas przez innych ludzi.

Jesli mógłbym coś zasugerować - nie noś tych okularów i pomyśl nad zmianą fryzury. W żadnym wypadku nie chcę być niegrzeczny. Po prostu, mimo wszystko, to twarz ma być "centralnym" punktem naszej prezencji. U ciebie, po pierwsze, głowa nie gra z ubraniem, po drugie, mógłbyś naprawdę wygladac o niebo lepiej, gdybyś pomyślał nad zmianą, o ktorej pisałem.

@TomekB

Bardzo przyjemny zestaw. Jedyne co mi nie gra, to poszetka. Zostalbym przy czyms bardziej stonowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fryzurą to mam taki problem, że zanim włosy urosną do poziomu wystarczającego na jakiekolwiek wariacje, przez długi czas wyglądam… niekorzystnie (jak dla mnie - nieznośnie). Dlatego od wielu lat obcinam się standardowo na „trójkę”, na zero jakoś nie mam odwagi spróbować.

Okulary, znów… drugie moje ulubione :) Najlepiej wyglądam w okularach sportowych, ale takich siła rzeczy nie założę… Nie znalazłem jeszcze takich, w których wyglądałbym idealnie, a przymierzałem dziesiątki.

 

Cóż, próbuję dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary, znów… drugie moje ulubione :) Najlepiej wyglądam w okularach sportowych, ale takich siła rzeczy nie założę… Nie znalazłem jeszcze takich, w których wyglądałbym idealnie, a przymierzałem dziesiątki.

 

Cóż, próbuję dalej

Spóbuj szkła kontaktowe. Mi też ciężko znaleźć odpowiednie oprawki które będą mi się podobać (stąd od 18 lat noszę szkła:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fryzurą to mam taki problem, że zanim włosy urosną do poziomu wystarczającego na jakiekolwiek wariacje, przez długi czas wyglądam… niekorzystnie (jak dla mnie - nieznośnie). Dlatego od wielu lat obcinam się standardowo na „trójkę”, na zero jakoś nie mam odwagi spróbować.

Okulary, znów… drugie moje ulubione :) Najlepiej wyglądam w okularach sportowych, ale takich siła rzeczy nie założę… Nie znalazłem jeszcze takich, w których wyglądałbym idealnie, a przymierzałem dziesiątki.

 

Cóż, próbuję dalej

 

Spróbuj roboczo na szóstkę. To jakiś kompromis. Strzygę się tak od dawna (fryzjerka z Kazachstanu nazywa tę fryzurę "pałkownik Specnaza"), gdyż jeśli popuszczę pozostałościom moich włosów, zaraz zaczynam wyglądać jak zapuszczony Jack Nicholson :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, mam standardowe Aviatory (90'), które podobno są dla mnie za małe ;) choć moim zdaniem wyglądają dobrze (mój #2), mimo, że ten model nie ma tak wielkich szkieł jak współczesne (sam nie przepadam za oversized). Niewątpliwie do mojej owalnej twarzy najbardziej optymalne są „predatory” ale wyjątkowo nie lubię takich okularów. Dla porównania Wayfarery (80') i wspomniane Aviatory

 

2013-09-12_180231.jpg

 

 

Spróbuj roboczo na szóstkę. To jakiś kompromis. Strzygę się tak od dawna (fryzjerka z Kazachstanu nazywa tę fryzurę "pałkownik Specnaza"), gdyż jeśli popuszczę pozostałościom moich włosów, zaraz zaczynam wyglądać jak zapuszczony Jack Nicholson :-)

 

Obecnie mam około 5mm (na powyższych zdjęciach). Na trójkę wyglądam najlepiej. Kilka lat temu miałem dość długie włosy (~15cm) ale byłem głupi i ściąłem. Teraz nie potrafię tyle czasu zapuszczać, bo po miesiącu nie mogę patrzeć w lustro…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowna próba z wczorajszą marynarką. Garniturek rzeczywiście wyglądał niezbyt korzystnie, ale wydaje mi się, że w takiej konfiguracji marynarka nabiera rumieńców (ale dłuższa i tak byłaby lepsza). Przynajmniej po prawej stronie, co może wynikać z pozy lub z nie do końca szczęśliwego dopasowania (choć porusza mi się w niej wyjątkowo komfortowo, dodatkowo fajnie wpływa na zachowanie prostej postawy, z czym u mnie od zawsze ciężko).

Miało być z szarymi spodniami z wysokim stanem, ale zdecydowałem się na inne. Fryzura, zgodnie z sugestią, też już inna :)

8iis.jpg

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że bardzo podobał mi się zestaw o niskim kontraście, który jakiś czas temu przedstawił nam Tomek, postanowiłem spróbować podobnego zabiegu na moim nowym garniturze :)

post-2656-0-02470500-1379007866_thumb.jp

@MatusP: W zestawie koordynowanym marynarka rzeczywiście prezentuje się lepiej, ale i tak całą robotę robi nowa fryzura! :D

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozpięta dwurzędówka. ;)

 

 

Btw, co to za garnitur?

 

Garnitur upolowany na wyprzedaży w Zarze, wełna (93%) z moherem (7%), kosztował całe 250 zł. O ile marynarka wymagała jedynie wytaliowania, o tyle więcej problemów sprawiły spodnie, gdyż były biodrówkami o bardzo źle wykonanym podkroju (na froncie robiła się nieestetyczna rozgwiazda). Krawcowa rozpruła cały krok, zmieniła podkrój, podnosząc w ten sposób stan o trzy centymetry, a także wykonała mankiet z nadmiaru materiału u nogawek. Teraz są to jedne z moich najwygodniejszych spodni, wcześniej z powodu złej konstrukcji piły w newralgicznym dla mężczyzn miejscu ;) 

Dzięki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.