Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@Mosze

Przede wszystkim - co to znaczy, że marynarka wisi? Już drugi raz mi to mówisz, a ja nie wiem, co masz na myśli. Byłem przekonany, że akurat z nią nie ma żadnych problemów.

Spodnie - zgoda, wszystkie moje jeansy są "z poprzedniej epoki" i akurat żadnej pary nie modyfikowałem (z chinosów to połowa szła i idzie do krawcowej od razu). Ale nie są poszerzane, to chyba kwestia moich nóg i tego, że byłem na boso (nogawka ma na dole 20 cm). No i na zdjęciu wyszły bardziej fioletowe niż normalnie.

Węzeł na żywo był dobry (obsunął się w domu przez kilka dziwnych ruchów), ten na zdjęciu po prawej zawiązany prowizorycznie, ubrania położyłem na podłodze.

Torba - cóż, pewnie dałoby się wszystko upchnąć w czymś mniejszym. Trochę się zainspirowałem "trasznesami", przyznaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że nie jest najlepiej dopasowana, ale może to wina zdjęcia. Z jednego zdjęcia ciężko coś kategorycznie twierdzić. Tamta poprzednia to była tragedia, ta jest na pewno o niebo lepsza (zresztą sztruks jest sztywny, gruby i dość dobrze się układa). Za to ładnie leży w ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MatusP 

Pozwolę sobie wtrącić "dwa słowa", w formie pytania retorycznego: po co wklejasz zdjęcia, z których nie jesteś zadowolony i sam widzisz ich niedostatki? A to, kolory "się posypały", a to krawat "obsunął się przez kilka dziwnych ruchów", a to spodnie "na boso". Fajnie popatrzeć, że się pozytywnie "zakręciłeś", ale zamiast iść do przodu, zajmujesz swoją i naszą uwagę wyjaśnianiem niedostatków z wizualizacji :) Żyjemy w czasach cyfrowych, więc jeśli zdjęcie już w Twojej ocenie jest słabe, zmień co się nie udało i strzel nowe.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze

Przede wszystkim - co to znaczy, że marynarka wisi? Już drugi raz mi to mówisz, a ja nie wiem, co masz na myśli. 

 

To znaczy, że nie znajduje oparcia na Twoich, prawdopodobnie opadających barkach i przez to poniżej pach robią się skośne fałdy. Łatwo sprawdzić to małym eksperymentem. Stań w tej marynarce przed lustrem i unieś barki o około 1 cm. Prawdopodobnie wtedy te fałdy znikną. Jeżeli tak jest to będziesz pewien że problemem są opadające barki.

Zła wiadomość jest taka że w gotowych marynarkach ciężko coś z tym zrobić. Korygowanie kroju u krawca wymaga wyprucia rękawów i może być kosztowne. Z kolei wypełnienie ramion jakimiś poduszkami nie będzie zbyt wygodne. Znam ten problem dość dobrze bo sam mam opadające barki. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o ocenę moich zestawów na wesele i poprawiny, tym samym błagam o wyrozumiałość, ponieważ moja wiedza w tym temacie jest naprawdę połowiczna i dopiero zaczynam przygodę z klasyczną elegancją. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

 

P.S pod płaszczem jest szary kardigan :)

post-4542-0-48861500-1379700945_thumb.jp

post-4542-0-63358800-1379700951_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one wbrew pozorom nie są brązowe, lecz podpalane bordowe (nie miałem innych) :(

Jesli nie bedziesz mial innych to je chociaż wypastuj porządnie.

Co do pierwszego zdjecia, to przydałboby się troche rutinoscorbinu;) ale wg mnie wygląda ten zestaw ok. Przydałaby się poszetka w brustaszy, wyróżnisz się nią sposród innych gości weselnych. Nie kupuje poliesterowej, tylko jedwab albo len(biała lniana - najformalniejsza). Poszetka nie powinna być w idealnie tym samym kolorze co krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MCsel: W mojej też mogłyby być nieco krótsze, ale jak na razie nie planuję oddawać jej do krawcowej :)

@Hargin: Wielkie dzięki za miłe słowa! :)

@Pirat: Marynarka jest z bawełny, więc będzie się gniotła. Zdjęcie dodatkowo wykonano po trzygodzinnej podróży busem, która także pozostawiła na jej powierzchni ślady w postaci zagnieceń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono  :)

 

Od pewnego czasu czytam to forum i czas już coś od siebie napisać.

 

Tak byłem wczoraj (i jeszcze dzisiaj) ubrany na weselu przyjaciółki. Zdjęcie nie jest najlepszej jakości, ale jakie mam takie wstawiam.

 

post-3893-0-66126000-1379844800_thumb.jp

 

Garnitur - Albione

Buty - Gordon & Bros

Koszula - Massimo Dutti

Krawat - Gianfranco Ferre (z TkMaxxa)

Poszetka - Biała lniana z poszetka.com

Paska i spinek nie widać więc nie wymienię.

 

Wiem, że może lepsze byłyby tu czarne buty, ale włożyłem najlepsze jakie miałem. Poza tym od zawsze wolałem brąz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze mi lekko opadły. Ostatnio schudłem i mimo że mają pół roku, to już są za luźne. Twardo wziąłem się za bieganie. Może na zdjęciu tego nie widać, ale mam bardzo rozudowane uda i ciężko mi znaleźć spodnie nie opinające ich, a zarazem nie za szerokie. Marynarka w porządku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baeson: spodnie w udach mogą być ok, ale nogawka poniżej kolana jest zdecydowanie zbyt szeroka. Za luźne spodnie - to do krawca z nimi, albo mocniej pasek zaciskaj :)

 

Pomijając urodę butów, które założyłeś, to zupełnie mi one nie pasują do reszty. Rozumiem, że chowając patki od marynarki chciałeś podkreślić formalność stroju, a wyborem obuwia ją podeptałeś :) W marynarce dość fatalnie wygląda prawy rękaw (być może to kwestia zdjęcia, pozy etc.). Rękawy mogą być zbyt długie, ale tego po tym zdjęciu nie sposób jednoznacznie ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.