Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@MatusB - spodnie trzeba prasować na bieżąco, a nie od wielkiego dzwonu - jeśli w takich opuściłeś zacisze domowe, to należy to skrzętnie ukrywać, zamiast się chwalić i dokumentować  :huh:

 

- a co do zestawu, to mi się nie podoba - żółte spodnie, marynarka w prążek (sierotka) i zamszowe brązowe pantofle - wszystko z innej parafii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin - oksfordy się obraziły za pantofle :P Marynarka sierotką chyba też nie jest, ale rozumiem, że prążki dla wielu to wzór przede wszystkim do pełnego garnituru.

@Krzysiek - podwijam, żeby pokazać skarpetę, choć właściwie mogłem po prostu napisać, że granatowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MatusP: buty bardziej powinny być obrażone za wymięte, źle dobrane towarzystwo. A co do posiadania "rodzeństwa przez marynarkę" to Ty powineneś wiedzieć najlepiej. Dla mnie wygląda marnie, a pokazywanie zdjęć z połową "niedorobionej" garderoby to wyraz braku szacunku dla czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu tego nie widać, ale marynarka jest z dość grubej i włochatej wełny i moim zdaniem wygląda bardziej casualowo niż wiele bawełnianych i lnianych, jakie widziałem. W jakiś sposób zastępuje mi tweedową. Poza tym ją lubię, a kosztowała 10 zł (dodatku jest nieco za duża, ale sztywna, więc maskuje moją chudość bez dziwacznego efektu). Czy marynarki Stylemana i MrV. są pod tym względem dużo lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się ;) Zawsze uważałem, że ten dział służy raczej do wrzucania naszego codziennego ubioru - oczywiście w pewnych granicach :P. Na marginesie - osobiście też uważam, że można by tą marynarkę dobrać lepiej, ale poszedłbym raczej w kierunku lepszego dopasowania kolorystycznego - zwyczajnie to zestawienie pomarańczu z grafitem w paski mi nie podchodzi. 

 

Jeżeli mogę coś zasugerować - casualową marynarkę znamionuję nie tylko materiał ale i krój i wykończenie. Tytułem przykładu poszukaj czegoś z nakładanymi kieszeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flanela jest mniej oficjalna niz jakas 150s, wiec wizualnie nie tworzy efektu sieroty. dowiem sie tez z checia, jaka jest parafia zamszowych butow i czemu nie jest wspoldzielona z casualowymi spodniami...

rozumiem, ze to off topic - ale naprawde trzeba brac "szmatki" zalozone na siebie na tyle powaznie, zeby odczuwac BRAK SZACUNKU bo ktos na jakims forum wrzucil zdjecie w wygniecionych spodniach?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie należy tego brać do siebie i na tyle poważnie. Niepotrzebnie wywołałem OT. Stoję po prostu na stanowisku, że jeśli się chcemy czymś chwalić, to powinno się zadbać o efekt. Wyprasowanie spodni, wyczyszczenie butów, poprawienie uczesania, podciągnięcie krawata, świadczy o nas. To jest nieodłączny element męskiej elegancji. Na nic kompozycje, koordynacje, kanony, jeśli brak jest podstaw.

Jednak jak widać to sie podoba na tym forum, zatem już słowem się nie odezwę w tym temacie. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem lub spowodowałem dyskomfort.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin, relaksik :) Nie ma co się napinać. Tytuł tematu jest "co mam dziś na sobie" i jeśli kolega chodzi wymięty to jego sprawa. Osobiście wydaje mi się to bardziej prawdziwe niż "wyprasowałem ciuszki a teraz szybciutko za aparatkę by się nie pogniotły".

 

Różne dyskusje w tym temacie były choćby wtedy gdy jeden z kolegów założył bluzę z kapturem i krawat i też się działo, albo kolega ma rozpięta marynarkę i zestaw przez to jest słaby. Taki lajf.  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Hargin

No ale po co od razu taka obraza, odgrażanie, że już się nic nie napisze? Przecież jesteśmy na forum dyskusyjnym, a dyskusja to nie tylko banan na twarzy i chwalenie wszystkiego co ktoś powie, pokaże.

Mi ten zestaw też się nie podoba. Połączenie kolorów do mnie nie przemawia, a marynarka czego by nie mówić wygląda jak sierota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz, luz - abolutnie nie ma focha :-) nie odzywam sie juź w temacie niechlujstwa. Absolutnie wolę oglądać propozycje np. kolegi SecondhandD (o "pr0fesjonałach" typu Stylemana czy Tomka M. nawet nie trzeba wspominać) bo poważnie traktuje odbiorcę zdjęć. Ma coś fajnego do zaproponowania, pokazując "low cost" w dobrym, przemyślanym wydaniu. Irytujące jest jednak wklejanie zdjęć autorów, którym wcześniej delikatnie dano do zrozumienia, że wartość serii rośnie przez jej doskonalenie. Brak reakcji determinuje brak postępów.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli chcemy się czymś chwalić, to powinno się zadbać o efekt. Wyprasowanie spodni, wyczyszczenie butów, poprawienie uczesania, podciągnięcie krawata, świadczy o nas. To jest nieodłączny element męskiej elegancji. Na nic kompozycje, koordynacje, kanony, jeśli brak jest podstaw.

 

...zgadzam sie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ MatusP

 

IMO marynarka świetnie wygląda z tymi spodniami i do tego ma niezłe proporcje, a zdjęcia zrobione w odpowiedniejszy sposób ukazałyby ten zestaw dużo korzystniej. Przy tak odważnych posunięciach musisz jednak zadbać o szczegóły: 

 

- marynarka ma za krótkie rękawy --> mógłbyś to nieco ukryć zapinając koszulę na ten "ciaśniejszy" guzik mankietu albo przeszywając w niej guzik co skróci rękawy koszuli.

- możesz też zapytać jakiegoś krawca czy wypuści 1cm z tych rękawów żeby je przedłużyć.

- a tak w ogóle to powinieneś zanieść spodnie do krawca i skrócić je przynajmniej o 3 cm.

- masz długą szyję i powinieneś myśleć o kołnierzykach z możliwie najwyższą stójką. 

- kształt Twojego kołnierzyka jest lustrzanym odbiciem kształtu Twojej żuchwy więc poeksperymentowałbym z innymi kątami rozwarcia.

 

.... no i do tego. To jest wątek do pokazywania co masz na sobie --> nie opowiadania czego nie widać. Pierwsze wrażenie robisz tylko raz i to przez krótką chwilę i nie zmienisz go dopowiadaniem, że koszula jest w jodełkę :P  

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy mam robić zdjęcia już po rozgoszczeniu się w domu, zdjęciu i wyprasowaniu wszystkiego i ułożenia każdego detalu co do milimetra, czy nie wstawiać wcale i się nie rozwijać nie poznając opinii innych (wydaje mi się, że po to jest ten wątek).

Swoją drogą - przetestowałem dziś spodnie z podobnego materiału, rano wyszedłem w wyprasowanych, a po południu były takie, jak żółte (ale widać to było dopiero na zdjęciach, na żywo nawet wyczulona pod tym względem mama nie miała im nic do zarzucenia). Może ten denim tak się zachowuje, może to też wina niedokładnego dopasowania spodni. Jak przejrzałem zdjęcia np. z Pitti, to tam każde jeansy wyglądają podobnie (a na ulicy tego nie widzę, mimo nawet zbyt częstego oglądania czyichś ubrań).

 

4inHand - zanotowane. Nie bardzo tylko mogę wybrzydzać z kołnierzykami, bo zaopatruję się w secondhandach, ale mam po parę sztuk z różnymi, więc pokombinuję choćby dla samego szukania idealnego rozwarcia i wysokości stójki (żebym wiedział, co wybrać kiedy już przyjdzie czas na zamawianie koszul).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.