Skocz do zawartości

Jakość polskich butów


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tematu butów z MD - mogę szczerze odradzić. Jakościowo są warte jakiś 40% procent swojej ceny. Jedyne co wyróżnia je na polskim rynku to stylistyka. Miałem 2 pary butów z MD i obydwie wróciły do sklepu bo skóra najzwyczajniej w świecie (z niewiadomych przyczyn) podczas użytkowania się odbarwiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://mrvintage.pl/2013/12/czy-polskie-buty-nadal-sa-brzydkie.html

 

"Podsumowując te moje rozważania  stwierdzam, że z jednej strony jest nieco lepiej niż przed rokiem, ale generalnie na polskim rynku obuwniczym niewiele się zmieniło jeśli chodzi  o klasyczne buty. Polskie marki z uporem maniaka stawiają na modele o brzydkich kształtach kopyt (spłaszczone, wydłużone), a cholewki przyozdabiają zbędnymi  szwami, łatkami itp. Są oczywiście wyjątki, ale to pojedyncze modele z kolekcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, gdy nadeszła jesień i na horyzoncie była zima przesukałem wiele sklepów w galeriach handlowych w nadzieji na znalezienie sztybletów. Niestety nie udało się; przyznam, że może nie szukałem zbyt skwapliwie, ale jeśli już natrafiłem to było to coś sztybleto-podobnego czyli sztyblety bardzo udziwnione. Ostatnią deską ratunku okazał się... sklep koński. Według mnie (na tle Forumowiczów zapewne jestem początkującym elegantem, jeśli tak to można nazwać) znalazłem ciekawą propozycję dla tych, którzy groszem nie śmierdzą, tak jak w moim przypadku, ponieważ sam dopiero jestem uczniem i nie zarabiam. :)

 

Kupiłem buty polskiej firmy Hippica produkującej sprzęt jeździecki. http://sklep.hippica.pl/sztyblety.html
5bb6e8d1e35c7462addc6efdd104b0de.jpg

Wydaję mi się, że fason i smukłe kopyto jest w miarę eleganckie, przynajmniej na tle tych niektórych dziwadeł znacznie droższych, które widziałem w sklepach.
Jak podaje producent but wykonany jest ze skóry bydlęcej (na żywo może nieco mniej błyszczy). Podeszwa z gumy, lecz istnieje możliwość zamówienia skórzanej za dopłatą 200zł.
Cena sztybletów: 240 zł

Nie miałem jeszcze okazji chodzić w nich w deszczu, więc nie wiem jak z przemakalnością.
Sztyblety nie są ocieplane, więc zdarzyło się, że musiałem ubrać grubszą skarpetę co poskutkowało "zmarszczkami" w górnej części buta. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z zakupu (sztyblety są wygodne, noga się nie męczy) i wydaję mi się, że był to dobry wybór.

 

Na wiosnę mam w zamiarzę naukę jazdy konnej więc sztyblety także tu znajdą swoje zastosowanie, a w dalszej perspektywie może gra w polo. :P
Myślę, że w każdym większym mieście znajduje się sklep koński z butami Hippici, w Krakowie można je przymierzyć na ul. Rajskiej w sklepie Amigo.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że w sklepach jeździeckich można znaleźć ciekawe fasony. Plusem jest to, że na forach poświęconych jeździectwu (również polskich) można znaleźć sporo informacji o poszczególnych markach i modelach.

 

Należy jednak pamiętać o tym, że podeszwa butów do jazdy konnej jest zaprojektowana głównie po to, aby noga dobrze trzymała się w strzemionach, a nie po to, by wygodnie się w nich chodziło po mieście.

 

Jednakże, tak jak napisał "yoantonio", zgadzam się, że za takie pieniądze jest to rzecz warta wypróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jednak pamiętać o tym, że podeszwa butów do jazdy konnej jest zaprojektowana głównie po to, aby noga dobrze trzymała się w strzemionach, a nie po to, by wygodnie się w nich chodziło po mieście.

 

Podeszwę można kosztem kilkudziesięciu złotych bez problemu zrobić, mało tego, można podać jej indywidualną charakterystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, nie znalazłem działu do przywitań więc zrobię to tutaj :) Otóż na początek pytanie mam, od jakiegoś czasu myślę o kupnie "lepszych" butów, trochę powertowałem forum i kilka blogów, wczoraj natomiast zajrzałem do sklepu Norda w Promenadzie i trafiłem na według mnie dość dobrą okazję, do końca miesiąca buty z seri Meka przecenione o 40-50 % , wychodzi coś koło 5-6 stów, warto kupować?, prezentują się nieźle, wcześniej było troszkę informacji o firmie, ale suchych konkretów mało, za tą cenę warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znalazłem działu do przywitań więc zrobię to tutaj :) Otóż na początek pytanie mam, od jakiegoś czasu myślę o kupnie "lepszych" butów, trochę powertowałem forum i kilka blogów, wczoraj natomiast zajrzałem do sklepu Norda w Promenadzie i trafiłem na według mnie dość dobrą okazję, do końca miesiąca buty z seri Meka przecenione o 40-50 % , wychodzi coś koło 5-6 stów, warto kupować?, prezentują się nieźle, wcześniej było troszkę informacji o firmie, ale suchych konkretów mało, za tą cenę warto???

 

Przeszukaj ten wątek:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1952-buty-troch%C4%99-taniej/page-129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

widzę ,że zainteresowanie produktem Ryłko ogromne...;)

z mojej strony mała uwaga  - w bydgoskim Fokusie wyeksponowany został ten model w ich salonie na wystawie!!!...sił i nerwów mi nie starczyło, żeby zrobić zdjęcie ;)

w rzeczywistości jest jeszcze gorzej...aż oczy bolą ;)

pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ,że zainteresowanie produktem Ryłko ogromne... ;)

z mojej strony mała uwaga  - w bydgoskim Fokusie wyeksponowany został ten model w ich salonie na wystawie!!!...sił i nerwów mi nie starczyło, żeby zrobić zdjęcie ;)

w rzeczywistości jest jeszcze gorzej...aż oczy bolą ;)

pozdrawiam

J.

W sam raz na wesele letnim popołudniem ale obawiam się, że nie zdążył bym dobrać skarpet. ;)

 

sił i nerwów mi nie starczyło, żeby zrobić zdjęcie  ;)

Słit-focia z najlepszym modelem Ryjków - bezcenne  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.