Skocz do zawartości

Jakość polskich butów


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Czy widziałeś buty Nord/MEKA w jakimś sklepie? Ceny 899 lub 999zł nie wyglądają zbyt atrakcyjnie za niesprawdzony produkt. Dobrze by było je "pomacać" przed zakupem.

O ile dobrze pamiętam to widziałem je Lorens & Wiktor w Galmoku. Nie macałem.

Są w Promenadzie, jest tam sklep Nord'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu rozmawiałem o butach Nord i MEKA z właścicielem jednego z warszawskich sklepów sprzedających między innymi buty Norda. W rozmowie było coraz więcej wątków, a miły właściciel demonstrował coraz więcej schowanych na zapleczu „skarbów” ilustrujących rozmowę. Oto kilka z nich:

1. Buty Meka są podobno produkowane wyłącznie z włoskich skór wyprawianych garbnikami roślinnymi. Miałem okazję oglądać buty Meka z informacją o tym wypaloną na podeszwie.

BTW – Nord ma specjalną linię produkcyjną, na której można uzyskać najróżniejsze efekty stylistyczne – napisy, kolory, faktury, itp., nawet podobne do tych, które mogliśmy oglądać w relacjach z ostatniego Pitti Uomo.

2. Widziałem katalog Norda z butami ze skór egzotycznych (hodowlanych pytonów i innych łuskowatych stworzeń). Na pytanie czy to nie imitacje skór egzotycznych otrzymałem odpowiedź, że do każdej pary butów dołączany jest certyfikat autentyczności (i "hodowlaności" :lol: ) skóry. Buty kosztują okazyjne ok. 3500zł.

3. Nord produkuje też buty w dużych rozmiarach. Widziałem klasyczne broguesy w rozmiarze 48.

4. Jest możliwość zamówienia niewielkich partii jednego modelu butów (od 10 sztuk), różniących się rozmiarami. Gdybyśmy byli zainteresowani takim wspólnym zamówieniem realizowanym za pośrednictwem tego sklepu, buty byłyby tańsze 100-150zł za parę.

Spróbujemy? Aż szkoda, że taki potencjał wytwórczy marnuje się w naszym kraju, a my musimy sprowadzać klasyczne buty z zagranicy...

Pozdrawiam,

wojvv

Edit: uzupełnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Napisałem nieprecyzyjnie. Miałem na myśli to, że ten potencjał marnuje się z naszego punktu widzenia. Firma, która jest w stanie wyprodukować buty spełniające nasze kryteria nie sprzedaje ich na polskim rynku. Czy podczas rozmów na Polshoes spotkałeś się z wolą Norda aby część produkcji skierować na polski rynek - na przykład partię na nasze zamówienie? ;-)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jest możliwość zamówienia niewielkich partii jednego modelu butów (od 10 sztuk), różniących się rozmiarami. Gdybyśmy byli zainteresowani takim wspólnym zamówieniem realizowanym za pośrednictwem tego sklepu, buty byłyby tańsze 100-150zł za parę.

Mógłbyś doprecyzować o jakiej mniej więcej kwocie rozmawiamy? (zakładam, że nie chodziło ci o skóry egzotyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jest możliwość zamówienia niewielkich partii jednego modelu butów (od 10 sztuk), różniących się rozmiarami. Gdybyśmy byli zainteresowani takim wspólnym zamówieniem realizowanym za pośrednictwem tego sklepu, buty byłyby tańsze 100-150zł za parę.

Mógłbyś doprecyzować o jakiej mniej więcej kwocie rozmawiamy? (zakładam, że nie chodziło ci o skóry egzotyczne)

Oczywiście. Jest już o tym informacja w tym wątku. Ceny "sklepowe" (np. ze strony Norda) to 899 lub 999zł w zależności od modelu. Przy wspólnym zakupie cena byłaby o 100-150zł niższa. Być może udałoby się jeszcze ponegocjwać większą zniżkę.

Co o tym myślisz?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Napisałem nieprecyzyjnie. Miałem na myśli to, że ten potencjał marnuje się z naszego punktu widzenia. Firma, która jest w stanie wyprodukować buty spełniające nasze kryteria nie sprzedaje ich na polskim rynku. Czy podczas rozmów na Polshoes spotkałeś się z wolą Norda aby część produkcji skierować na polski rynek - na przykład partię na nasze zamówienie? ;-)

Pozdr,

wojvv

Próbowałem wysondować na ile byliby chętni na przyjęcie od nas takiego zamówienia, ale jest duży opór materii. Zamówienie musiałoby iść w dziesiątki sztuk, z racji wydajności i wielkości linii produkcyjnej. Poza tym moim zdaniem ich buty (posiadam 2 pary od ponad 5 lat) nie są warte więcej niż 600 złotych, zakładając że dostosowaliby jakość do naszych wymagań na potrzeby tej wybranej partii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że brakuje w spisie dość prężnie rozwijającej się polskiej marki : Kazar. Mam 2 pary : jedne z trochę niższej półki i drugie bardziej z góry. Obie pary bardzo wygodne, absolutnie nic z nimi złego się nie dzieje po 2-3 latach (co prawda rzadkiego) użytkowania. Skóra i wykończenie wydają mi się lepsze niż np. w Gino Rossi, choć specjalistą nie jestem.

Ogólnie IMO godne polecenia. Firma ma w swojej ofercie sporo "postępowych" modeli, jednak nie brakuje klasyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że buty są z najniższej półki więc nie zachwycają. Obecnie mam wyższe wymagania. Mogę zrobić wyraźniejsze zdjęcia przy świetle dziennym jeśli kogoś interesuje bardzo temat: "polskie buty po 5 latach". Przez cały ten okres były impregnowane i trzymane na prawidłach, co na pewno trochę im się przysłużyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.