Skocz do zawartości

Jakość polskich butów


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Temat, w którym piszemy to jakość polskich butów, więc opisałem polską markę która najbardziej mi odpowiada. Dodam, że buty gino rossi używam na co dzień w pracy, często w śniegu błocie i deszczu. Szkoda było by mi butów za 1000 zł do takiego użytku (poza pracą używam głównie Lloyda, też z przyzwyczajenia) . Wśród polskich butów sprzedawanych w marketach trudno wskazać mi na coś lepszego. Powyższe nie oznacza, że uważam że gino rossi są najlepsze na świecie, po prostu w tej cenie trudno moim zdaniem kupić coś podobnego (a może po prostu nie mam czasu szukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem poprzednie posty i nie zauważyłem negatywnych opinii użytkowników gino rossi o tychże butach. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że w temat dotyczy polskich butów, dodatkowo autor ograniczył zakres tematyczny do butów powszechnie dostępnych w Polsce (wobec tego odpadają też buty robione na miarę), więc jeżeli ktoś ma zamiar wydać całą wypłatę na buty, żeby wieczorem się przy nich onanizować to z pewnością nie powinien zaglądać do tego tematu. Jeżeli natomiast ktoś szuka butów w zakresie cenowym 250 - 400 zł i chce mieć pewność że po pół roku nie zgubi podeszwy na mieście, to z czystym sumieniem mogę polecić gino rossi (zwłaszcza te z czerwonym napisem na wkładce - moim zdaniem bardzo wygodne i wkładka jest szyta, a nie tylko klejona).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze polskie buty są produkowane w słupskiej fabryce Nord. To jest fakt, z którym nie za bardzo można dyskutować. Proszę nie sugerować się asortymentem, który akurat jest dostępny w polskich sklepach - moda, sezony, style się zmieniają, jednak pod względem technologii produkcji i jakości użytych materiałów moim zdaniem nie można tych butów porównywać z żadną inną polską marką.

Trudno jest porównywać całe serie poszczególnych producentów, ale oceniając najlepsze wyprodukowane modele wybranych marek obuwniczych, Nord pozostawia wszystkie inne firmy daleko w tyle. Jako jedna z niewielu firm oferowała/oferuje również buty szyte, które niestety decyzją producenta są przede wszystkim traktowane jako towar eksportowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze polskie buty są produkowane w słupskiej fabryce Nord. To jest fakt, z którym nie za bardzo można dyskutować. Proszę nie sugerować się asortymentem, który akurat jest dostępny w polskich sklepach - moda, sezony, style się zmieniają, jednak pod względem technologii produkcji i jakości użytych materiałów moim zdaniem nie można tych butów porównywać z żadną inną polską marką.

Trudno jest porównywać całe serie poszczególnych producentów, ale oceniając najlepsze wyprodukowane modele wybranych marek obuwniczych, Nord pozostawia wszystkie inne firmy daleko w tyle. Jako jedna z niewielu firm oferowała/oferuje również buty szyte, które niestety decyzją producenta są przede wszystkim traktowane jako towar eksportowy.

Pozostaje mi potwierdzić jakość butów Nord. Mój ojciec użytkuje jedną parę, którą zakupił w 1992 roku. Nosi je przynajmniej kilka razy w miesiącu od 20 lat, serwisując raz do roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

potwierdzam, pracuję nad - jednym z ważniejszych obecnie - projektem KEGAR.

Po niezliczonej ilości telefonów udało mi się dostać kontakt do właściciela garbarni. Sprawa jest w toku a - wywołany już muszę ujawnić :) - chodzi o:

1. pozyskanie kompletnego know-how o skórach cielęcych łącznie z próbnikami skór do wykorzystania przez zainteresowanych tematem członków Stow. BwB

2. wyjazd członków Stow. BwB (TJ jest również tym bardzo zainteresowany) do garbarni w celach "poznawczych"

3. zapewnienie na Chmielnej w pracowni TJ oferty skór z Kegara (produkują ponad 10 różnych wypraw)

Jak koledzy pisali powyżej Kegar produkuje skóry dla bardzo renomowanych odbiorców łącznie z Hermes (skóry na torebki damskie, niestety w Polsce marka nieobecna z wiadomych względów).

Kegar produkuje na zlecenie niemieckiej firmy - http://www.weinheimer-leder.de - z którą ma umowę na wyłączność, więc kupienie skór w Polsce jest niemożliwe. Skóry z różnych stron Europy są dostarczane do garbarni i 100% produkcji sprzedawane jest poza Polską, więc telefony do garbarni w celu kupienia "2-3" skór na bespokowe buty to strata czasu. Aby zobrazować skale biznesu Kegara dodam, ze produkują 300.000 m2 skór cielęcych w roku ( :!: )

Generalnie najważniejszy z wymienionych powyżej punktów to nr 3. Jest on do realizacji ...

pozdrawiam

Damian

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że punkt 3 można rozszerzyć ewentualnie na ofertę innych polskich zakładów?

Jak najbardziej. BTW - TJ chce zabrać na wycieczkę również mistrza Jacka Kamińskiego :)

Jak przetrzemy szlak pozyskania tych skór to myślę, że będzie to sukces przede wszystkim klientów szewskich pracowni, którzy obecnie - w większości przypadków - są skazani na bardzo ograniczony wybór skór ...

rozumiem Bartek, ze piszesz się na wycieczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

potwierdzam, pracuję nad - jednym z ważniejszych obecnie - projektem KEGAR.

Aby zobrazować skale biznesu Kegara dodam, ze produkują 300.000 m2 skór cielęcych w roku ( :!: )

Gratulacje, trzymam kciuki.

PS. Ile cielaczków potrzeba na 300 tys m2? :)

myślę, że trochę ponad 200.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Najlepsze polskie buty są produkowane w słupskiej fabryce Nord. To jest fakt, z którym nie za bardzo można dyskutować. Proszę nie sugerować się asortymentem, który akurat jest dostępny w polskich sklepach - moda, sezony, style się zmieniają, jednak pod względem technologii produkcji i jakości użytych materiałów moim zdaniem nie można tych butów porównywać z żadną inną polską marką.

Trudno jest porównywać całe serie poszczególnych producentów, ale oceniając najlepsze wyprodukowane modele wybranych marek obuwniczych, Nord pozostawia wszystkie inne firmy daleko w tyle. Jako jedna z niewielu firm oferowała/oferuje również buty szyte, które niestety decyzją producenta są przede wszystkim traktowane jako towar eksportowy.

Właśnie natknąłem się na (chyba) nową ofertę NORD - pod szyldem MEKA oferowane są buty GYW (ceny 800-1000zł). Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat jakości ich wykonania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz Meka jest współwłaścicielem Fabryki Obuwia Nord s.j. a MEKA to jedna z marek tej firmy.

Na stronie Norda jest informacja, że buty MEKA są dostępne na zamówienie:

http://shop.nord-shoes.pl/go/_category/?idc=%22id_8%22

Czy widziałeś buty Nord/MEKA w jakimś sklepie? Ceny 899 lub 999zł nie wyglądają zbyt atrakcyjnie za niesprawdzony produkt. Dobrze by było je "pomacać" przed zakupem.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.