Skocz do zawartości

Jakość polskich butów


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Z butami jest już lepiej. Mianowicie noski są ładnie zaokrąglone i widać jest, że Polscy producenci czytali apel jaki wystosował na swoim blogi Mr.Vintage pod kontem koszmarnego obuwia z Polski. Konkretnie mam na uwadze następujący

Ktorych producentow? Noski noskami (dalej nie kojarze ladnych), ale 90 % kopyt jest - mowiac oglednie - srednio udana.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana, 

arche

jeśli poziom forum 'But w Butonierce' ma się opierać o wytykanie innym błędów stylistycznych to ja nie mam zamiaru tego tolerować- to po pierwsze. Natomiast to świadczy tylko o niskiej wartości tego co je wytyka.

 

Proszę Pana 

skar

jednym z Polskich producentów który ma świetny kształt noska jest VISTULA. Przykład? Proszę bardzo odsyłam do strony: http://vistula.pl/buty/buty,id-63520

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana 

skar

jednym z Polskich producentów który ma świetny kształt noska jest VISTULA. Przykład? Proszę bardzo odsyłam do strony: http://vistula.pl/buty/buty,id-63520

 

 

1. W przypadku tych longwingolotników (?) kształt noska istotnie zdaje się świadczyć o pewnej poprawie, jednakże

a) musiałbym obuwie zobaczyć buty na żywo, żeby móc to dokładnie ocenić,

B) ze zdjęć wynika, że czub buta jest mocno przedłużony, a zarazem przód jest mocno "trójkątny" (vide: http://vistula.pl/temp/thumbs/2/635/thumb_1377605107_1800x2812_63520_3.jpg ), co w mojej nie do końca koresponduje z pojęciem świetny (w mojej ocenie, a wiadomo, że de gustibus...)

2. podał Pan raptem jeden przykład owego "świetnego" "polskiego noska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butami jest już lepiej. Mianowicie noski są ładnie zaokrąglone i widać jest, że Polscy producenci czytali apel jaki wystosował na swoim blogi Mr.Vintage pod kontem koszmarnego obuwia z Polski. 

 

 

Proszę Pana 

skar

jednym z Polskich producentów który ma świetny kształt noska jest VISTULA. Przykład? Proszę bardzo odsyłam do strony: http://vistula.pl/buty/buty,id-63520

 

1. Widzisz różnicę w tych wypowiedziach?

2. Czy Vistula produkuje buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana, 

arche

jeśli poziom forum 'But w Butonierce' ma się opierać o wytykanie innym błędów stylistycznych to ja nie mam zamiaru tego tolerować- to po pierwsze. Natomiast to świadczy tylko o niskiej wartości tego co je wytyka.

 

Proszę Pana 

skar

jednym z Polskich producentów który ma świetny kształt noska jest VISTULA. Przykład? Proszę bardzo odsyłam do strony: http://vistula.pl/buty/buty,id-63520

 

Po pierwsze, nie było to wytknięcie, a jedynie zaznaczenie błędu. Proszę się więc nie unosić. Jeśli poczuł się Pan dotknięty, to przepraszam najmocniej - nie miałem na myśli uwłaczania Pańskiej ogładzie językowej (zwłaszcza, że nazwa użytkownika to "Intelligent" - to chyba nie ironiczne?).

 

 

Do drugie - obawiam się, że Vistula nie jest tą jaskółką, która zwiastuje dobre obuwie rodzimej produkcji. Buty na żywo nie prezentują się najlepiej - jakość wykonania nie licuje z ceną. No i wzornictwo też mogłoby być lepsze. Za tę cenę można by mieć spokojnie buty, które byłyby i wzorniczo i jakościowo dobre. No i Vistula produkuje przede wszystkim garnitury, marynarki, odzież - nie buty. Mają co roku parę par w ofercie, ale powtórzę: na żywo nie wyglądają najlepiej. To trochę jak z ich poszetkami. Sytuacja ta przypomina mi nieco Massimo Dutti, gdzie z kolei jakość jest fatalna, ale wzornictwo niezłe.

 

Nie wiem czy dyskusja ta powinna toczyć się w tym dziale? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzenie: "Mądry nie zauważy głupi powie, że tak ma być" według mnie ma zastosowanie nawet na forum. Nie jestem erudytą i kolejne przysłowie powiada "Mylić się jest rzeczą ludzką". 

Oczywiście jak Pan oglądał w 'Dzień dobry TVN" wywiad z przedstawicielami stowarzyszenia 'But w Butonierce' zdrowa krytyka jest potrzebna i daje nam prognostyk na lepszy styl. 

 

VISTULA się ceni to fakt- przyznaje. Jednak mnie odpowiada i jestem zwolennikiem włoskiego stylu a więc i też wydłużonych nosków obuwia męskiego. Czy cena jest adekwatna do zastosowanego surowca? Hmm proszę Pana sprawa ta jest dyskusyjna jednak nie zamierzam poruszać ceny bo w towarzystwie o tym nie rozmawiam.

 

Dziękuję jednak za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dzielić włos na czworo: standard/podstawa czy też jeden z modeli w ofercie. Czasami robią buty takie a czasami inne weźmy choćby te Campanile, które są w tym samym rozmiarze (ewentualnie 0,5 numeru różnicy) o ile mnie pamięć nie zawodzi http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1460-campanile-shoes/

 

post-494-13658923488519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niektórych brytyjskich producentów, którzy pragnąć zróżnicować ofertę, nazywają to "włoskim stylem" :-)

 

Ciekawe czy to rodzaj brytyjskiego dowcipu? (tak, jak nasi rodzimi producenci raczą nas żartobliwymi przymiotnikami, takimi jak: "eleganckie", "nowoczesne", czy "stylowe")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to rodzaj brytyjskiego dowcipu? (tak, jak nasi rodzimi producenci raczą nas żartobliwymi przymiotnikami, takimi jak: "eleganckie", "nowoczesne", czy "stylowe")

 

To biznes a nie dowcip :)  Są po prostu chętni na buty w takim (włoskim?) stylu i w sumie nie ma w tym nic złego. Są to wciąż rejony klasyki, choć nie każdemu taki but musi się podobać.  Trzeba tylko mieć na uwadze, ze przy większym rozmiarze stopy takie buty mogą, zwłaszcza w zestawienu z wąską nogawką, prezentować się ciut komicznie.  No chyba, że komuś o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Proszę Pana 

skar

jednym z Polskich producentów który ma świetny kształt noska jest VISTULA. Przykład? Proszę bardzo odsyłam do strony: http://vistula.pl/buty/buty,id-63520

 

Wybrany przykład nie jest może w tym wypadku najlepszy, z uwagi na dość nowatorski design tego modelu. Mimo to chyba faktycznie Vistula posłuchała ;) apelu Mr.Vintage odnośnie wprowadzenia do kolekcji kilku modeli w klasycznej, nie udziwnionej stylistyce. Na dowód:

http://vistula.pl/buty/buty,id-63931

http://vistula.pl/buty/buty,id-63936

 

Fajnie byłoby gdyby teraz jacyś rodzimi producenci również zdecydowali się pójść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby gdyby teraz jacyś rodzimi producenci również zdecydowali się pójść w tym kierunku.

Najpierw muszą wyprzedać swoje magazyny z towaru który tam zalega od kilku lat. Wtedy zamówią kolejne kilka milionów par w Azji, która będzie co roku proponowana na półkach jako najnowsza kolekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Stowarzyszenie powinno wystosować list otwarty do producentów rodzimych w tej sprawie? :) Żeby miliony par były piękne. 

 

Co do Vistuli, pozwolę sobie pozostać przy moich niesłusznych poglądach. Wiele razy widziałem ich buty na stronie i potem w sklepie, i zawsze kończyło się to niekorzystnie dla końcowej oceny. Być może nie jest to do końca sprawiedliwe, bo nigdy żadnej pary nie kupiłem, jednak jest tak z powodów wzorniczych i jakościowych - raz, że ciągle im czegoś brakuje, dwa, że miałem zawsze jakieś "ale": a to klej wystający tu i ówdzie, a to szwy nierówne, a to skóra dziwnie pachnie i dziwnie się dotyka. Szczerze mam nadzieję, że te przykłady, które przytaczacie to nowa jakość, ale jakoś wątpię. 

 

Panowie, czekam na odważnego, który kupi te monki i przedstawi relację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Stowarzyszenie powinno wystosować list otwarty do producentów rodzimych w tej sprawie? :) Żeby miliony par były piękne. 

 

Co do Vistuli, pozwolę sobie pozostać przy moich niesłusznych poglądach. Wiele razy widziałem ich buty na stronie i potem w sklepie, i zawsze kończyło się to niekorzystnie dla końcowej oceny. Być może nie jest to do końca sprawiedliwe, bo nigdy żadnej pary nie kupiłem, jednak jest tak z powodów wzorniczych i jakościowych - raz, że ciągle im czegoś brakuje, dwa, że miałem zawsze jakieś "ale": a to klej wystający tu i ówdzie, a to szwy nierówne, a to skóra dziwnie pachnie i dziwnie się dotyka. Szczerze mam nadzieję, że te przykłady, które przytaczacie to nowa jakość, ale jakoś wątpię. 

 

Panowie, czekam na odważnego, który kupi te monki i przedstawi relację. :)

 

 

Trzeba być bardzo nieświadomym by kupić te monki, świadomy (w podobnym budżecie) trochę dołoży i zamówi Meermin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie byłoby gdyby teraz jacyś rodzimi producenci również zdecydowali się pójść w tym kierunku.

"Design" to tylko część problemu. Do rozwiązania zostaje kwesta jakości półproduktów i technologii. Wciąż za porównywalną cenę (100 gbp) jednak lepszym wyborem jest loake niż vistula :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To biznes a nie dowcip :)  Są po prostu chętni na buty w takim (włoskim?) stylu i w sumie nie ma w tym nic złego. Są to wciąż rejony klasyki, choć nie każdemu taki but musi się podobać.  Trzeba tylko mieć na uwadze, ze przy większym rozmiarze stopy takie buty mogą, zwłaszcza w zestawienu z wąską nogawką, prezentować się ciut komicznie.  No chyba, że komuś o to chodzi ;)

 

Witam wszystkich

Dokładnie jeśli tylko będzie zapotrzebowanie na takie buty, to będą produkowane. To chyba normalne. Z wąską nogawką będą wyglądały jak płetwy :)

A propo polskich producentów, mieszkam nie daleko takiej miejscowości jak Stanisław(małopolska). Jest to niewielka miejscowość w której prawie każdy produkuje buty. Mam tam kilku znajomych i można naprawdę znaleźć perełeczki wśród szewców. Jest taka zasada im mniejszy warsztat tym naprawdę robią porządne buty. Jest tylko jeden mankament ze wzorami, ale jakość mają wyśmienitą. Niestety nie reklamują się i nie kupisz przez internet tylko sprzdaż w okolicy.

A tacy producenci jak conhpol, ryłko czy inni robili świetne buty ale przed rozbudową teraz to wyłącznie masówka. Poszukajcie u siebie takich małych warsztatów naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.