Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dapi napisał:

Żadne

Twój post stoi w jawnej sprzeczności z Twoim sigiem.

Co do jeansów - dowolny model raw denim o gramaturze poniżej 13 oz, nogawka prosta lub lekko zwężana, slim fit. Istnieją modele w których tradycyjną musztardową nić zastępuje się niekontrastującą. Ja mam takie:

https://tenuedenimes.com/blogs/news/tenue-de-nimes-jeans-pablo-true-blue-made-in-japan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeansy to strój robotnika.

Pasuje do nich marynarka z tkaniny sztruks i tweed, plus koszula flanelowa, golf. Reszta to wymysły blogerów.

Daleko temu do elegancji.

Oczywiście to tylko moje zdanie.

Mam jedne selvedge 4 razy założone przez ostatnie 4 lata.

Brakuje okazji, poza tym 8-9 na 10 ludzi ( liczyłem kiedys z istotnością statystyczna ) na ulicy nosi jeansy - większość uważa że pierze się je raz na sezon, który często trwa cały rok z przerwą na szorty nad morzem default_smile.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Wyczerpałem temat, można zamykać forum?;-)

No, tak już całkiem generalnie, to spodnie to strój barbarzyńcy, bo cywilizowani mężczyźni chodzą w togach (do tego combo: sandały + skarpety, rzecz jasna).

A aby trochę pozostać w temacie, to od paru lat obserwuje się nawet w RTW (nie tylko w bespoke dla blogerów) spodnie z denimu w kroju a la chinosy z kantem. Taka moda. Są też tkane specjalne, lekkie i jednolite denimy na takie właśnie nieco bardziej eleganckie kreacje (również marynarki), tzw. sartorial denim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eduardo napisał:

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.

Zależy od budowy Twoich ud, ale jeśli 501 są dobre w udach, a za szerokie na dole to spróbuj 501CT. Jeśli 501 są dużo za szerokie to przymierz 511 albo 512.

@Awopiotr - ja bym odpuścił kant. To moim zdaniem nie licuje z żadnymi jeansami. Osobiście wolę też bardziej atramentowe kolory, ale te Twoje mają fajny krój - co to za model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 Twoja odpowiedzi to demagogia oparta na wyrwanym z kontekstu zdaniu default_smile.png

 

Do denimu pasują określone tkaniny z marynarek i o całości nie można powiedzieć "elegancja" w rozumieniu poziomu tego forum. Taki był zamysł wypowiedzi.

Niech to nie zginie po Twym przytłaczającym poście, który nie porusza tematu pytania default_smile.png)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypinanie się na jeansy to próba zawracania kijem wisły i ma tyle sensu co próby wskrzeszania surduta. Jeansy na trwałe weszły do kanonu mody męskiej.

Jesnasy w klasycznym kroju, czyli nie hipisowskie dzwony, nie hiphopowe worki na ziemniaki ani nie hipsterskie getry, do tego bez dziur i w jednolitym kolorze, bez przetarć i przesadnego efektu sprania będą pasować do zestawów "elegancko nieformalnych".

 

PS. Bycie robotnikiem to nie hańba.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Awopiotr - .....Osobiście wolę też bardziej atramentowe kolory, ale te Twoje mają fajny krój - co to za model ?

Nic szczególnego, niemiecka firma Pionier. Tyle wiem co napisane na wszywce. Pochodzą, o ile mnie pamięć nie myli, albo z TK albo z włoskiego OVS😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dapi napisał:

@lubo69

Do denimu pasują określone tkaniny z marynarek i o całości nie można powiedzieć "elegancja" w rozumieniu poziomu tego forum. Taki był zamysł wypowiedzi.

Znowu jakiś mityczny "poziom tego forum". Elegancja może być wieczorowa, biznesowa, codzienna, a także formalna, półformalna, smart-casualowa itd. 

Z tego co rozumiem jesteśmy na forum o "klasycznej męskiej elegancji", a nie na forum o "formalnej męskiej elegancji". Jeansy mogą być tak samo klasyczne jak marynarka, ale nie koniecznie tak samo formalne. Jeśli nie mieszamy pojęć "klasyczny" i "formalny" to znajdziemy parę jeansy/marynarka na tym samym stopniu formalności i połączenie to będzie pasowało i do siebie nawzajem i do tego forum. Przynajmniej taką mam nadzieję...

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedawno kupiłem jeansy selvedge H&M Edition (czyli niby „ekskluzywna” linia?) i na moje niesprawne oko były całkiem ok, robiły dobre wrażenie - z dokładnością do tego że nie miałem nigdy jeansów selvedge, wiec punktu odniesienia mi brak. Akurat trafiłem na przecenę, moja para kosztowała niecałe 160 zł i za ta kwotę byłbym w stanie je zatrzymać gdyby nie dziwna rozmiarówka - nie byłem ich w stanie zapiać:( i to wcale nie przez to ze zgrublem! - inne spodnie z tego samego zamówienia w tym samym rzekomo rozmiarze pasowały! Tak wiec się skończyła moja krótka przygoda z tymi spodniami i tak się kończy moja krótka ich recenzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.