Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

miałem spodnie Odra - wygladały jak roboczy drelich , do dzisiaj mam awersję do tego koloru jeansu. 

z normalnych jeansów na ksiazeczkę G mozna było kupić Montany,  albo w Pewexie mozna było kupić Wranglery , niestty były za drogie więc  za uciułane dolary kupiłem jeans z metra , dalem do krawca który nie umiał zrozumieć że ma je szyć  pomarańczową nicią, ale jakoś wyszło:) . Miałem tez Wranglery kupione od jakieś sasiadki która dostała paczkę z zagranicy - te spodnie rosły ze mną odwijane co roku po trochu nogawki - spodnie nie do zdarcia mimo ciorania po placu na codzień. Tera sprzedja jakies badziwie na jeden sezon, świat się kończy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeansy z zamkami na tylnych kieszeniach i taką samą kurtkę miałem, jak w respektowane fotograficznych panów i Tanatos70 Mamrot.  

Prawdziwa kurtka była dla mnie trochę zbyt duży i jej starszego brata zarekwirowanej przez jeden sezon.

Więc to była polska firma Odra. Szkoda, że nie są one wcierać jak shtatovskih dżinsy, do którego poszedłem od 16-17 lat. Prawda jest taka, że (Lee Riders) były drogie, jak prostym przenośnym magnetofonem i ja, chłopiec, mieliśmy lato dwa miesiące do pracy na robotnika placu budowy, aby je kupić, bo mój ojciec nie daje pieniędzy „amerykańskiego gówna” (jego określenie) ale później po cichu wydała wymaganą ilość pieniędzy dla dobrego wzmacniacza i głośników muzyki.

 To były czasy. To jest śmieszne. :-D

Przepraszam za Google pomocną z русского na polski i moje teksty wyglądają śmieszne i głupie czytać patelnie tekstowych. Choć rozumiem o 30-50% polskich słów i bez prymitywnego Google Translator. Myślę, że ponimaetekoe rzeczy po русски, więc będę pisać w dwóch językach.

Точно такие джинсы с зиппером на задних карманах и такая же куртка были у меня, как на фото уважаемых панов Tanatos70 и Mamrot. 
Правда куртка была мне немного великовата и старший брат её реквизировал на один сезон. 
Значит это была польская фирма  Odra. Жаль что они не тёрлись, как штатовские джинсы на которые я перешёл с 16-17 лет. Правда они (Lee Riders) стоили дорого, как простейший переносной магнитофон и мне, мальчишке, пришлось летом два месяца работать на стройке подсобным рабочим, чтобы их купить, так как мой отец не дал денег на эту "американскую срань"(его термин), зато позже спокойно выдал нужную сумму денег на хороший музыкальный усилитель и колонки.
Вот такие были времена. Забавные. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat, wolę zamówić jeansy z oficjalnej strony Lewis. I to jest drogie i jakość Levis 501 krajki denim termokurczliwe, aby pasowały do $ 120-250 lub japońskiego samuraja grubego drelichu 14-16-18 uncji.
 Ale radość z tego, że był na pierwszym dżinsy Polski Odry, oczywiście nie jest już testy. Ja się starzeję ...
 
Уже много лет я предпочитаю заказывать джинсы на официальном сайте Левис. И это дорогие и качественные Levis 501 selvedge denim
Shrink to fit за 120-250 $ Или у японцев Самурай из плотного денима 14-16-18 унций.
Но радости той, что была от ПЕРВЫХ ПОЛЬСКИХ джинсов Одра, конечно, уже не испытать. Старею...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Szanowni forumowicze,

Najpierw, przepraszam za mój zły polski. Jestem z Białorusi, I to jest mój pierwszy rok w Polsce - i myślę że pierwszy post tutaj na polskim :-)

Mam parę dżinsów Edwin ED-55 z tkaniny selvedge. Ale myślę że jest te dżinsy za szerokie w biodrach. Chciałbym zamówić alteracje żeby to poprawić, ale boję się  robić takie zamówienie w zwykłym zakładzie krawieckim - bo chciałbym zachować selvedge w całości po tej alteracje. 

Czy może Państwo doradzić jakiego dobrego krawca w Warszawie z doświadczeniem w pracy z selvedge i raw denimem? 

Bardzo dziękuje za pomoc! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, albinos said:

Występuje tu taki zasadniczy problem, że po praniu mogą się zmienić wymiary. Trzeba brać to pod uwagę.

Dokładnie tak. Już próbowałem moczenie tych dżinsów w gorącej wodzie, i rzeczywiście otrzymałem jakich 1-2cm kurczenia, ale nestety, nadal za szerokie. Mogę, naturalnie, spróbować pranie też, ale tkanina jest z dodatkiem elastanu, I myslę że woda raczej nie pomogą dalej. Z powodu tego jestem przekonany że krawiec jest moja najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2016 o 00:20, Velahrn napisał:

(...)

Wszystko to sprawiło, że byłem gotowy na trzecią parę. Mój wybór padł na model 1908 Miner Pants niemieckiej firmy Pike Brothers. Spodnie te to (na ile mogłem się zorientować) wierna replika dżinsów noszonych ponad sto lat temu, a więc zaprzeczenie współczesnego kroju low-waist slim-fit. Mają wysoki stan - mi sięgają prawie do pępka - są szerokie (23,5 cm dołem), wykonane z solidnego 14 oz denimu 50/50 bawełna z konopią (podobny Levi Strauss szył swoje dżinsy z podobnego materiału), zapinane na szelki i bardzo, ale to bardzo wygodne. Na razie testuje zbyt krótko, by powiedzieć coś więcej. Przy okazji, czy ktoś wie, jak po polsku nazywa się ten pasek do regulacji obwodu?

@Velahrn napisz proszę kilka słów jak sprawują się te "konopne" dżinsy po roku użytkowania. Jak z ich wytrzymałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2017 o 16:55, Krzysiek_W napisał:

jak już wspominamy, to moje pierwsze były prawdziwe Rifle z hameryki :)

Rifle to włoski wyrób,tylko nazwa miała jankeskie brzmienie. Zresztą zupełnie bez sensu- spodnie strzelba. Były dostępne w sklepach Pewex za $5.60 ,a Super Rifle za $7.70 ,kiedy Wranglery kosztowały $9 a Levisy $12 ,w tamtych czasach to było mnóstwo pieniędzy -wypłata sprzątaczki,albo pół pensji inżyniera .Ja ostatnio nabyłem takie ponad 30 letnie Levisy seria olimpijska z igrzysk ,których TVP nie transmitowała,a władza udawała ,że się nie odbyły. 

PB130014.JPG

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rifle były szyte z denimu 14.5 oz, Wranglery 13 MWZ jak sama nazwa wskazuje (13 Mens With Zipper) 13 uncji .Levi's STF 12.5 oz. Mimo grubszego denimu Rifle były słabe,szybko się przecierały zwłaszcza w kroku. Pamiętam jak za nieboszczki komuny kaletnicy wstawiali kliny ze skóry  w kroku, żeby przedłużyć życie drogocennym spodniom. Poza tym Rifle były sklonowanymi Lee 101 Rider ,nawet tylne kieszenie miały identyczny krój- scaled down shield shape.      

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie gdzie da się kupić normalne męskie jeansy, nie żadne rurki, slim itp. Oczywiście za rozsądna cenę. Teraz wszędzie są te zwężane, ja mam masywne uda i nie muszę mówić jak w nich wyglądam i jak się czuję...najlepiej dajcie jakiś link bo nie mam czasu na tourne po sklepach. Takie spodnie wyglądają dobrze na wysokich, szczupłych facetach. Ja mam 175cm i raczej jestem ubity więc muszę mieć troche więcej luzu żeby nie zwariować. Interesują mnie standardowe kolory, granat. Troche ciemniejszy. Z góry dzięki!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał o masywnych udach, nie łydkach. Modele tapered są zwężane poniżej kolana.

Ja od siebie polecam Pike Brothers, sekcja Odds&Ends. Można tam kupić jeansy regular za 79 lub 89 euro, z przesyłką zmieścić się można w 400 zł. Może nie jest to opcja budżetowa, ale dostaje się bardzo solidny raw selvedge denim. Tylko ostrzegam - jeansy są bardzo vintage, krój regular to prawdziwy regular, przez to mogą się one wydawać workowate i wyglądają raczej "roboczo" w stosunku do tego co obecnie jest w sieciówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowy/stary nabytek- Lee #200 Pepper . Nie "są bardzo vintage",wyprodukowane pomiędzy rokiem 1986 a 1994,.W 1986 kompania Lee zaczęła dekatyzować denim pumeksem i wprowadziła na rynek spodnie w kolorze Pepper, a unia United Garment Workers of America przestała istnieć w 1994 roku. Cena na metce identyczna do tych jakie dzisiaj można spotkać w Sears. Wydaje się ,że przez 30 lat niewiele się zmieniło.

P1030028.JPG

P1020008.JPG

P1030022.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor i wszyscy pozostali,

czy słyszeliście, ze z ostatnim dniem 2017 roku została zlikwidowana ostatnia przędzalnia denimu w USA czyli White Oak Cone Mills z Greensboro NC ? Najlepsze partie Levisow miały ich selvedge.

Jeśli macie na oku jakieś jeansy wykonane z tego materiału to polecam się sprężyc, bo pewnie zaczną być coraz droższe z czasem. Ja zaczynam żałować, ze sprzedałem i to z bardzo symbolicznym zyskiem jedna parę z tego denimu, ale 14oz. było dla mnie nienoszalne...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.